Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Saure , тъй като....нови [re: П-т]  
Автор Cлaвoмиp ()
Публикувано28.06.08 21:06



А той пасе трева та го не знае





Тема Re: Saure , тъй като....нови [re: П-т]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано29.06.08 04:00



Бе той чете, ама нищо не приема, все едно да слушаш новини на хинди, примерно, слушаш ги, ма не ги разбираш.

А връзката с 11.09.2001, е че когато в един момент имаш такова събитие един куп кретени почват яко да тролват и спамят, затова се налага да се затворят некои раздели, просто е по-лесно да се чисти и ограничава помията когато нема нерегистрирани.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Saure , тъй като....нови [re: Zo]  
АвторП-т (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 19:55



Благодаря за пояснението, което ти поисках (оценявам и това, че си намерил време да го направиш в толкова ранен час). Въпреки това все пак не мога да разбера напълно:
първо - вече минаха почти 7 години, следователно и най-упоритите графомани са престанали да дращят и проблемът е отпаднал защо остава рестрикционната мярка?
второ - правилно ли съм схванал, че заради собственото ти малко удобство и на няколко още модератори е произтекла тази болшевишко-гестаповска мярка?
Що се отнася до "списователите", Чоли-Боли отдавна вече не се вясвал в дир-а.



Тема Re: Saure , тъй като....нови [re: П-т]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано29.06.08 20:43



Т.нар. рестрикционна мярка и до ден днешен си остава на форума, за който говоря, защото флеймърите, троловете (а и спамърите) не са престанали да съществуват и да експлоатират нови и стари теми за флейм и тролене. Между другото пак на същия форум в крайна сметка им омръзна от кретени и премахнаха тамошния подраздел за обсъждане на политика, преди повече от 2 години, защото явно навсякъде по света хората не могат да го правят без да говорят безумия. Както казах и онзи форум е продължение на компания и основната причина да премахнат политиката беше, че не искат да бъдат съдени за това, което разни малоумници пишат на форума, да, има си модератори, но хората прецениха, че не си заслуважа да губят времето на хората си да патрулират като луди, да чистят малоумията на разни психопати.

В отговор на:

второ - правилно ли съм схванал, че заради собственото ти малко удобство и на няколко още модератори е произтекла тази болшевишко-гестаповска мярка?


Аз изрично съм поискал този клуб да не бъде затварян, защото и аз често попадам на форуми, където искам да питам едно-две неща и после неам работа там и знам, че е досадно да минаваш през регистрация и т.н., но ако положението тука стане такова, че аз да трее да чистя спам нон-стоп ще бъде затворен.

Също, така зададеният въпрос създава впечатлението, че ти се държиш просто като неква чувствителна, капризна фръцла, заради която ние тука сме длъжни да патрулираме нон-стоп (чисто доброволно занимание!), защото има хора като тебе, за които писането с регистрация е гнусно и грубо фашизоидно, комунистическо, репресивно потъпкване на права.

Все още по никакъв, ама по никакъв, начин не виждам как човек може да се чувства по-малко свободен като пише регистриран в сравнение с нерегистриран, така че просто спри да се изживяваш като жертва, моля.

Редактирано от Zo на 29.06.08 20:44.



Тема А аз Ви говорих за обществения договорнови [re: П-т]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 21:11



Били сте реприсиран. Съчувсвам ви, ама наистина. Очевидно, аз не съм имал достатъчно опит с подобна репресия, а и на нищо не съм разбирал от света като съм бил малък. Няма да споря.
Но върпосът ми за гражданското общество и сравението му с онова общество остава. Значи ли вашия статут на репресиран, че имате право да не участвате в гражднаския договор. Съгласете се, че без регулация от някакъв тип, едно общество не може да съществува.



Тема Re: Saure , тъй като....нови [re: Zo]  
АвторП-т (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 22:12



Тцъ! Не съм искал да патрулираш заради мен. Изобщо не съм ограничавал гестаповщината единствено и само до "регването". Не се изживявам като жертва - да съм те молил да ми превързваш раните с билки, да ме пличкаш с вода студена или пък нещо друго.
Задавам въпрос - прост и ясен, който съответно предполага прост и ясен отговор. Моля те да отбележиш, че не съм настоявал да ми правиш психологически портрет.
Ако задаването на прост въпрос е провява на капризна фръцльофщина, параноя или повик за бърсане на сополи явно не сме се разбрали. Поне за мен задаването на въпрос предполага даването отговор а не предложение за ядни и обидни квалификации или поне аз не го направих в диалога ни. Щом предпочиташ да се ругаем по "балкански" добре само че си потърси друг респондент за това на мен не ми се нрави.



Тема Re: А аз Ви говорих за обществения договорнови [re: Jack]  
АвторП-т (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 22:38



Не съм репресиран в същинския смисъл на думата. Дори не съм се напъвал да търся какъвто и да било подобен статут и ще моля занапред да не правите толкова далечни изводи без да имате основания за това. Моето беше просто плесване по вратлето. Макар че имаше няколко месеца през които можех от случайни заработки да направя по около 60-70 лв. (при минимална заплата за страната 100 лв., т.е. заплатата на една циганка чистачка) и с тях да гледам семейство с малко дете. Имаше и хора които го отнесоха далеч, далеч повече от мен. Един от тях мой близък приятел го доведоха до самоубийство и моля Ви не ми разправяйте че е бил слаб и нямал воля. Комунистите бяха отлични тактици умееха да разберат къде е слабоста на всекиго и удряха точно там, т. напр. няма баща който да не направи компромис когато го изнудват чрез децата му.
Гражданското общество е точно толкова гражданско колкото позволява отделните негови членове да бъдат "регулирани" от други негови членове решили да бъдат "регулатори". През 30-те именно заради регулирането на обществото на власт дойде един чичко с мустачки и хубавичко я нарегулира, друг един чичко пак с мустачки регулираше, регулираше и регулираше, че по едно време сам спря защото се уплаши че както я е подкарал скоро няма да остане никой за регулиране. И в двата случая винаги обяснението е било едно и също - "требе да се регулираме некакси, па я че го напраим най-убуу!". В гражданския договор участвам: 1. чрез резултатите от работата си, 2. чрез данъците които аз и съпругата ми внасяме (които никак не са малко) и 3. чрез двамата си сина които един ден ще поемат изцяло отгворностите си на граждани. В същото време отказвам да участвам във Вашия граждански договор като обект на регулиране а да стана регулатор е пълен абсурд.



Тема Точно така , Зонови [re: Zo]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 00:09



Клуба цивилизации от самото начало бе основан , като отворен и такъв требваше да остане. Спама там ВИНЕГИ е бил с цел , клуба да бъде затворен.
И прав си в това , че и нерегистраните искат да зададът въпрос , или да споделят мнението . Затварянето на клубове "въпроси и помощи" , "предложи нов клуб , или "клуб предложения" , това също не е случайност а целенасоченото завладяване на шепица хора , всички клубове.По същия начин , шепица политици , ще ви вземат колкото свобода или права си имате сега.Регистрирането аз винеги съм сметал за лично а не задължително. Регистрирането също нема да забрани на същата шепа хора , олигархикката, да банват , трият и под. Абе хората които са за затваряне на всички клубове ,
един ден сами могат да се отзоват в подобно положение , като нерегнатите , че другите ще бъдат "порегистрирани от обикновено регистрирани".
Колкото до клуб "цивилизации",спамването му е било съвсем нарочно , а даже тренирано на една стара тема в клуб археология в която участвах. Било направено от хорицата , ревниви и много подли , тва е.... Аз лично бих искал да продължавам в дискусиите за средновековните български ръкописи , на които Саур е един експерт. Но и него , нищожни незнайковци са го банвали от клуб история , същия от който много свесни хора са били истласкани от същия сорт от хора , които са причина на затварянето на клуба "цивилиза-
ции".Романския нема никакви способности на модератора. Блаблялкото във всички форуми и всички теми - разбира се , че нема време на триенето на спама , който отгоре , той би могъл да знае от където е дошел....



Тема Re: А аз Ви говорих за обществения договорнови [re: П-т]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано30.06.08 17:35



След като прочетох отговора Ви, не мислех да отговарям, защото явно говорим на различни езици. Но попаднах на това видео, което е свързано с темата. Авторът е Нийи Осундаре, нигерийски десидент, текстът е на английски, а музиката - африканска:



Литературния и философски анализ го оставям на Вас.


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Тема Re: А аз Ви говорих за обществения договорнови [re: the Jack]  
АвторП-т (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 18:56



Чудесно е че говорим на различни езици, защото ако се разбирахме както се казва от "половин дума" то би означавало и двамата да сме минали през една стърга, но щом Ви е било спестено това което се е случвало на мен и на много други това е добре.
Всъщност, ако говорим честно май не Ви се иска да отстъпите открито и сега оттегляйки се водите ариергарден бой - кратки отнемащи време схватки но с предварително известен край. Пет пари не давам нито за нигерийските дисиденти (каквото и да значи това, вкл. и лишаване от възможност свободно да се практикува канибализъм) нито за обществения договор който разбирате много "своеобразно". Пиша това единствено с цел да не подценявате интелигентността ми а не да предизвиквам дискусия.
Поздрави!
П.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.