Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 28.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Теми за размисъл не само за Бози:нови  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано20.10.05 23:49



Бабе, давам ти тема за размисъл: защо досега не успя да люшнеш клуба в каквато и да е различна от дребни схапки посока?

Втора тема за размисъл: копипейстърите явно действат на хората по същия начин, както всяка средностатистическа даскалица, тоест: бедните създанийца не само, че не се втурват главоломно към напред науката е слънце, а намразват и изданията за ученика. Ако искаш да бъдеш народен будител, забрави за копипейста. Лично на мен ми е интересно да чета това-онова, при това когато имам време, но на масата от хора им е свръхдосадно.

Трета тема за размисъл: в света няма велики манипулатори след Исус, даже и той не е, по-скоро измислячите на цялата му история са такива.

Ще се сетя и за още няколко теми, но засега стига толкова.

Защо трябва нещо да се заключва? Нали сме в постмодерно демократично общество? Бабе, не се излагай, вива ла револусион, ех да имах на Фидел брадата и на Анджелина Джоли устата.



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.10.05 00:38



аз пък искам да поразмишлявам на други теми

наистина ли клубът ще се превърне в гробище, когато бозата се разкара или се изчерпа откъм именца (то тя вече почна да се повтаря)?


наистина ли само с бози можем да си правим веселото?

аз си мислех, че и иначе е било готино, понякога... бъркам ли?


не че не съм се дразнил на повечето клубари, в други моменти пък са ме кефили, а има тук там и по някой друг, дето даже като съм кисел ми се струва готин :))



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози: [re: Okaян яcтpeб]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 00:39



веднага ти отговарям:

1. не мога да направя нещо, ако насреща си нямам нужния човешки ресурс за целта. това ми е ясно от самото начало. ако го имаше, той щеше да се проявява и без моята намеса.

защо хората се дъвчат? ами, много е дълго да ти го опиша, затова ще карам с примитивните обяснение:
- защото имат такава потребност;
- защото е защитна реакция.
- всеки човек си има праг на дразнимост. при надвишаване на този праг някои се скатават, за да избягат от неприятния стимул, а други стават агресивни.

въпросът е кому къде е прагът и какъв точно стимул* каква точно агресивност предизвиква.

2. копипействането на литературни текстове е спам, но малко по-различен. страничният ефект, разбира се, е че те все пак стават за четене, тоест, имат някаква информационна роля. но аз не съм будител и на никого няма да отворя очите, ако той не пожелае да го направи сам. за целта си има достатъчно книги, учебни заведения и тъ нъ по-подходящи места от някакъв си интернет форум. демек (и това също съм го писала), не мога в ничия глава да навра каквото и да било, ако там вече няма достатъчно.

за сметка на това е идеален стимул по горната точка, защото хем не е открито конфронтационен (най-лесно е да предизвикваш контраатака при открита конфронтация, но и по-безполезно, защото освен моментния афект не ти показва нищо), хем от някаква точка на натрупване става достатъчен дразнител да предизвика агресивни реакции. у кого и по какъв механзъм е видно.

3. тук не е нужна кой знае каква манипулация, защото хората са с нисък праг, тоест, няма нужда да се старая кой знае колко много. напротив, сама себе си изненадах колко е лесно всъщност; очаквах повече.

тук излиза следният въпрос, който нерядко бива задаван на обучаващите се психолози, терапевти, психиатри, социолози:
психологът/терапевтът/психиатърът/социологът човек ли е?
влияе ли му това, което вижда, разглеждайки?

преди да те попитам, ще ти отговоря:
на мен ми влияе. човешката уязвимост ме натъжава. като се изключат идиотските преки включвания на неизбежните сеирджии-опортюнисти, които честно казано не са ми особено интересни,
това е най-тъжната ми вечер в този клуб. надявам се това да е достатъчно като отговор.

осносно войните и революциите - това са пълни глупости :)

а защо да се заключва - ми щото децата нямат спирачки, мъ така си вредят самички :) ако ги плесна през ръцете, ще подскочат с квичане до небето - нащипани и наскубани се усещат и без това, както се изрази админът. а да ги приласкавам не искам; не е моя работа.
следователно единствената възможна бърза намеса ако клубът не поутихне, е администраторска.



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: Б.K.]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.10.05 00:47



ее, бози, тази вечер автогол след автогол

как да няма човешки ресурс? ми тия дето ги викаше със специални теми?

нито един от тях ли няма ресурс бе душо? ц ц



клубът още днес (на сутринта) ще утихне. хората се умориха да те захранват с емоции и реакции.

не разбра ли че въшливостта предизвиква желание за чесане? вярно, че аз малко по-грубо чеша... но такъв съм си



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: kpилe]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 00:52



нали ти отговорих вече, че нямам непреднамерен постинг тук? това очевидно включва всеки от цитираните от теб.

криле, УСПОКОЙ се, моля.
спри да ме четеш за тази вечер. още повече, спри да ме четеш изобщо, ако това те травмира чак толкова.



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: Б.K.]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.10.05 00:57



ама що да не те чета? :)) ти такива интересни неща пишеш...

даваш ли си сметка как изглежда всичко това отстрани?


тц тц тц...

как да спра да пиша - ти НЯМАШ непреднамерен постинг тук, просто всяка твоя думичка ме е хванала за пръстите и те сами пишат... и четат също


кажи нещо още, какво включва програмата, коя ще е следващата Велика Манипулация? отивам за семки и фъстъчки



Тема Re: лелей, цял параграф?!нови [re: Б.K.]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 01:04



единицата за информация се нарича бит.
производни - байт, кабайт и т.н.
има и формула .. за оценка.
твоите постинги = 0 bits
днес пак напомних на хората от твоя типаж, че сливите не могат да раждат череши колкото и да умуват как.



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: kpилe]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 01:04



"давам сметка" е твърде слабо в случая. не си давам сметка, а ЗНАМ как изглежда.
клоунстването в този ти постинг също е защитна реакция.
гаси компа, криле.



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: Б.K.]  
Автор ridiculus .mus~ (минаващ)
Публикувано21.10.05 01:05



защо се чувстваш длъжна "да направиш нещо"?



Тема Re: Теми за размисъл не само за Бози:нови [re: ridiculus .mus~]  
Автортoнди (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 01:11



май се нарича проекция ..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.