Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Английско-български речник (програма)нови  
Автор Schultz (Ignorant)
Публикувано09.03.05 20:22



От доста време ползвам SA Dictionary, но напоследък (последните 2-3 години) вече не мога да го трая - ужасно много грешки в указанията за произнасянето. А не ми е толкова бърза връзката, за да правя справка за всяка дума в http://dictionary.cambridge.org/.
И молбата ми е - бихте ли ми препоръчали английско-български (и българско-английски) компютърен речник. Естествено може и платен :-)

Става и само английски тълковен речник. С такъв ще загубя възможността за търсене на превод на български думи на английски, но качеството иска жертви понякога.

---
What's worse - ignorance or indifference? Who knows? Who cares?


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Автор Schultz (Ignorant)
Публикувано11.03.05 17:02



Никой ли не ползва компютърен речник?

---
What's worse - ignorance or indifference? Who knows? Who cares?


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано11.03.05 18:48



ми аз не ползвам



Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 10:49



Тълковен речник -- Princeton WordNet




Има доста приятни функции, които хартиените речници нямат.



Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: xx]  
Автор Schultz (Ignorant)
Публикувано14.03.05 11:28



Вярно - ценен е. Но му липсва точно това, което ми е най-нужно - произнасяне (или не го намирам?). А и да имаше - щеше да е американско. Което (по мое скромно мнение) е все едно да учиш немски от австрийци - нищо лошо, но след като може от немци...

---
What's worse - ignorance or indifference? Who knows? Who cares?


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Автор Survivor (X)
Публикувано14.03.05 14:21



Щях да ти препоръчам American Heritage, но гледам, че не искаш американски акцент. По едно време ми се моташе един McMillan, но убий ме, не мога да се сетя с какъв точно акцент приказваше. Сега се сещам, че гледах и Webster някъде онлайн, но ще трябва да се поразровиш.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 21:11



AEdictionary, но не знам доколко му е читаво "произношението". Безплатен.
Моткаше се из мрежата един стар (16-битов) вариант на Random House Webster's. Много си го обичам и си го мъкна със себе си, макар че тук-таме базата данни му е развалена. Изпълнимият файл се казва edtwin.exe.



Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: bsb_2]  
Автор Schultz (Ignorant)
Публикувано15.03.05 11:48



Току-що си изтеглих последната версия на AEDictionary. Оказа се, че базата му е 1:1 с тази на SA Dictionary. За съжаление...

---
What's worse - ignorance or indifference? Who knows? Who cares?


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Schultz]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано15.03.05 20:26



Това за базата можех и аз да ти го кажа. Преписвани са от двутомния английско-български речник, мисля, че се води второ издание - някъде от 1977 г. Предимството на AEDict е, че "автора" му не го е домързяло да въведе много от примерите за употреба на думите и словосъчетанията от речника - за разлика от Стефан Ангелов, който и да е той, дал името си на SA Dictionary. Но понеже ти не спомена това за критерий, а само произношението, помислих си, че като по-новонаписан може би в AEDict ще има по-малко грешки.
Все едно де, явно не ти върши работа. Освен да ти пожелая успех в по-нататъшното търсене... :)

Боян
--
Кой, ако не ние? Кога, ако не сега?


Тема Re: Английско-български речник (програма)нови [re: Survivor]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано17.03.05 16:28



http://www.m-w.com/netdict.htm

SAY 'ELLO TO MY LITTLE FRIEND!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.