Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тема за свободни разговоринови  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.06.11 03:46



Понеже някой чевръсто е ошетал в няколко теми, включително и мои мнения, които са ме вълнували и съм очаквал отговори по тях, защото, предполагам са били ОФФ ТОПИК в съответните теми, пускам тази, за да можем тук да си говорим свободно за всичко, което ни вълнува.
Тук офф топик мнения няма да има. Всички са добре дошли. Спазвайки добрия тон, разбира се.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тема за свободни разговоринови [re: Stefan Pan]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.06.11 03:53



Та какво казваше, релакс?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тема за свободни разговоринови [re: Stefan Pan]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано23.06.11 22:22



Я я, какво е станало тук? Гледам и зейфод нещо ни в клин, ни в ръкав ми разправя да съм ви оставял по-свободно, а аз толкова свободно съм ви оставил, че не съм влизал със седмици. Пък и аз кога точно съм бил цербер!?!

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Zo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.06.11 19:12



не съм останал с впечатлението, че си цербер. Дразниш ме с омразата си към българския език в качеството ти на модератор на тоя клуб, но ти свалям шапка за сдържаността ти - пак като модератор - в прилагането на властовите инструменти, с които разполагаш тук.

Факт е, че малко се пооляхме в няколко теми все на една и съща тема с некои хора и някой сериозно е размахал метлата. А пък там имаше и неща, които бяха важни за мене, не просто бъзици.

Та за това и тая тема - тук секи да си казва кой кво му е в главата и на сърцето.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Stefan Pan]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано26.06.11 22:47



Така, а аз ти казах, че нищо не съм трил, по-ясно от това не мога да ти го кажа, дори не бях се логвал от известно време.

По всяка вероятност една светла личност се е появила наново, пописал е малко и понеже мненията му се трият глобално са заминали и вашите, които са били в отговор на него.

Или пък е било някакъв бъг, или някой ми е хакнал акаунта, понеже не знам какво е имало не знам и какво е изтрито и мога само догадки да правя.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Zo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.06.11 01:57



Офф, като казах някой, нямах предвид тебе. Не си такъв тип, дето да се халосва и да се прави на дръж ми шапката - щом си писал, че не си влизал - ясно, не си ти. Киро ли е подгонил някой?
И кой е релакс, ако той е светлата личност?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Stefan Pan]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано28.06.11 16:02



Окей окей, не сме се доразбрали :)

Ми не знам кой е релакс, сигурно е волк, по-принцип той е в немилост.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Zo]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.06.11 17:37



Релакс = Волк

Беше позатрит и от други клубове.





Тема Re: Тема за свободни разговори [re: Stefan Pan]  
Автор dennyy (Mockingjay)
Публикувано04.08.11 18:39



Ей, тъкмо се канех да попитам нещо и се чудех дали да пусна тема. Сега ще пиша тук.


От известно време ми се върти в главата една чуденка: Дали случайно английската дума grab и българската "грабвам" не делят някакви общи корени? Произхода на английската мога да го проверя моментално, но за българската не съм сигурна. Зачудих се, защото освен близко звучене, двете думи имат и твърде еднакви значения.



Тема Re: Тема за свободни разговоринови [re: dennyy]  
Автор avataar (root)
Публикувано07.08.11 17:48



Според етимилогичните речници имат общ индо-европейски произход:

1580s, from M.Du. or M.L.G. grabben "to grab," from P.Gmc. *grab (cf. O.E. græppian "to seize," O.S. garva, O.H.G. garba "sheaf," lit. "that which is gathered up together"), from PIE *ghrebh- "to seize, reach" (cf. Skt. grbhnati "seizes," O.Pers. grab- "seize" as possession or prisoner, O.C.S. grabiti "to seize, rob," Lith. grebiu "to rake"). Sense of "to get by unscrupulous methods" reinforced by grab game, a kind of swindle, attested from 1846. Related: Grabbed; grabbing.

(това O.C.S. е съкратено Old Church Slavonic, или един от термините за старобългарски)

--
—Това куче защо е зелено?
—То е коркодилче.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.