Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Чужди езицинови [re: opkecтъp_бeз_имe]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 10:18



Евала, баския си е достойно начинание. Позволи ме да те попитам защо си тръгнал да го учиш точно него.



Тема Re: Чужди езицинови [re: SLR]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано15.02.07 18:27



А ти що не се регнеш най-накрая, човек не може да те пита на бележка къде си ;-)

... No words ...


Тема Re: Чужди езицинови [re: Black]  
Автор S.L.R (user)
Публикувано15.02.07 20:51



Айде, влачи! Стана много гадно с тия точки! Аз си измислих ника преди сто години и откакто мерцедес изкараха модел със същото име не мога да се регна никъде, мамка му! Жалко, че не съм си го регистрирал като фирмена марка та да ги съдя!

PEACE SLR

Редактирано от S.L.R на 15.02.07 20:53.



Тема Re: Чужди езицинови [re: S.L.R]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано15.02.07 21:18



Мен от самото начало ми звучи като 'огледалнорефлексен' фотоапарат.

... No words ...


Тема Re: Чужди езицинови [re: active_passive]  
Автор Shankly (Човекозащитник)
Публикувано18.02.07 05:07



"Критерия за научен език е единствен - да си способен да мислиш на дадения език. Аз имам два майчини езика - бг и руски."

Изключително правилно, необходимо е да се "потопиш" в културата, която говори дадения език. Комуникации, комуникации, и само комуникации ще помогнат за развиването на езиковия усет. И много работа. И освен това, като не разбираш нещо, или питаш, или проверяваш в речника. Навсякъде, където можеш. Например аз като не знам нещо на английски, използвам поне три бази с информация + Гугъл. И за мотивацията също си много прав/а/, "work your plan and plan your work", както се казва.

"Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят." (Хитлер)


Тема Re: Чужди езицинови [re: SLR]  
Авторopkecтъp_бeз_имe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 16:39



От чисто любопитство. Зачетох се из теориите за произхода му и ми стана интересно.



Тема Re: Чужди езицинови [re: Milenn]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 21:22



Много е важно да държиш да ти отговаря на български, ако искаш да го проговори, защото тя си те разбира, но това не е достатъчно, за да го говори и прави забравянето, което е неминуемо, по-лесно. Винаги и само на български с теб, нека е испански в майка и, а навън английски.



Тема Re: Чужди езицинови [re: Black]  
АвторAmy (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 17:43



Black, виждала съм такива реални случаи. Ако родителите на детето разговарят с него само и единствено на български, но навсякаде другаде му говорят само на френски, то детето ще научи българския по същия начин както и френския, но ще има затруднения в разговора на български, повече от колкото на френски. Т.е., няма да има затруднения на френски, докато на български е възможно да "разбира" когато му говорите/рят но да отговаря на френски. Може би зависи от това колко често борави с единия и с другия език. Работата се оправя бързо - 2 месеца на гости при баба и дядо, в България и готово.

Ако имате такава възможност - идеално, и детето ви ще е двуезично.

Amy



Тема Re: Чужди езицинови [re: SLR]  
АвторAmy (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 18:00



Хахаха, ти май си решил да създадеш бебе мутант

. Аз лично мисля, че ще е малко трудно това което казваш. За начало, ти си от България, нали? Ако за един българин е трудно да произнася френско Х не знам как ще се принесеш към арабския, че и към тоналните африкански езици. За китайския по съм съгласна. Все пак ми е интересно, по какъв начин смяташ да се опиташ да направиш бебе "полиглофон" (за полиглот наистина ще ти трябват много други фактори)?


Amy



Тема Re: Чужди езицинови [re: Amy]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано19.02.07 19:41



Във френския няма х ;-)

Няма той да му ги говори тия езици, ще му намери хора които ги говорят да прекарват време с него и да му пълнят главата с глупости :-D
И аз съм навит тва да го направя, ама не знам с кои езици, и колко езици е разумно да му се трупат... щото да проговори на 10 години не е оферта...

Ама български, френски, арабски и китайски... кефи ме идеята!
Най-трудно сигурно ще е да намерим арабин дето му се гледа дете :-D

А може на едното дете български, френски и арабски, на другото френски, арабски и китайски, а на третото по-сполучливия опит ;-D

... No words ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.