Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: ng]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.06.05 17:20



Доколкото помня, Вие бяхте писали, че не си заслужава да празнуваме смъртното наказание на някой си размирник от Римската империя, (о, братя сатанисти - уточнение мое).

доколкото пък аз помня, думите ми бяха, че не бива чак дотам да стигаме да празнуваме едно смъртно наказание. аз лично никога не бих празнувал това и не бих пожелал на никого "Честит Разпети петък" най-малкото заради това, че да се празнува смърт, при това смърт за назидание, е нелепо. Иисус е бил убит по настояване на Синедриона и на тълпата след осъждането му като размирник и заплаха за мира от прокуратора на Юдея Понций Пилат. при това са се гаврили жестоко с него, защото според тях (римляните) той си е позволил да претендира за трона на Юдея. затова е и надписът върху кръста. всичко казано от мен беше изцяло в този смисъл и Вашето тълкувание си е за Вас (особено пък за това, което си позволявате да подразбирате в думите ми, без да съм го казал)

за Ваше сведение, никога не бих крещял заедно с тълпата нищо под ничия тераса, нито пък бих се опивал от перспективата за насилствената смърт на когот и да било. не бих могъл в никой случай да кажа, че мразя Иисус, само че чисто и просто не го смятам за въплъщението на своя Създател. това не значи, че бих се радвал да го видя убит, както Вие си позволявате да предполагате. кръвожадните зрелища и излишната жестокост не са ми по вкуса.

явно наистина Ви е много трудно да разберете как един човек наистина би могъл да бъде толерантен и защо би му хрумнало да си приказва с християните, след като сам не е такъв.
явно това минава извън Вашите очевидно тесногръди разбирания.

добре, че не всички мои познати-християни са като Вас (впрочем няколко от тях, включително един колега-богослов и класически филолог, Вие вече сте успявали да обидите в клуб Православие).

не бих искал да съм на мястото на някой Ваш ученик. вероятно ги изкарвате обладани от бесове само защото са чели "Хари Потър". (за Ваше сведение впрочем "яростен" не значи непременно "бесноват", проверете си в речниците, които са ви под ръка.)

останете си със здраве.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: the_bomb]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано07.06.05 17:37



Яростслав се определя като БЕСЕН като пояснение в скоби за вид потребител.
В темата за "Честит разпети петък" ясно се вижда как махате опашка пред сатанистите, а последната Ви реплика в същата тема е особено поучителна - който иска виртуална война, ще я получи. Това Ви мотивира и тук да бълвате лъжи, но каквото сте писали против Господ, писали сте го и всеки може да го прочете. Естественото състояние на човек е да обича Бог, а който Го мрази, той си е бесноват и обладан, независимо дали го афишира като пояснение във "вид потребител", или не.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 07.06.05 17:43.



Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: ng]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.06.05 18:15



още едно пояснение: репликата ми, че който иска война, ще си я получи, беше отправена към повдигналия темата.

и още едно пояснение: не смятам Иисус за Господ.

и трето пояснение: въпреки това нищо не съм писал против него, защото нямам нищо против него.

това всеки може да прочете.

за израза "махам с опашка", отнесен към личността ми, щях да настоявам за извинение, но това само при положение, че мнението Ви имаше значение за мен.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: the_bomb]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано07.06.05 18:19



В отговор на:

репликата ми, че който иска война, ще си я получи, беше отправена към повдигналия темата.



Движите се плътно по поставения от езеро казус за смисловата натовареност на думата "извратливост".

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: ng]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.06.05 18:29



мдам, може би на някои хора им е трудно да осмислят прочетеното, ако не е казано в достатъчно крещящ лозунгарски стил, с главни букви и по възможност изписано в червен шрифт.

всеки има право на тълкуване.

аз пък имам право да кажа на тълкуващия колко злонамерен, параноичен и съзнателно изопачен е неговият прочит на думите ми.

но това не е мой проблем и доста много се отдалечава от темата на клуба.

сега е крайно време да ме заядете за някоя запетайка или за отсъствието на думата "лозунгарски" от речниците, с които разполагате.
така окончателно ще се оформи типичната картина на форумна дискусия с Ваше участие.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: the_bomb]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано07.06.05 18:37



"Който иска виртуална война - ще я получи. " Това написа блек уулф в християнство, когато модераторът му каза, че ще го банне. В езичество махате опашка пред него, тук се представяте за друг, в християнство - за трети, а свестните хора имат ясни позиции.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: няколко лингвистични въпросанови [re: ng]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.06.05 18:52



въобще не ме интересува кой друг какво е казал.

с Блек Уулф не сме от едно семейство и не членуваме в една организация, за да отговарям за всичко, което той е казвал или не. пък и, честно казано, не следя вашата виртуална война, защото не ми е интересна, и не чета под лупа всеки постинг на всяка от двете страни.

аз Ви казвам само аз какво съм казал и какво съм имал предвид, пък вие ако искате го приемайте.

Вълчан знае позицията ми относно християните и ако Вие не бяхте ослепяла от фанатизъм, вероятно щяхте да я видите написана и в клуб Езичество, където ще извади очите на всички.

но е прекалено лесно да се рови само в теми, които ни изнасят, и да се подминават други теми.

и също така за пореден път Ви напомням, че тук разводняваме клуба.

готов съм да застана зад всяка една запетайка от всичките 3182 мнения, които съм написал в дир.бг за повече от 4-годишното си участие тук.

ако имате време, нерви и необходимата доза дребнава заядливост, за да ми придиряте на всеки един постинг из архивите на дир-а, аз за всеки мога да отговарям. всичко приемам, но не и съмнение в почтеността на това, което пиша! ако Ви се занимава - моля, занимавайте се. аз съм насреща.

само ще Ви помоля да се преместим на друго място или да минем на лични бележки.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Впрочем,нови [re: ng]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.06.05 21:51



доколкото разбрах, заглавието на филма няма нищо общо с "отдаденост". Пак е една дума, но тя значи нещо съвсем различно.
Коя е думата, заместваща "отдаденост", че нещо не мога да се сетя. Сериозно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Впрочем,нови [re: Stefan Pan]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано08.06.05 00:57



Ще ми направите добро, ако запомните и напишете тук кое е оригиналното заглавие на италианския филм. Не знам дали върви сега сериалът.
В постинга си не съм изразила категоричното становище, че има дума, съответствуваща на "отдаденост", която да е със същия корен, но друга наставка. Но подозирам, че има такава и тя е "отдаване".

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Брей каква злобанови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано08.06.05 09:52



не е злоба. просто не ми е писнало от хора, които вислят в рамки и се опитват да ги налагат и на останалите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.