Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема бах бдс бах  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано25.01.07 05:16



добре бе мамка му



най-после се назландисаха да включат фонетична клавиатура в стандарта

ама за чий хуй педерасите му смотани не включиха това дето вече над 25 години се използва като фонетична подредба, а зеха та измислиха нова



Тема Re: бах бдс бахнови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор metafrasi (kalena)
Публикувано25.01.07 09:00



И аз много се издразних. Първоначално мислех, че е измислица на Бил Гейтс, но явно не е минало без българска следа... лошото е, че така като гледам, май ще трябва да свикваме...



Тема Re: бах бдс бахнови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано25.01.07 12:07



Мда...позасрали са работата, но не е чак толкова зле.
Хубавото е че има буква ѝ (и с ударение).
Можеше ш, щ и я да ги оставят там където всички са свикнали, ако не друго.
Естествено довода, че са избрани заади външното сходство е олигофренски - предполага се че ако некой пише на клавиатура, не му се налага да познава буквите по външен вид като картинки, ама нейсе.
Добре е че все пак има стандарт вече.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: бах бдс бахнови [re: Gospod****]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано25.01.07 12:19



Отдавна има стандарт, аз няам никво намерение да пиша на няква клавиатура по-различна от тая на коят си пиша от няколко години.
Injinera сигурно ще направи и за Vista, и пак нея ше си сложим.

... No words ...


Тема Re: бах бдс бахнови [re: $%^amp;*()_+~!]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 14:15



Абсолютен резил!!!! Най ми хареса това с графичното съответствие между "ч" и "q" - евалата софия, та нали на клавиатурата кюто е ГЛАВНО, тиквеници, а главното кю грам не плилича на "ч" (то не, че малкото много прилича де). А на всичкото отгоре, слагайки ч-то на кю-то , махат оттам "я" дето всичко живо си е свикнало, даже и на "методиевица" я е q. Пък и е (беше) толкова удобно "я" да ти е точно до "а"... Абе заеби... Ако има мащабна подписка/атентат ме пиете и мен!!!



Тема Re:нови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано25.01.07 23:56



не мога да разбера защо подредбите различни от БДС хората си умират да ги наричат "фонетични".

съвсем очевидно е че нема нищо фонетично в нито една от тех.

също така това изумително творение показва колко много са откъснати от реалния живот тези хора!



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано26.01.07 07:09



И това творение, и подреждането по БДС не са най-доброто за десетопръстна употреба на клавиатурата. И двете пренасят основната работа върху "слабите" пръсти на лявата ръка. За съжаление не съм чувал през последните години някой да се е занимавал с оптимизация на подреждането на клавишите в съотвествие със съвременния български език.



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано26.01.07 07:28



фонетични са защото е търсено фонетично съответствие между кирилишките и латинските букви.
и за повечето букви го има.

аз, като почнал от правец 82 винаги съм писал на фонетична и никога не ми е било проблем да пиша без нарисувани кирилски букви

жена ми беше учила да пише по бдс и пишеше на бдс, докато не се преместихме на място където няма кирилски букви по клавиатурите. сега и тя ползва "фонетичната", явно малко или много съответствие има



Тема Re:нови [re: Kossoman]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано26.01.07 14:49



аз първо се научих да пиша на т.нар. фонетична кирилица и след време реших за се науча и на БДС, беше ми доста тегаво некъде 2-3 седмици, но след като я научих не съм се връщал към qwerty-bulgarian, защото БДС е много по-удобна подредба.

а дотолкова съм свикнал с БДС, че не ми е нужно да гледам в клавиатурата, което ми е добре дошло като седна на клавиатура без червените букви.

Редактирано от Zo на 26.01.07 16:31.



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано26.01.07 15:12



А правил ли си наблюдения кои пръсти участват най-активно? Аз също пиша десетопръстно, без да гледам и с висока скорост, но на съвсем друго подреждане - при мен най-активно участват показалците и средните пръсти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.