Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз сум Скопјанец ........нови [re: brbaros]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.09 19:30



ми да почнем от началото на историята на Македония както я учите в училище.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема “Племе“ или “народ“ .....нови [re: StefanPan]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано06.01.09 15:06



..... е страхотно важно за да може да се дефинира покоректно ..... штото немога да стигнам да питам за Куманизмите , Хазаризмите , Печенизмите ( Туранизмите ) ...... вов записите на СТАРОбугарските книги ( Драговидските , Смолјанските ..... диалекти ) од јужна Сан С. Бугарија (Кралството на Углеша ) ..... денешна територија на Македонија .
Незнам дали може да се донесе заклучок че славјанофоните од тој дел на Балкана немаат основа да се нарекуваат Бугари ( мислим на бежанците от Сер , Г. Броди , Кукуш ......... ) заселени вов Софија, Пловдив.....



И какво думаш , “Племе“ или “Народ“ ?



Тема Re: Аз сум Скопјанец ........нови [re: StefanPan]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано06.01.09 15:15



Учиме че ние от Македонија които се деларираме като МАКЕДОНЕЦИ сме наследници на словенските племена които се заселиле на Балкана во начелото на 6-7 век .

За да можеш да добиеш поконкретни отговори врху таја впрос ( историчка тема ) , прочитај ја ПРОПАГАНДНАТА КНИГА написана от агентите историци од Д.С. .... а која е као авторско дело на поетот Венко Марковски







През 1969 година в Скопие излезе в три тома една книга. Съчинителите є я нарекоха

“Историjа на македонскиот народ”. Фалшификацията като явление не е непозната на историята. Фалшификация обаче от този род историята не познава. Понякога и най-грубите фалшификатори проявяват чувство на срам и отговорност. За съчинителите на тази книга тези човешки качества са непознати. Иска им се да бъдат историци с нова мисия и посланици на
някаква неземна vis maior justitiae, съвест, която е дошла на земята да осъди неправдата и да възстанови владението на истината, а в действителност някои от тях са специфични духовни недоразумения. Това са гробари, които в късна нощ с фенери и лопати търсят в гроба на Александър Македонски прародината на македонските славяни.

Тези иманяри блуждаят в царството на историята и дирят ковчег с реликви и скрижали на измисленото от тях. Те себе си надигат срещу себе си, амозаблуждават се, воюват, искат да не са това, което са. Искат да са това, което не са, и всички, които не са като тях, да станат като тях.

Коя е обаче тази сила, която ще сбъдне мечтите им и ще превърне сънищата им в.............




Тема Re: Аз сум Скопјанец ........нови [re: brbaros]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.01.09 15:20



най-наглите и безочливи фалшификатори на история са т. нар. македонисти.



Queen's only


Тема Ај ти во клуб историја ......нови [re: Last Roman]  
Автор brbaros (старо куче)
Публикувано06.01.09 15:43



..... па ми три темите . Ова е интелектуален дебат ... не е за тебе





Тема Re: Ај ти во клуб историја ......нови [re: brbaros]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.01.09 17:19



викаш - с подобни 'интелихенти', за които и кроманьонците са макета - по-добре е да не влизам в неравностоен спор, а?



Queen's only


Тема Re: “Племе“ или “народ“ .....нови [re: brbaros]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.01.09 22:39



аз не съм историк.
но. казвам племе, защото визирам аспаруховият клон от прабългарския народ, създател на днешната българска държава.
и пак уточняваме - българския народ е формиран основно от три народностни елемента - траки, прабългари и славяни. като значението на траки и прабългари е толкова малко, че може да се каже спокойно, че българите сме славяни. вече уточнихме, че приносът на прабългарите е даване име на държавата и като следствие и на нейният народ (основно славянски по проиход). и наименованието на езика (който по същността си е славянски).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аз сум Скопјанец ........нови [re: brbaros]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.01.09 23:21



така, до тук няма противоречие - населението на македония е славянско, защото е наследник на славянското население от ония векове.
опиши ми малко по-подробно - чие владение са били тия територии, какво се е случило през следващите 3-4 века...
а на следващия етап ще ми кажеш какво се е случило през Х век. но това следващия път. дай сега малко по-подробно за VI - IX век - как са се променяли границите по тези земи, какво се е случвало с населението, културата, управлението.
значи, говорим сериозно и очаквам сериозни отговори. ето, казвам ти честно и открито - интересно ми е на какво ви учат в Македония и в какво вярваш самият ти. с препратката към В. Марковски отначало ме забърка, щото помислих, че я приемаш за истина, а това, което учите - за пропаганда.
за това ти казвам - добронамерено и сериозно, согласен?
задявките си ги запази за последния ром.

ок?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ај ти во клуб историја ......нови [re: Last Roman]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано07.01.09 09:40



Отказал съм се вече да апелирам за ограничаване на посевдолингвиситични националистични теми в този форум - явно никога няма да стане професионален, не и след милион години. Не може ли поне изискването за писане на кирилица да се разшири до писане на български и основните европейски езици, към които сръбския и македонския не споадат, а българския прави изключние, защото е езика на създателите на този форум и на страната, в кояото е хостван ? Трябва ли да дам парички, за да се баннат няколко човека тука ? Ето, ще си платя.

Вм. това, един виц:

Chuck Norris has fought in all wars in world historym simultaniously on both sides, except the macedonian one, be cause Chuck Norris doesn't care about Macedonia.





Тема Re: Ај ти во клуб историја ......нови [re: Noc]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.01.09 11:33



Форумите в Дир.Бг никога не са имали претенции да са професионални. Тук хората влизат предимно да обменят неангажиращи мнения и да се забавляват /както го прави нашият македонски приятел/.



Queen's only



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.