Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Малка класиканови  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано01.09.01 14:50



Затворник бил осъден на смърт. Съдията обявил:
"Ти ще бъдеш екзекутиран през следващата календарна седмица, но няма да знаеш предварително в кой ден."
Затворникът взел да умува:
"Очевидно няма да ме екзекутират в неделя, тъй като в 24.00 часа в събота аз вече ще съм сигурен, че това ще стане в неделя, а това противоречи на условието на съдията. Но няма да ме екзекутират и в събота, тъй като в 24.00 часа в петък аз вече ще съм сигурен, че това ще стане в събота или в неделя, а понеже не може да стане в неделя, значи, ще стане в събота, а това противоречи на условието на съдията. Ха! Няма да ме екзекутират и в четвъртък... нито в сряда... нито във вторник... нито в понеделник! НЕ МОГАТ да ме екзекутират, без да нарушат условието!"
Успокоил се човекът. Когато палачът дошъл в сряда, това било съвсем неочаквано за него...
?



Тема Komentarнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано01.09.01 15:53



Neznam sega tova vapros li e kakvo e no vse pak......
Parvo triabva de se iziasni kakvo znachi "znaia" toest "znachi" = znam sas sigurnost a ne "predpolagam".Sega neka sedemte dni ot sedmicata da gi nomerirame sas chislata 1-7 zashtoto ne si opomenal v koi den e proiznesena prisadata.Ta taka v 24.00 na 6-ti den toi shte znae che shte bade ekzekutiran na 7-mi den no v 24.00 na 5 den toi niama da znae sas sigurnost dali shte bade ubit na 6-ti ili 7-mi den a v 24.00 na 4 -ti den sashto niama da znae koga tochno shte bade ekzekutiran i taka do 1-vi den sledovatelno toi moje da bade ekzekutiran bez da bade narusheno uslovieto vav vseki drug den osven na 7-mi den.

Neka da vidim kade e greshkata v parvite razsajdenia -pochvame pak otzad napred naistina v 24.00 na 6-ti den toi shte znae che shte bade ekzekutiran na 7-mi den (znachi niama da bade ekzekutiran na 7-mi den zashtoto protivorechi na uslovieto) v 24.00 na 5-ti den kazvash che shte znae che shte bade ekzekutiran
ili na 6-ti ili na 7-mi den no tai kato znae che niama da e na 7-mi den znachi shtee na 6-ti (koeto protivorechi na uslovieto)eto ia i greshkata v 24.00 na 5-ti den toi vse oshte niama da e oznal che ne moje da bade ekzekutiran na 7-mi den taka e i po natataka za drugite dni.

*zabelejka kato kazvam greshka niamam predvid che avtora e sgreshil

Naistina hitro - malko mi napomnia na onazi zadachka kak da zavarjem 11 konia na 10 kola kato na vseki kol e varzan samo po edin kon

Mai taka stoiat neshtata vapreki che imam chuvstvoto che neshto sam sgreshil,zashtoto ne go proverih prosto napisah parvoto koeto mi doide na um, ama znam che sam sgreshil ,nooshte ne moga da razbera kakvo e taka che molia ako ima greshka popravete me.

Редактирано от T®lGGE® на 01.09.01 18:44.



Тема Re: Малка класиканови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано05.09.01 13:42



Не знам дали това е задачка, но чуй моя отговор. Мисля, че условието осъденият да не знае кога ще го екзекутират е изпълнено. Действително според това условие той не може да бъде екзекутиран в никой ден от седмицата, следователно осъденият решава, че не може да бъде екзекутиран. За това когато в сряда го убиват условието той да не знае кога ще е е изпълнено.





Тема А на мен ми се струва,нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Kyндaлини (в теб)
Публикувано05.09.01 14:45



че има нещо гнило в това "през следващата календарна седмица", но не мога да отгатна това ли е ключът!



Тема Re: А на мен ми се струва,нови [re: Kyндaлини]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано05.09.01 16:29



Според мен няма нищо гнило там - следващата календарна седмица означава седмицата, която започва следващия понеделник. Аз казах какво мисля - след като започва да разъждава за това кога ще умре, осъденият решава, че не е възможно да го убият, без да си нарушат условието, следователно не очаква да бъде убит въобще. По тази логика в който и от дните да бъде убит, условието ще е спазено



Тема Да, четох те!нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Kyндaлини (в теб)
Публикувано05.09.01 16:33



Само че не ми харесва да е така, много е едно такова безинтересно! Пък следваща календарна не означава ли от тоя ден нататък една седмица, щот календарна за мен е просто седем дни, всякакви, а не работни, почивни... така?



Тема Re: Да, четох те!нови [re: Kyндaлини]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано05.09.01 16:52



не, мисля, че не
Няма значение работни или почивни, следващата седмица - от понеделник до неделя. Струва ми се



Тема Re: Да, четох те!нови [re: Kyндaлини]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано05.09.01 16:54



Izvinete za vaprosa ama vie procheli li ste mnenieto mi, tam moje pak da namerite neshto interesno vse pak.Parvo Koпpинa_И_Xлopoфopм ne e prav/a che mogat da go ubiat v koito den reshat zashtoto v 24.00 na 6-ti den toi shte e siguren che shte bade ubit na 7-miat taka che na 7-miat den ne mogat ,no prez vsichki drugi dni mogat.A Kyндaлини neznam kakvo se samniavash v "kalendarna sedmisca iavno i ti ne si prochel mnenieto mi zashtoto tam sam otgovoril kato ne sam govoril za ponedelnik , vtornik ........ a za parvi den vtori den i taka do 7-mi (edna sedmica ima 7 dni)Spored men (moje i da gresha Orнeдишaщ shte kaje no vsichklo idva ot razsajdeniata na choveka koito sa greshni a vie priemate za verni (ili pone Koпpинa_И_Xлopoфopм)E tova e vse pak ne e zle da se chetat i chujdite mnenia dori i da sa greshni.Kakto i da e neka Orнeдишaщ da sloji krai na spora.

Редактирано от T®lGGE® на 05.09.01 19:14.



Тема Re: Да, четох те!нови [re: T®lGGE®]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано05.09.01 17:07



Четох те разбира се, само че продължавам да смятам, че може да бъде убит във всеки ден. В събота в 24.00 часа той ще е стилнал до заключението, че не може да бъде убит в неделя. Което означава, че ако го убият в неделя, той няма да знае, че това ще се случи, и условието ще е изпълнено. Не знам дали бях достатъчно ясна, ама на мен така ми се струва



Тема Re: Да, четох те!нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано06.09.01 03:22



Dobre dobre saglasiavam se naistina e taka - no tova vaji samo za posledniat den
(to za drugite e lesno de)a pak taka i se izmakvame ot "kalendarna sedmica".
Znaeh si che pak sam gi obarkal neshtata( e ne sam obarkal vsichko).To i v samiat tekst si go ima : това било съвсем неочаквано за него...
Evalata Koпpинa_И_Xлopoфopм

Dopalnenie : I vse pak razsajdeniata na chovecheca sa greshni,osven tezi za posledniat den - tova mi e mnenieto. Interesno mi e kakvo shte kaje Orнeдишaщ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.