Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо предпочетоха Мадарския конник пред кирилинови [re: Poc]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 19:49



и откъде накъде знак на българия ще е розата??глупости на търкалета!да не би тя да се среща само в българия я?плюс това тя е на изчезване в т.нар. розова долина!..никой не ще да обработва тази трудоемка култура май?най добре ще е символ да ни е един бай Ганю...



Тема Гражданската азбука – кирилицата на цар Петър Iнови [re: StefanPan]  
Автор AcпapyxlYl ( )
Публикувано02.07.08 21:36









Редактирано от AcпapyxlYl на 02.07.08 21:39.



Тема Re: Защо предпочетоха Мадарския конник пред кирилинови [re: пpяkop]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 22:02



хахахаха най-вече!!! Обработват си я и още как! Върви да питаш турските розоварни с какво си обогатяват техния боклук...



Тема Ти кога ги пита за последно турските розовари?нови [re: lvan]  
Автор AcпapyxlYl ( )
Публикувано02.07.08 22:06



В отговор на:

Върви да питаш турските розоварни с какво си обогатяват техния боклук...



Ти кога ги пита за последно турските розовари?



Тема Re: Ти кога ги пита за последно турските розовари?нови [re: AcпapyxlYl]  
Автор vvvkkk (новак)
Публикувано02.07.08 23:31



Смея да отбележа, че би било глупаво да претендираме кирилицата да е символ на България, защото тя, и историческата реалност го сочи, принадлежи на цялата славянска общност. По същата логика и хърватите могат да обявят за символ ъглестата глаголица? Защо забравяме, че Михаил III изпраща светите братя във Великоморавия, та да покръстят тамошните на роден език и именно там се ражда глаголицата?

А колкото до мадарския конник, и според мен той е най - подходящ, защото си е изконно български символ, емблематичен за историята на първото българско царство паметник и изключително достижение на творческата мисъл



Тема Така наречения "мадарски конник" е тракийски паметнови [re: vvvkkk]  
Автор AcпapyxlYl ( )
Публикувано02.07.08 23:43



Покажи ми поне един писмен паметник от 681г. до 18в., в който да се споменава за български характер на мадарският конник.

Така наречения "мадарски конник" е тракийски паметник на Хероя и прешедства с много векове пристигането на аспаруховта орда при Онгъла.





Тема Re: Така наречения "мадарски конник" е тракийски паметнови [re: AcпapyxlYl]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано02.07.08 23:50



-Време беше някой да спомене,че Мадарския конник е доста по-древен от измислената дата "681"! Но пък и не забравяйте,че и Траките са Българи!
Става за символ-символизиращ древният конник предшествал дори и идването на Елините на Балканите!



Тема Re: Така наречения "мадарски конник" е тракийски пнови [re: AcпapyxlYl]  
Автор vvvkkk (новак)
Публикувано03.07.08 00:15



Няма спор в това, че характерът на паметника е синкретичен и че може да се свърже с тракийския Херос (въпросът за стремето и доколкото го има или го няма и доколко е познато само на древните българи да не го коментираме)
Аз съм на мнение че независимо каква е принадлежността му, той е, повтарям се, изконно български символ, ознаменуващ просперитета и могъществото на първата българска империя (хахахахахха...хайде малко по за цвят:)

Редактирано от vvvkkk на 03.07.08 00:18.



Тема българите са късни поселници на балканитенови [re: Alexandros Megas]  
Автор AcпapyxlYl ( )
Публикувано03.07.08 00:18




Редактирано от AcпapyxlYl на 03.07.08 00:31.



Тема Re: Ти кога ги пита за последно турските розовари?нови [re: AcпapyxlYl]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 03:40



Ами виж, щом се изказвам така, можеш и сам предположи откъде съм и защо може би имам такава информация. Щом се учудваш толкова, ми става ясно, че нямаш много общо с района

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.