Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да научим сестричката на китайскинови  
Автор Black (Духовник)
Публикувано06.05.07 23:10



На баща ми новата дъщеря успях да навия жена му да й говори някой китаец ама сега въпросът е как да намерим китаец ;-)
Значи те са двамата в Пловдив, сестричката е на по-малко от два месеца и мойта идея е да проговорори втори роден език китайски... SLR даваше идеите за езиците... жената на баща ми няма доверие на арабите ама за сметка на това хареса идеята с китайския ;-)
Та някакви идеи къде да търсим освен в китайския :-D




Тема Re: Да научим сестричката на китайскинови [re: Black]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.05.07 00:51



най-добре вижте за дойка китайка
хем мащехата няма да си разваля циците





Тема Re: Да научим сестричката на китайскинови [re: Black]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано07.05.07 12:26



Ти съвсем изперка май





Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Mor-Rioghain]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 12:59



- Харесвам емотиконите, от къде да се снабдя с такива?


- Blac, децата на два месеца имат нужда от: 1) майчино мляко; 2) топла стая; 3) от витамини и успояващи чревните им колики медикаменти; 4) от ласки и 5) комуникация с майката. Ама то се казва не случайно "Майчин език"!!! Майката говори на детето си! Какви китайски дойки, какви пет китаеца? Бебето е индивид, но като дете и личност трябва да му се даде възможност само да избере дали желае да говори на китайски или не. Ами, ако не желае, ако не му харесва китайският??? Ако има заложба на математик и хич не го е еня за чуждите езици? Аз лично възпитавам сина си по следния начин, може и да не го одобриш, но давам възможност да се докосне до определено занимание, да има представа от това някакво нещо, от друго, от следващо, и последващо,пък той избира дали му е интересно да го прави, дали му допада или не. Един ден ми заяви, че е открил, че математиката му била силната страна... Насила хубост не става.



Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Aлekcия]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 14:54



Поправки:
1) - Black ;
2) успоКояващи чревните им колики. Пак съм излапала нещо, този път и цяла сричка...



Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Aлekcия]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано07.05.07 15:49



За витамините и медикаментите не съм съгласен. И дайте вече сериозно.




Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Black]  
Автор Linjack ((не)бесен)
Публикувано07.05.07 17:48



Сериозно-несериозно: обясни ми граматиката на пръвото ти изречение:
"На баща ми новата дъщеря успях да навия жена му да й говори някой китаец ама сега въпросът е как да намерим китаец"?

Ако под китаец имаш пред вид някой, който говори Мандарински - ще е сложна работата - в Пд. не знам дали има - има в София малко - на пазара в Иленци.
Само че, ако никой друг вкъщи не го знае езика, момиченцето няма да може да общува с родителите си пълноценно, в случай че дойката е китайка. Въобще ти хубаво си я навил жената на баща ти, ама това не значи, че идеята е блестяща. Потрай сестра ти да усвои някакво ниво на български - поне до ок. 2 години, колкото да мине началния период на усвояване на езика и после, ако можете да си го позволите, й вземете чуждоезична дойка.
Една моя приятелка прати двегодишния си син на френска детска градина и сега детенцето плямпа на смесен фрнасе-българо-инглиш, но родителите му го разбират на всички езици и отговарят само на български.

-----
0.999...=1=-e^(i *pi)
donc je ne pense pas?


Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Black]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано07.05.07 18:22



Сериозно??? LOL



Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Linjack]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано07.05.07 21:09



Еми граматиката е в мой стил, бил съм забравил че пиша във форума ;-)
Ако не разбираш нещо питай ;-)
Абе хора момиченцето е малко, а те само на български й говорят... и аз дадох идеяда за китайския; ако имате някакви други идеи казвайте ги ;-)
Точно някой който говори мандарински имам предвид.
На вас защо ви се струва несериозна такава амбициозна идея?
Няма да е дойка!!! Детегледачка не може ли? Интелигентна китайска детегледачка, да не й напълни главата с глупости ;-)
Значи две години... ами не знам откога трябва да се почне, вероятно не от втория месец, кажете ако знаете нещо и по тоя въпрос ;-)




Тема Re: Mor-Rioghain (=^..^= )нови [re: Black]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 21:12



Black, под медикаменти имах в предвид: чай от джоджен (за колики при бебе помага), сега има и съвременни - в аптеката.

Ала на теб езиците са ти голяма слабост!!! Изучи руския, и вече и за сестричката избра алтернатива - да я покитайчваш, че аз пък как да съм съгласна с твоите добри намерения...
Освен, ако не очакваш сестричката да ти пропее на китайски с цялооо гъърло, силно, мощно, като с истински характер бебе!
ей тооолкова силно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.