Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Френски: "voila prout"  
Автор Black (Духовник)
Публикувано28.07.06 22:44



Това какво ще рече някой знае ли? А << prout >> в Robert е обяснено като... пръдня!

... No words ...


Тема Hmmmmнови [re: Black]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 14:00



Добър въпрос. Според мен... разчитайки на контекста където се среща (Гугъл) е израз (от разговорния регистър) с който затваряш изказване в което си говорил негативно и е със смисъл "..и това е" "...еби го" итн... Глупаво звучи ама така го виждам. Всеки път го има по разни форуми и блогове където някой псува нещо. Довечера ще питам приятелката ми, тя би трябвало да знае. Иначе еби го Робер.. те са смешници. Речника е TLFi (http://atilf.atilf.fr/tlf.htm) - Най-подробния и има НЕЧОВЕШКИ възмовности за търсене - разгледай го има хелп. Миналата година (2ри курс лингвистика) имахме предмет само по него. Ама и там го няма voila prout :)

ben zidane a &#233;t&#233; interview&#233; sur canal y a une semaine jcrois
il a pas r&#233;p&#233;t&#233; les paroles des materazzi il a juste pr&#233;sent&#233; ses excuses aupr&#232;s des enfants et tout (il a dit qu'il regrettait pas) et voila il a dit que les insultes touchaient a sa m&#232;re sa soeur et tout et que ce gros con de materazzi les avaient r&#233;p&#233;t&#233; plein de fois enfin voila prout

on ben tant pis moi j'attends le Che et voil&#224; prout ! Bande de fraggeurs !!!

mais je gueule pas parce que j'ai pas eu mon kdo alors on en reste l&#224; fini, on est tous des copains on s'aime Laughing et les kdo c du kk, &#231;a sert a rien d'ailleurs j'en fais plus voil&#224; prout!!crotte!! chiotte et je rigole pas!



Тема Re: Hmmmmнови [re: SLR]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано29.07.06 23:35



Добре че го зададох тоя въпрос та да науча че и такъв речник има!
Много ценна придобивка този линк.
Много благодаря



Случайно да знаеш някой такъв речник немски?

... No words ...

Тема Re: Hmmmmнови [re: Black]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 14:35



Да речникът е страшен - доколкото знам им е отнело около 30г на сладурите да го препишат на комп. За немски не знам, но някъде дочух (не знам доколко е вярно), че такъв тип речник има само фр и англ - на оксфорд. ТЛФ, между другото го има и в даунлоад-вариянт. Аз си го свалих от мулето преди няколко месеца - отне доста време ама стана - но смисъл много няма - същия като в нета е - даже и по бавен щтото с тая jawa са се закопали малко. Единственото готино е, че е интегриран с Уърд и има една приставчица за бърз достъп където пишеш думичката в едно поленце. Ташак е и че са се постарали да е интутивен и да "мисли" фонетично така че ако напишеш ANFAN ти намира ENFANT и разни други такива. Има и една приставка за съставяне и решаване на кръстословици с която преди време написах "любовна кръстословица" на мацката с което я закопах :)). А като казаха - вчера я питах за voila prout и никога не го беше чувала, така че най-вероятно е това което ти казах. А и ако се съди по факта, че гугъл изплюва около 150 резултата, половината от които на граница на изречение (.....voila! Prout....) въпросният израз е с много ниска честота на употреба. Мевду другото тази същата лаборатория на която е ТЛФ има и една много добра база данни, FRANTEXT, за жалост платена (в университета я има иначе е 35Е на година за частник), която има около 4000 произведения от 1700 до днес (романи, технически текстове, песни итн... около 2милиона думи) в които ти дава пълна свобода на търсене на стрингове по граматическа категория и е доста забавно за търсене на всякакви изрази или за иследване на промени в употребата на думичките с времето. Пишеш "Тъп като <съществително>" и ти изплюва сума сравнения "като куфар без дръжка" :)). Ако се занимаваш проф с ФР си заслужава. Весело



Тема Re: Hmmmmнови [re: SLR]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано31.07.06 23:11



Е, чак 30 години...
Той само една версия ли е, че свалям сега и аз някаква с магарето...
Абе много работа отваря тоя речник ;-D
Абе супер си е речникът ;-).

... No words ...


Тема Re: Hmmmmнови [re: Black]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:48



То всичко си зависи от хората - сам и 300 няма да ми стигнат, а до колкото знам до скоро не са имали много парички тия ATLIF, нищо че са франсета. Другото за което се нервират много тия от моя университет е, че тоя дето го прави има някакви комерсиални виждания (100Е е речника легално) - поради което не е опен-сорс и не приемат поправки. А такива има бол - пълен е с грешки - като почнеш разни по-сложни търсения и се сблъскваш понякога с безумия. А и тая jawa.... Абе кво да се прави - чудесен инструмент си е но трябва да се нагодиш малко. Иначе версии няма, поне не съм чувал. - има някакъв патч ама не разбрах много какво прави. Весело



Тема Re: Hmmmmнови [re: SLR]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано04.08.06 14:36



Еми аз в интернет ще си го ползвам... Само едно светлозелено прозорче има, което излиза непрекъснато и дразни, ама не ми се занимава с разни Двави и т. н., свалям си да го имам ако много ми потрябва, а пък нямам нет или нещо друго ако стане...

... No words ...


Тема Re: Hmmmmнови [re: Black]  
АвторSLR (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 12:04



Не се плаши от Джавата, то си работи, просто е бавно а и можеше да е по-добре направено.. Както и да е, виж това, ще ти хареса:

- доста пълен сънонимен речник, включващ не само думички но и изрази



Тема Re: Hmmmmнови [re: SLR]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано12.08.06 09:08



Бе то си работи ама трябва и джави да се инсталират ей така за нищо...
Мерси и за тоя речник



... No words ...


Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.