Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 30.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Задача  
Автор Дaлилa ()
Публикувано09.11.01 13:20



Не погледнах назад, може и да се повторя, но все пак ще ви я предложа...


1. Пет къщи, всяка с различен цвят
2. Във всяка къща живее човек от различна националност
3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определена марка цигари и гледа едно домашно животно
4. НИКОЙ от петте човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.

ВЪПРОС: Кой гледа рибката?

Указания:

1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът гледа куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща е отляво на бялата.
5. Собственикът на зелената къща пие кафе.
6. Човекът, който пуши Pall Mall гледа птичка.
7. Мъжът в средната къща пие мляко.
8. Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill.
9. Норвежецът живее в първата къща.
10. Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка.
11. Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill.
12. Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира.
13. Норвежецът живее до синята къща.
14. Немецът пуши Rothmans.
15. Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода.


…Измислена от Айнщайн преди около 100 години. Казал, че само 2% от хората по света могат да я решат.

Поздрав!

Далила



Тема Re: Задачанови [re: Дaлилa]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано09.11.01 13:44



Въпросът вече е задаван и обсъждан и то само преди месец!
Огоре на всичкото не си единствената която чете задачите на БУЛНЕТ !
(не че имам нещо против разглеждането им в клуба)

Редактирано от T®lGGE® на 09.11.01 13:46.



Тема Re: Задачанови [re: T®lGGE®]  
Авторnighty (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 18:52



Osven Bulnet niakoga imashe i MENSA, no iavno sa go zakysali s parite, shtoto dir.bg im e mahnalo saita poradi neplateni smetki



Тема Re: Задачанови [re: T®lGGE®]  
Автор Дaлилa ()
Публикувано10.11.01 09:07



В никой случай не съм имала претенциите да съм първата поставила задачата!
На всичко отгоре дебело го подчертах. Аз лично не успях да стигна до отговора. Бъди така любезен/а/ и ми дай линк за решението!
Поздрав и лек ден!

Далила

PS Някъде да съм споменавала, че съм единствената четяща...., каквото и да е...? Любезността ти е ... пословична!



Тема Re: Задачанови [re: Дaлилa]  
Авторnighty (Нерегистриран)
Публикувано10.11.01 14:10



Dalila, ne se zasiagai de. Edva li niakoi e iskal da te obidi . Eto ti link: www.bulnet.com/zag/ Ima interesni neshta tam



Тема Re: Задачанови [re: nighty]  
Автор Дaлилa ()
Публикувано10.11.01 17:44



Благодаря!
Удомолствието беше изцяло мое!:))

Поздрав и... приятна вечер!

Далила



Тема Re: Задачанови [re: Дaлилa]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано11.11.01 14:42



Добре де извинявай , не съм искал да те засегна.Колкото до отговора май че беше немеца.Но аз предлагам и друг отговор - че никой не притежава рибката тъй като е спомената само в "Кой гледа рибката" и никаде не е гарантирано че някой от изброените я гледа.

карикатурите на карикатуриста не окарикатуряват окарикаторените ,
окарикатурените окарикаторяват карикатурите на карикатуриста





Тема Re: Задачанови [re: T®lGGE®]  
Автор Дaлилa ()
Публикувано11.11.01 15:21



Сега всичко е точно!!!
Все пак не успях да стигна до отговора, въреки, че ми дадоха адрес, където да търся... Незнам пътя до немеца, кой е, ако имаш линк за решаването или знаеш точната страница назад в клуба, където сте решили задачата ще съм ти благодарна, ако ми я покажеш. Затова, че никой не гледа рибка..., незная дали имаш право!? Самата задача започва с въпрос, логично е този, който остане без животно да отглежда рибката... /поне според мен/!

Поздрав!

Далила

PS Не се справям с квадратчето, дето е в повече. Имаш ли отговор вече, че пощръклях!?:)))



Тема Re: Задачанови [re: Дaлилa]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано11.11.01 15:32



Радвам се че изяснихме нещата.Ами линк за решението незнам - просто всеки си я решаваше и пътят до отгоора така и не го изложихме но ако искаш можеш да видиш какво се е писало като кликнеш

- както вече казах няма подробно описание как се стига до отговора ,но пък ще разбереш какво имах предвид че може и никойда не гледа рибата. Колкото до задачата с квадратчето имам едно предположение ама незнам далида го кажа или не , затова ще ти пратя бележка.





Тема Re: Задачанови [re: Дaлилa]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано13.11.01 05:11



2 % но за тогавашното време може би... Понеже наистина ми се струва интересна тази задача и искам сам да си я реша няма да чета други мнения, но искам да питам нещо: Не трябва ли да изброиш поне и видовете :хора, животни, цветове, цигари, течности. За 2 минути определих видовете, за друго не съм мислил и предполагам че всичко си пасва, но все пак някой може да каже "Ми никой не отглежда риба, защото... еди кво си..."?? Ако не успея ще погледна, надявам се да има отговора, ако се наложи (дано да не:Р).

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.