Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: езикови особеностинови [re: cиcи]  
Авторjack (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 06:37



Майтап ли си правиш?
Дай връзка към някоя статия да го видим това нещо..



Тема Re: езикови особеностинови [re: kpилe]  
Автор Roxy (heartbeat)
Публикувано17.08.07 16:44



само да вметна - в случая може да има не метафорични названия, а евфемизми...



Тема Re: езикови особеностинови [re: kpилe]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано17.08.07 18:55



rumtsais/криле, не са ли ви леко безсмислени забележките!?!?!



Тема Re: езикови особеностинови [re: jack]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 02:42




Jane H. Hill, "Apes and Language", Annual Review of Anthropology, Vol. 7. (1978), pp. 89-112.






Тема Ако можеха да говорят..., а?нови [re: cиcи]  
Автор L.J.K. (не/бесен)
Публикувано18.08.07 06:26



Чел съм, че има генетически и еволюционни причини шимпанзето и бонобото (шимпанзе-джудже) да са в род Homo заедно с човека, но не се съм се задълбочавал в темата. Съдейки по извадката, май има и други причини. Чудно ми е колко време би било нужно на шимпанзетата да се развият/еволюират до общество, в "човешкия" смисъл на думата?
Но това е друга тема. Да се върнем на ла*ната – гнусотия дори и за нашите по-"примитивни" роднини.


Е, за филолога мръсни думи няма, но нещото действително е неприятно - мирише и изглежда гадно, независимо от вида и производителя му. Все пак някои са по-гнусни - всеки който е стъпвал в кръглата кравешка "баница" знае за какво говоря - та и затова си имат различни названия - по степен на гнусност.
Майтап.

ПП:Сега Зо ще ми се скара и на мен, че пиша простотии. Извинете ме моля - не се стъпях да се изс*ра на метенето (то пък много чисто де, ама...)


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Редактирано от L.J.K. на 18.08.07 06:31.



Тема Re: езикови особеностинови [re: Zo]  
Автор rumtsais ()
Публикувано18.08.07 17:03



ми, доколкото и въпросът е безсмислен, да

нещо като: "имат ли ескимосите дума за сняг паднал в тиха нощ през януари точно преди зазоряване?"



Тема Re: Ако можеха да говорят..., а?нови [re: L.J.K.]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 19:03



Маймуните понякога са по-интересни от хората. Ето например, преди малко поисках един човек да ми напише елементарен скрипт за Линукс, а той мълчи като пукал, а иначе има големи претенции.

Въпросът тук ми е интересен от няколко измерения. Първо във форума няма клуб антропология, а много важни перспективи биха намерили добър дом там. С цялото ми уважение, тук езиковедите се държат като филолози или преводачи, на доста тривиално ниво. Далеч от връзките с антропологията, изискващи няколко нива по-висок анализ.

Нищо чудно тук теориите на Чомски да са били забравени с прочитането им. Ето, аз трябва да им казвам нова информация, а те самите не намират нищо което да свържат с темата, нито да изразят един вътрешен интерес. Какво да си говорим!



Тема Re:нови [re: rumtsais]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано18.08.07 20:15



ми не, това, което за мене е тъпо е да изредиш думи за едно нещо на един език, които са синоними, част са жаргон, а некой като направи същото на друг език да кажеш "ама виж сега така не стаа щот тва твойто са синоними и сленг"?!?!?!?!?!



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор rumtsais ()
Публикувано19.08.07 00:31



same shit, different day, what can i say





Тема Re: езикови особеностинови [re: cayp]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.08.07 13:19



мерси, това беше много хубав отговор! мисля, че точно това, което казваш е обяснението и напълно го споделям.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.