Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИ  
Автормия (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 19:16



Здравейте,първи курс френска филология съм и отчаяно си търся ДОБЪР,подробен учебник по латински език.Ние сме по този на Недялка Георгиева,но не ми е много ясен.
Някой нещо да препоръча,че още на втория урок май съм затънала-а езиците по принцип ми вървят.Може и да е стар-ще се опитам да го открия на Славейков
Благодаря



Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: мия]  
Автор alexxander ()
Публикувано25.10.05 11:57



"Латински език" - учебник за медицинските техникуми от Иван Попов, София, 1962.
Едва ли ще го намериш, но мога да ти го дам да го преснимаш. Когато аз учех Lingua Latina в първи курс на филологията си карах самосиндикално по него и ми беше доста по-лесно, отколкото на колегите.



Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: мия]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 14:29



пиши ми на лични съобщения- имам регистриран ник, който е същият като този



Тема Re:нови [re: мия]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано31.10.05 21:03



аз днес си купих този на Искра Атанасова, Лили Йорданова и Анна Шелудко.

казва се "Латински език за начинаещи", част І.

Издателството е "Отворено общество", но те в същност само го преиздават и ми се вижда доста ясен.

да ке да ке ама неке


Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: мия]  
Автор swettyveny (непознат )
Публикувано11.11.05 13:52



Здрасти, колеги сме и аз съм 1-ви курс френска филология, коя група си, аз съм 4-та. Наистина учебника е малко неразбираем,, аз до сега нищо не разбирам от тоз език и на мен ми се отдават езиците, ама уви латинския няма да е един от силните ми езици ;)



Тема Re:нови [re: Zo]  
АвторKoби (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 19:05



Последните две от авторките са ми били класни

За самият учебник нищо не мога да кажа, тъй като ние сме учили по други.
Във всеки случай латинската граматика е почти толкова гадна като граматиката на френски... Като екстра добавете падежите

Не знам колко и какъв латински ще научите, но езикът е изключително полезен при чуждоезиково обучение!



Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: мия]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано12.11.05 13:22



И аз съм учила по този на Н. Георгиева и ми направи впечатление повече на нещо като кратка граматика, не на учебник.

--------------------------------------
Forging the future from the timeless stone


Тема Re:нови [re: Koби]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано14.11.05 20:50



Коби, ами на мене за сега ми е доста лесно. Но не знам по-натам какво става.

да ке да ке ама неке


Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: Sigryn]  
АвторCтyдeнc (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 23:38



Н. Георгиева може да те накара сам да си говориш на латински , представям си как й изглежда учебника. Тя има гениална памет и го очаква от всеки. Прагматична е Лили Йорданова и допускам това да се вижда и в написаното от нея и Шелудко.



Тема Re: УЧЕБНИК ПО ЛАТИНСКИнови [re: Sigryn]  
Авторфeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 23:40



Нели Георгиева може да те накара сам да си говориш на латински , представям си как й изглежда учебника. Тя има гениална памет и го очаква от всеки. Прагматична е Лили Йорданова и допускам това да се вижда и в написаното от нея и Шелудко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.