Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: за диалектитенови [re: the Jack]  
Автор Cъpпeн ()
Публикувано02.12.08 23:30



Тува узнъчавъ ли, чъ хорътъ куиту живейът пу мурйету ньи съ разумни?

По морето са живели дълги векове предимно гърци после и турци


Сега там са преселници от вътрешността на страната плюс разни нагли от източна тракия на които държавата дала навремето земя която те сега нагло искат да застрояват напук на националните паркове



Тема Re:нови [re: the Jack]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано03.12.08 12:55



Оффф, кво си седнал се разправяш със гласоподавател на АТАКА и бесен фен на Болен!?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: BigBrotherнови [re: Mиpa_M]  
АвторH. (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 14:39



"Едно време си задавахме загадката как може да се напише "алена фанела" с 6 букви, като отговорът е "аленаф" и четеш от ф-то нататък обратно още веднъж. Освен Ф-то другите букви са общи."

Думата е "фланела", така че за какво въобще говориш?



Иначе и мен ме е дразнил на доста пъти този постоянен израз на Брадъра, когато трябва да отреже главата на някой от квартирантите. И аз съм се чудил докъде би могло да свършва едното изречение и да започва другото и прочие.

И други изрази ме дразнят. Примерно това дразнещо ново софийско "ако бях на теб", което снощи чух дори в сериалчето "Забранена любов" (или поне си мисля, че е софийско... щото от градовете, в които си имам работа, главно там го чувам). Изразът от край време си е бил "ако бях на твое място". "Ако бях на теб/него/нея/тях/..." ми звучи неграмотно, селяндурско, да не казвам просташко. Снощи го чух в сериал, остава скоро да го прочета и в книга. Тогава вече ще се гръмна. Слава богу, засега поне пишещите и редакторите си остават ма-а-алко по-грамотни от нивото, при което е възможно някой да употреби израза "ако бях на теб".



Тема Re: BigBrotherнови [re: H.]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано03.12.08 16:54



"Ако бях на теб" си е много дразнещо.

Както и "Нямам СИ НА идея." СИ е излишно, а НА е грешно.



Тема Ne sait-tu pas...?нови [re: Zo]  
Авторjack (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 18:01



Нима не знаеш кой е този с пиката:





Тема Re: Ne sais-tu pas...?нови [re: jack]  
Авторjack (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 18:10



уча френски самостоятелно и пак обърках спрежението на глагола "savoir"........
тъпо



Тема Re: Ne sais-tu pas...?нови [re: jack]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 07:45



Je sais que notre moderateur est injuste parce qu il veut interdire la conversation avec moi.



Тема Re: BigBrotherнови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано04.12.08 09:58



"Нямам си на идея" е грешно, но "ако бях на теб" си е много готино даже. Има го и в Пловдив, както и сигурно навсякъде.
Вие пък не допускате един израз да е различен от обичайното.





Тема Re: BigBrotherнови [re: Mиpa_M]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано04.12.08 11:20



Кое го прави грешно? Това че всеки го разбира ли?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: BigBrotherнови [re: Mиpa_M]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано04.12.08 13:14



Според мене го има навсекъде. Просто е ново и само дърдорковците са го прихванали засега. Тва го е измислил некой кух мозък, който счита, че по краткото е по-убаво (както Мерси вместо Благодаря). Ако бях на теб може и да е кратко, ама нема логика, смисъл. Кво значи: "Аз съм на теб". Абсолютно нищо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.