Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Градски език = литературен езикнови [re: brbaros]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано30.01.09 14:30



Ето виждаш ли защо не виждам смисъл да говоря с такива като табе? Съвсем изкривяваш нещата и не даваш читав отговор. За мене нелитературните и диалектни форми на езика не са "простечки" и съвсем не ми е тенденциозно и цинично отношението. А под "на село", ако не ти е ясно, ние в България разбираме селото или селата където имаш къща и откъдето са дошли родителите ти или прародителите ти, защото досущ като в Република МКД в България всички сме селяни, дошли наскоро у големио град, това с особена сила важи за София.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: “ ... платени провокатори ... “ е ...нови [re: brbaros]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано30.01.09 14:34



"многу села се заселени со Македонци ............ и"

На страницата на Уики за това село заселено с македонци пише: Градоначалник Дургут Ахмед.

Алал да си ти! Давам ти ги сите тия, сосе ДПС и Меди Доганов.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: “ ... платени провокатори ... “ е ...нови [re: Zo]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано30.01.09 14:56



Дургут АХМЕД, кмет на Македонци



Епа , не е тоа темата ......... , него , товија хора се твоја сопственост ?



Тема Смири си хормоните ........нови [re: Zo]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано30.01.09 15:00



........ преведено и исписано Кирилом йеромонаха Пейчиновича бившаго игумена Лешечкаго монастиря светаго Атанасия преписано на простий язик болгарски долния Мисии Скопсский и Тетовский........

Олади главата и обиди се повторно да комуникираш сос мен , со поцоивилизиран став



П.С.
Дознај и кое е тоа ГРАДСКО ПИСМО И ЕЗИК во средниот век



Тема Re:нови [re: brbaros]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано30.01.09 15:30



Аз те уверявам, че съм напълно спокоен, съвсем не ти се връзвам на ламерските провокацийки :)

И както виждаш се оказвам прав, че изклинчваш нещата и разговорът с тебе е безсмислен. Това което по-горе го казах ще ти кажа по друг и по-прост начин: защо да ми е нужен превод за нещо написано на говор почти идентичен с този на баба ми?

И май пропусна да ми отговориш за формите: гърло, поткършила, свекърва, държи, Гъркина. Или отклоняването на темата към бушуващите ми хормони и тенденциозната ми циничност да го броя за отговор?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Поставив тема за да ...........нови [re: Zo]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано30.01.09 21:47



...... ИСПРОВОЦИРАМ полемика . Извинете за провокацијата .

Значи , полемиката е дали е правилно Бугарка или Б’лгарка .... Е ЗА ТОА ( УДБА ) СПОРЕД ТЕБЕ МЕ ПЛАТИЛА ?



Да , имаш проблеми во коминикацијата ПОРАДИ ХОРМОНАЛНАТА ТИ РЕАКЦИЈА



Па така да , НЕ Е ТЕМАТА КАКО Е ПРАВИЛНО ТУКУ КАКО Е ВО МАКЕДОНИЈА А КАКО ВО ГЕОГРАФСКАТА ОБЛАСТ БУГАРИЈА , СЕВЕРОИСТОЧНА БУГАРИЈА - ИСТОЧЕН ГОВОР ......


Јас че си останам цивилизиран и нема да ве обвинам за ништо ... че ве питам јавно :
Каде во Бугарија до наќелото на 19 век е користена ?


+








Тема Re: Една персона на форумов ........нови [re: brbaros]  
Автор Ckpoмнocт ()
Публикувано30.01.09 23:31



Абе човек, у дома можеш да си говориш както си искаш, ама като пишеш ще пишеш на литературен български език, а не на родния си диалект. Да се разберем отсега.



Тема Re:нови [re: brbaros]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано31.01.09 00:08



тоест виждаме че продължаваш да не ми отговаряш на въпросите?

а моите хормони са ти по-интересни?

и ако полемиката наистина е кое е правилно то за мене и "българка" и "бугарка" са еднакво правилни, защото и двете са форми от българския език, едната е кодифицирана в литературна норма, другата не, но това не прави едната по-правилна от другата, а който е на друго мнение да го духа.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Отвори тема .........нови [re: Zo]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано31.01.09 21:15



....... па можеби таму че ти напиша отговори , а ако искаш да полемизираш како е правилно Бугарка или Б’лгака , повели





защото и двете са форми от българския език

Дефинирај ми БУГАРСКИ ЕЗИК , има ли падежи , .......... и ......







Тема Треба да те разверат .......нови [re: Ckpoмнocт]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано31.01.09 21:18



..... значи не е баш дека можеш да говориш како си искаш .....



Па така “ КАКА “ во Македонија имало и има поинакво значење отколку во Бугарија




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.