Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 06.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Италиански или френски?нови  
Авторlan Evans (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 21:59



Здравейте,
Искам да попитам дали италиански или френски език се учи по-лесно. Принципно за момента имам много добри познания по английски, но реших, че няма да е зле да зная още един език, и то от романската група. Имам намерение да се занимавам с журналистика, затова ако уча езика, трябва да го зная перфектно, тъй като може да се наложи някога да пиша на него (макар че за момента само към английския език съм се ориентирал). По принцип казват, че италианският език се учел невероятно бързо, но аз не съм сигурен. А иначе - категорично се колебая само между италиански и френски. Може би някога ще науча и двата, но на този етап трябва да избера един от тях. Какво ще ми препоръчате? Имате ли подобен опит?
Предварително благодаря!



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: lan Evans]  
АвторMarиcтpa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 22:10



По-полезен е френски , а италиански учи после . Обратното е по-трудно.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: lan Evans]  
Автор Dolor (непознат )
Публикувано22.11.05 08:10



Двата езика са със сходна граматика, така че предвид че знаеш английски проблема ти в това отношение ще бъде един и същ. Не мога да съм безпристрастна и да не ти препоръчам италианския. А защо не помислиш за испански, говори го половината свят. Е малко е по-труден от италианския според мен, но испански-италиански е по-добра комбинация.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: Dolor]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.11.05 08:14



испански е добра идея, френския без това е с отмиращи функции, освен франсетата друг не го ще.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dolor (непознат )
Публикувано22.11.05 09:12



Мисля, че френския е прекалено тромав, за да има бъдеще. А франсетата какво да правят като са си го научили вече, що и други да не се изтормозят. Шегувам се, разбира се.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: lan Evans]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано22.11.05 18:03



Като произношение и правопис италианският е по-лесен. /Макар че и там си има тънкости./ Като граматика и лексика ги намирам еднакво трудни.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: kalinka72]  
Авторфpaнkoфoн (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 20:22



Английски към френски е ужасна комбинация, обратното е по-лесно, знам го от личен опит. Много труден език е от граматическа и най-вече правописна гледна точка. Италиански се говори от толкова малко хора, че просто не си струва,но като цяло е по-лесен. Най-добре се пробвай с испански : по-лесен е и от френския и от италианския и същевременно е говорен от много повече хора. Граматиката е елементарна, за правописа да не говорим... който е учил френски, знае за какво говоря.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: фpaнkoфoн]  
Автор dma (irq)
Публикувано23.11.05 12:01



Френският правопис не е чак толкова сложен. Има си правила, които просто се заучават като за всеки друг език.

По принцип, според мен, няма по-лесен и по-труден език. Човек просто трябва да иска да учи, да отдели време и да има среда, в която да практикува после. А дали френски или италиански- въпрос на вкус.



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: Marиcтpa]  
Авторlatina (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 14:10



абсолютно правилно, първо френски после италиански. Въпреки че това дело по принцип изисква дългогодишни занимания



Тема Re: Италиански или френски?нови [re: lan Evans]  
Автор BB:-)) (нетърпеливец)
Публикувано05.05.06 17:11



Лесно учене на език няма, това е истина (да се попитаме на кое равнище според Портфолиото на Съвета на Европа се самопоставяме за нашия си!?). Но е справедливо да се отбележи, че испанският език преди няколко години измести от второто място по брой на говорещите го в света лица английския. (Първото място се държи твърдо от китайския.) Испанската глаголна система - като изключим вида на глагола, е като че ли най-сходна с българската от трите посочени романски езика. И правописът на испански е като слънце - няма етимологичен/исторически/традиционен принцип така яко застъпен, както е във френския. Френски (частно мнение) се учи весело и честито в детството, после е малко по-трудно, ама пък питащият казва, че знае английски. След онези 400 години френска династия над главите им, имат доста френски думи в определени регистри. Италиански да учиш е чарооовно, но колко души в тоз свят си служат с него? Освен ако като журналист човек не се специализира здраво по въпросите на Италия. Или ако е решил да става и семиотик.

Дръж се естествено!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.