Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема глаголът "храна" в сленга на под 20-годишните  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано29.05.08 13:59



правилно ли съм се ориентирал, че означава нещо от рода на "дразня"?

аз поне от скоро го забелязвам и май не е мн разпространено, но понеже за съжаление неам много контакти с 15-16-годишни, може да съм пропуснал появата му по-рано.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Zo]  
Автор78165128989512895128989512 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 15:00



според мен е по-скоро... а сега де... не се сещам за дума за това... или дори как да го опиша...
тоя постинг (абе няма ли българска дума за това? а "публикация" ми звучи твърде претенциозно.

) явно ще го пиша дълго време.
да те нахранят... означава... в един случай, може да означава да те "затапят"... или когато става въпрос за продължително словесно унизяване... или пък направо обиждане...
примерно може да се каже за човек, напсувал няколко пъти друг, че е нахранил здраво последния
може да са те нахранили и ако просто те поставят в словесен нокдаун (то малко като затапването...)
та, поне покрай мен, в тези смисли ('смисъл' има ли въобще мн. число? :/) е било използвано



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: 78165128989512895128]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 15:14



ей, веднага попаднах на пример!




втория... ъъ... постинг.



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Zo]  
АвторBoлk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 16:00



Колко си изостанъл "Яж ми хуя" е още от езическата епоха





Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: 78165128989512895128]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано29.05.08 18:39



"дразним" е най-близкото, до доето мога да го опиша, иначе наистина не е толкова еднозначно, но има в основата си такава конотация или поне в случаите, в които аз съм го чувал.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Zo]  
АвторBoлk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 18:51



Он ма нарани и я го нараних са от толкова време разпространени сигур отпреди "История словенобългарская"

И ти казах от къде идва -а може и да се преведе като "поставяне на място"



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Zo]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.05.08 01:00



Друг подобен израз е "да сипеш на някого". Например: "Сипа му с големия черпак". Употребен е тук -



Значи "да нахраниш някого" = "да кажеш нещо на някого, с което да го затапиш/обидиш"



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: N*ы{b}l©®™]  
АвторШoши Kpъвoжaдния (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 01:34



Става също така и ,,нареждам някого``, напр. ,,Х здраво нареди У``.



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Шoши Kpъвoжaдния]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.05.08 02:08



Да, наистина. "Добре го нахрани" е като "добре го подреди". Само че "подреди" може да е във физически аспект", а "нахрани" е във вербален.



Тема Re: глаголът "храна" в сленга на под 20-годишнитенови [re: Шoши Kpъвoжaдния]  
АвторЛи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:15



Х нахранва У = Х грубо, с псувни и обиди обяснява нещо на У .
Поне аз така съм го срещала.
И ми се струва, че не е само в езика на под 20 годишните, а и по-нагоре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.