Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Българскиятезик да не е задължителен,гласуват утренови  
Автор begemama (непознат )
Публикувано01.04.08 11:39





Редактирано от begemama на 01.04.08 11:41.



Тема Re: Българскиятезик да не е задължителен,гласуватнови [re: begemama]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано01.04.08 21:44



щом имената, които даваме на децата си са ричард, антъни, маргарет, денис... защо да не си сменим и езика?... И без това е измислен под силно руско влияние...



Тема Re: Българскиятезик да не е задължителен,гласуватнови [re: д-pOxБoли]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.04.08 11:11



В отговор на:

И без това е измислен под силно руско влияние...








Тема Re: Българскиятезик да не е задължителен,гласуватнови [re: Mиpa_M]  
Автор begemama (непознат )
Публикувано02.04.08 12:17



Моля ви, подписвайте и разпространявайте петицията и пишете протестни имейли на горните адреси. Утре нас няма да ни има. Но какво ще оставим на децата си?!

Всички, които са осъзнали истинския замисъл на тази промяна и искат да се борят срещу това, могат да се свържете с нас във форума на BG-mamma по всяко време:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=279888.msg7004321#msg7004321



Тема Re: Българскиятезик да не е задължителен,гласуватнови [re: begemama]  
АвторWTH (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 13:26



С удоволствие, но....не разбирам за какво е тази петиция.
Пише, че е "да отпадне усвояването на българския книжовен език от Държавните образователни изисквания" - какво означава това?

Прочетох закона, но по нищо не става ясно какво значи "отпадне от Държавните образователни изисквания" респективно присъстивие в такива.

Освен това в същия закон пише, че обучението става на български-как може хем да учиш на един език, хем усвояването му да отпадне?

Май някой пуска подписки без да разбира за какво става въпрос?



Тема Абе жена...нови [re: begemama]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 18:32



ти май не остави клуб необрисан с пламенни вопли за спасяване на нещо което не е заплашено.
Какви петиции искаш да подписват хората? То е все едно да подпишат клетвена декларация, че се признават за идиоти.
Не си запозната ни най-малко точно за какво става въпрос и точно какви промени предстоят.
Нямаше да се намесвам но в един друг клуб вече лансира идеята за малцинствата в някои райони.
Не разбирам за какво се тръшкаш - след като лично твоето образователно ниво е главно резултат от гледане на ТВ предавания, сапунки и четене на вестници как точно ти реши че ще определяш с петиция какво точно е станало или трябва да стане с езика ни. Напомняш ми на онзи стар виц за милиционера който пухал някакъв нещастник - Защо го налагаш бе? Защото е турчин. И какво от това трябва ли да го биеш? Ти знаеш ли какво са правили турците с българите как са ги подтискали? Знам ама това е било преди много години. Айде стига бе снощи го съобщиха по телевизията (галфонът гледал някакво предаване въвъ връзка с 3-ти март). Та и ти.
Добре ще е да проучиш най-напред обстоятелствата около въпроса който смяташ за важен и да не наместваш конституцията за щяло и не щяло.



Тема Re: Абе жена...нови [re: X]  
Автор begemama (непознат )
Публикувано03.04.08 16:26



Виждам, че и ти "бришеш" след мен, за да ми разправяш, колко съм проста и необразована.
Темата я изтриха, защото не била "тематична". . Би трябвало това да е тема за всеки българин, ама нейсе...

Къде видя да съм лансирала някаква идея за малцинствата, не знам.



Който не се чувства българин, да не подписва, то е ясно.
Тук става дума за българския книжовен език!!

Смешна си ми вече с определенията си за моята скромна особа.

Не, не гледам телевизия и вестници не чета, хеле пък сапунки иначе нямаше да пиша тук за този проблем.





Тема Re: Абе жена...нови [re: begemama]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 20:04



Хайде да не се съглася с теб:
1. не аз съм ти "трил" темата, пък и как може в три различни клуба винаги точно тази тема и така представена да бъде актуална и адекватна,
2. по твоите собствени думи тъкмо ОТ ТЕЛЕВИЗИЯТА си научила предстоящото гласуване,
3. ти самата разглеждаше въпроса с малцинствата макар че не ми стана никак ама никак ясно логическото следствие за това,
4. естествено всеки сам си решава какво да подписва или да не подписва. В същото време е в правото си да не иска да бъде убеждаван да прави нещо което е неправилно,
5. спрямо мен трябва да напишеш - "СМЕШЕН си ми вече" а не "СМЕШНА си ми", и това е първото ми и единствено възражение срещу теб и не съм правил други определения извън тези в горният пост. Така че става дума за съвсем друг човек. Но от друга страна ако и други са го правили това не идва ли да ти каже нещо,
6. като изключим това че единствено ти считаш че става дума за българският книжовен език как да разбирам заглавието на темата в клуб "преводачи" -6pik u bolgarski, трябва да ме убедиш някак си че това е книжовен български,
7. действията ти са такива че са повече емоционални отколкото рационални но си избрала високоблагодна кауза, отделен въпрос че са и неадекватни - е ако това не е култивирано от сапунките какво друго,
8. виж т. 7 - е то поради тази причина пишеш по този проблем.
Това е друго нямам какво да ти кажа, не че сме имали какво да си кажем изобщо.



Тема Re: Абе жена...нови [re: X]  
Автор begemama (непознат )
Публикувано04.04.08 12:20



Ще отговоря само на въпросите по темата. Не съм спамърка.


как може в три различни клуба винаги точно тази тема и така представена да бъде актуална и адекватна,

Защото Е актуална и адекватна. Темата касае оцеляването на българския книжовен език, съответно оцеляването ни като нация. Какво друго по- важно има? Бих я пуснала във всеки един форум в интернет, но нямам тази физическа възможност.



по твоите собствени думи тъкмо ОТ ТЕЛЕВИЗИЯТА си научила предстоящото гласуване,


Разбира се, че не!! Научих от интернет. Статията я имаше само в 2 сайта. По телевизията нищо нямаше да кажат, ако не бяхме вдигнали шум.

ти самата разглеждаше въпроса с малцинствата макар че не ми стана никак ама никак ясно логическото следствие за това,

Къде?

като изключим това че единствено ти считаш че става дума за българският книжовен език как да разбирам заглавието на темата в клуб "преводачи" -6pik u bolgarski, трябва да ме убедиш някак си че това е книжовен български


Хихи, заглавието е провокативно. Но утре този начин на писане ще стане реалност, като се има предвид нивото на неграмотност на учениците и настоящата промяна на закона!!

Редактирано от begemama на 04.04.08 12:26.



Тема Re: Абе жена...нови [re: begemama]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 19:35



Я просто погледни какви си ги писала в клуб "преводачи", можеш да бъдеш абсолютно сигурна, че за подобни провокации към етническа нетърпимост на друго място щяха да ти теглят такъв шут, че да не можеш да седнеш с месеци. Аз ако бях от някое от малцинствата щях да те подгрея здраво.
За провокативното заглавие те поздравявам - с каква лекота си го изписала, дали пък не издава дълга практика.
Няма да си губя времето - толкова благородство лъха от високопатриотичният ти и хуманен призив, че в сравнение с теб майка Тереза изглежда злобна и коварна като садистичен сюзофисие от Чуждестранния легион.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.