Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пляс-пляс! Пореден порцион преводен Пруст.  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано31.08.09 22:51



Връщам се от книгопродавницата по-беден с 22 лева и все така здраво сграбчил Пленницата - едва-що издаденият български превод (отново Мария Георгиева) с подробни обяснителни бележки, нескопосано подлепени листи и всичко както си му е редът. Поглеждам как плавно подхожда повествованието и припадам пленен от прелестното педерастично плещене:

---

Още от сутринта, неизвърнал още обърнатата си към стената глава и преди да зърна оттенъка на ивицата светлина над тежките завеси на прозореца, вече знаех какво бе времето. Първите улични шумове ми го бяха подсказали според това дали достигаха до мене приглушени и видоизменени от влагата, или звънки и жужащи като стрели в звучната и пуста шир на просторното, мразовито и чисто утро; още по грохота на първия трамвай усещах дали се топеше от печал в дъжда, или се бе устремил към синевата. А може би самите тези шумове бяха предхождани от някое по-скорострелно и пронизващо излъчване, което се бе промъкнало в съня ми и го населяваше с тъжното предизвестие за сняг или караше някакво подскачащо и ръкомахащо човече да дава тон за толкова многобройни химни в прослава на слънцето, че в края на краищата те ме докарваха, дорде се усмихвах насъне и подготвях затворените си клепачи да бъдат заслепени, до оглушителното музикално пробуждане. Прочее, през този период си давах сметка за живота навън главно от спалнята си.

---



Тема А, защо,нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Fragask (!)
Публикувано01.09.09 01:55



братчето ми, ти бе нужно да ми се правиш на полски свирач и да ми разиграваш тия пишкодръпендерски етюди? А? А??
При положение, че прекрасно знаеш как гъска те съска и нямаш шанс с твоите заигравки, а? А?
Дотук си смешнюга. Оттук нататък чакам(по стар български обичай!) реакциите на... :)) Нали:)?!



Тема Пляс-пляс! Цял един отзив.нови [re: Fragask]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано01.09.09 16:29



Какво правиш, мухълче? Скучно ти е, ъм? Излез малко навън, разходи се, подишай чист въздух. Пък след това се върни и пробвай да кажеш нещо членоразделно. Току-виж се получило. Аре.





Тема Re: Пляс-пляс! Пореден порцион преводен Пруст.нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор lachistein™ (horned queeng)
Публикувано01.09.09 23:08



да, доста е гаден
напомня ми за мен

а защо не и за теб



Тема Re: Пляс-пляс! Пореден порцион преводен Пруст.нови [re: lachistein™]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано02.09.09 01:29



Привет, lachistein!

Да, задължителен е Пруст. Дори интимните му бележчици, с цялата си смехотворна сантименталност, са в състояние да вкарат в неведоми културални обобщения втренчения читател, особено в контекста на същинската му литературна продукция; особено в епохата на техническата възпроизводимост и предсмъртно отрицаващите я в някаква своя неистова лебедова песен изящни изкуства. Това е най-ценното на прустовото творчество, според мен, то е абсолютният антипод на фотографията, кинематографията и журналистиката (като техники за репрезентация на човешкото), като същевременно активно диалогизира с тях, в утопичния стремеж да им отнеме монопола върху субективната реалност. Задължителен.



"Добре известен факт от биографията на Пруст е, че той е бил обсебен от фотографията и че пропътувал големи разстояния само за да се сдобие със снимки на хората, които обичал и на които се възхищавал. В отговор на настоятелните му молби за портретна снимка, едно от момчетата, в което той бил влюбен когато бил на двадесет и две години, Едгар Аубер, най-накрая дало една на Пруст. На гърба на снимката Аубер написал следното посвещение на английски: Погледни лицето ми: моето име е Бих Могъл Да Съм; наричам се също Никога Вече, Твърде Късно, Сбогом. Претенциозно посвещение, разбира се, но съвършено изразяващо неотложността, която обживява всяка фотография и улавя реалното, което винаги е в процес на изгубване, за да може да го направи възможно още веднъж."

Джорджо Агамбен



Тема Re: Пляс-пляс! Пореден порцион преводен Пруст.нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор lachistein™ (horned queeng)
Публикувано02.09.09 04:56



здрасти здрасти
ами не, не съм съгласен. никаква лебедова песен на изящните изкуства. ако фотографското изображение е притиснало някого до стената, то това е само илюстратора към вестникарската медия. може дори да се каже, че фотографията е освестила изтръпналата от копнежа по достоверност и реализъм живопис и в такъв смисъл я е тласнала към хиляди нови -изми.
темата е много интересна. препоръчвам ти два текста на ролан барт за фотографското послание, в които става ясно защо не бива да слагаме фотографията и кинематографията в един ред





Тема Мдааа, добра педераска компания се събра.нови [re: lachistein™]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано02.09.09 10:02



Шо не земете, да си направите една тройчица, путьовци? Единят ше чете Пруст, другия - собствените си произведения, а третия ше им лъска ботушите.





Тема Пляс - жик так!нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Fragask (!)
Публикувано03.09.09 03:06



Еее, излагаш се... Не го очаквах от теб. Честно.
"Мухълче" и всичките тия насилени епитети... Не забелязваш ли как не пасват на изказа на "финяга" като теб?! А?
Да не говорим за останалите ти "съвети" относно моето "е-поведение"... :))
Изоообщооо..., дотук си пълен кифладжия, вервай ми! :))
Това е! :)

Оттук нататък - взимай се у ръце и ставай на човек!



Тема А стига, бе,нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Fragask (!)
Публикувано03.09.09 03:23



и тоя ли е бил педалюга...?...
Ейй, мама ви долна и негодна,.... Останахме без "идеали", бре :))
Иде реч за "нас", отмиращата порода на "хетеро таратунчовците", не за друго!

Абсентий, тургай едно пръстче тука, брат ми, и не бой се!



Тема Ама ти, фаги, за хетеро ли се препоръчваш?нови [re: Fragask]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.09.09 11:55



След като показно ти бе разпорен дирника в един друг небезисвестен клуб, всякакви претенции да си хетеро ще предизвикват само отегчен смях. Ти си парадигматичния дираджийски педераст, моето момче, и никакви междуметия и многоточия няма да ти помогнат да преодолееш онази белезнена анална травма, която групово ти сториха лошите момчета.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.