Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Тема Българичка?  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано21.06.13 14:39





Учителите на седмите класове първенци от 6 ОУ в Смолян от ляво на дясно - математичката Калина Цветкова, българичката Мария Гайдева, директорката на училището Росица Лакудова и преподавателят по история и класен на единия седми клас Венета Ракиджиева се радват на успехите, с които се слави училището им носещо името на Иван Вазов.
---
Аз ли съм изостанал от езиковото строителство, но това звукосъчетание ми е някак си странно...



Тема Re: Българичка?нови [re: kyмaнич]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.06.13 08:33



И на мен, ама още по мое време в училище (преди 20+години) се срещаше.
Ако е мъж, трябва да е българик.





Тема Re: Българичка?нови [re: kyмaнич]  
Автор sp2 (forgotten)
Публикувано03.07.13 11:42



Това е доста старо понятие, още от времето на комунизма (предполагам) когато имаше паралелки в училищата - но все още действащо понятие. Ако не си "математик" (преминал в математическа паралелка след 4-ти клас, или както е модерно да се казва "със засилено изучаване на математика"), значи си "българик" (в българска паралелка - т.е., "със засилено изичаване на БЕЛ"). Други паралелки не си спомням да е имало.

Ама това беше едно време, кога имаше тестове за първокласниците. Сега вече и с двойки минават в по-горния клас.





Тема Re: Българичка?нови [re: MupaM]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано11.07.13 20:15



за пръв път го чувам, ужким и я сам дрът... ние, учениците, просто викахме „тая по български“, иначехме имахме „математичката“, „исторчиката“, „физичката“ и т.н.

tettares zy8oi kwmis8entwn



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.