Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тракийското писмо е разчетенонови  
Автор larkspur (цвете)
Публикувано23.03.06 11:36











В-к Монитор от днес - на стр. 1.



Тема Re: Тракийското писмо е разчетенонови [re: larkspur]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.03.06 11:40





Сайта на "института". Мисля че коментарите по "новината" са излишни.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Ахам...нови [re: larkspur]  
Автор jove ()
Публикувано23.03.06 11:46



Мноооого смрадлива партенка.



Тема Re: Ахам...нови [re: jove]  
Автор larkspur (цвете)
Публикувано23.03.06 12:11



Твоите доводи нещо ми убягват? Особено професионалните лингвистични доводи...

Подробностите за разчитането на писмеността предстои да бъдат изнесени на пресконференцията следващата седмица и преди да ги знаем, е смешно да клепаме, а и предразсъдъците не са нещо, с което трябва да се гордеем. Не знам кого излагаш в случая...



Тема Re: Ахам...нови [re: larkspur]  
Автор jove ()
Публикувано23.03.06 12:18



Ами тогава да ти го кажа по-просто - какъв е този "институт" и с какво се занимава? Нещо много несериозно стои твърдението, че барабар с психоанализа и прибиране на парички от хора с проблеми в общуването, алкохола и килограмите, тези "учени" са разчели т.нар. от тях тракийска писменост.
Ето ти още един линк:

. Сещаш ли се каква е идеята, или още не ти светка? Или пък си навътре в нещата, та затова се възторгваш от "новината"?
Айде, със здраве!



Тема Re: Ахам...нови [re: jove]  
Автор larkspur (цвете)
Публикувано23.03.06 13:01



По първия ти абзац - не мога да приема за сериозен "аргумента" ти, че един, примерно, психоаналитик, не може да бъде и лингвист, или обратното, или пък дори да бъде и още някакъв - какъв е проблемът? Не си ли виждал(а) хора с разностранни таланти? Как един юрист може да бъде и политик или пък как един медик може да бъде и писател и т.н.? Твоето твърдение не може да бъде аргумент, оспорващ даден факт - в случая, че има разчетена писменост. Вече имам чувството, че не просто имаш някакви предразсъдъци - явно таиш някаква лична злоба към въпросната личност, щом си така настървен(а).

Сайтът, дето ми го посочваш, кво ме топли или в какво е предназначен да ме убеди? Възприемането на някаква информация през такава евангелистка призма не може да бъде меродавно. И освен това, как човек да е сигурен, че изложеното в него е вярно, а не някаква клевета?! Аз откъде да знам тези Lozata.com дали не са някаква секта?! Да не би ти да си "навътре в нещата", че ми ги даваш за критерий?

Или кажи нещо професионално, обективно и по същество, или - със здраве, както хубаво рече!

Редактирано от larkspur на 23.03.06 13:03.



Тема Re: Ахам...нови [re: larkspur]  
Автор jove ()
Публикувано23.03.06 13:24



Поразрових се да намеря нещичко, публикувано от видния лингвист д-р Стефан Гайд, той и Стив Гайд, той и Стефан Гайдарски. Не открих нищо. Ще ми помогнеш ли, или да не разчитам?



Тема Re: Ахам...нови [re: jove]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.03.06 13:41



Не ми побира акъла начина по който "работят" българските журналисти. Идва някакъв напълно неизвестен човек от някъде си (който никой не го е чул като лингвсит, но затова има доста материали за него и брат му като сектанти и мошеници) - и хоп, новина на първа страница. Ама някои да помисли, да се заинтересува преди да пише-какъв е тоя - йок. Един пише, другите преписват и те ти "журналистика"

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Ахам...нови [re: Craig]  
Автор kleios (непознат )
Публикувано23.03.06 15:04



Струва ми се странно, ако някой иска да тиражира безумия или да вербува хора за някаква секта, да използва истинското си име. Нека да излезе книгата (или вече е излязла, не разбрах точно за какво е пресконференцията) и тогава да коментираме и спорим, ако има за какво. Съгласен съм, че и двата сайта (itai.com и lozata.com) могат да бъдат тълкувани по много начини



Тема Re: Ахам...нови [re: Craig]  
Автор kleios (непознат )
Публикувано23.03.06 15:07



даже страницата на itai.com ми се струва по-нормална - по-откровена някакси - съвсем по американски, с език и визия, която американците биха приели и разбрали, нищо че на нас ни е далечно...а на lozata.com какво?!...плювки




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.