Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема filologiqнови  
Авторabey (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 22:45



Zdraveite,

predpolagam, 4e pove4eto ot vas sa zavur6ili nqkakva filologiq, tiu kato az v momenta tova izo4avam i entusiazmut mi e spadnal dosta mi e interesno kakva e va6ata motivaciq da se zanimavate s daden ezik?



Тема Re: filologiqнови [re: abey]  
Автор vh[nvuae (непознат )
Публикувано09.05.04 23:21



proveri v re4nika kak se pishe"izO4avam":))hihihihh



Тема Re: filologiqнови [re: vh[nvuae]  
Авторabey (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 23:31



tova ne e vajno, kato sedi6 cial den pred kompiutura i si bluska6 glavata nad ekzistencialni vuprosi klaviaturata ne ti e nai-dobriq priqtel!



Тема Re: filologiqнови [re: abey]  
Авторlarkspur (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 09:21



Значи не било важно Ти щом нямаш елементарна мотивация да пишеш правилно на родния си език, да пишеш на кирилица поне, което говори много за отношението към езика и за професионализма, каква мотивация искаш да имаш за филологията?! Май е ясно защо не ти се удава или защо не ти е присърце. Клавиатурата не е виновна, че хората нямат навик да я използват правилно или поне да прочитат това, което са написали. Колкото и да си блъскаш главата над екзистенциални въпроси, липсва ти основата, това е.

И съвсем добронамерен съвет по темата ти: щом филологията не ти е по сърце, по-добре се заеми с нещо друго. Или си коригирай отношението към езика.



Тема Re: filologiqнови [re: abey]  
Автор abey (непознат )
Публикувано10.05.04 09:44



e blagodarq za dobroto otno6enie



Тема Re: filologiqнови [re: abey]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано10.05.04 10:24



Здравей!

Моята мотивация на времето беше много проста - интересно ми беше да го уча езика :)))
По-добра мотивация от това - здраве.
И сега ми е интересно... и други езици са ми интересни, но вече ме мързи... мъничко... та ще видим де
Седни, па помисли - дали всъщност не ти е просто интересно да го учиш твоя език, а?
Успех!

De hel maken we zelf. De hemel ook!


Тема Re: filologiqнови [re: abey]  
Авторlarkspur (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 12:11



Ами аз не искам да показвам лошо отношение, но просто така мисля и го казвам честно. Приеми го по-скоро като мнение.

Иначе, защо не споделиш какво конкретно те притеснява - специалността изобщо, приложимостта й, преподавателите, езикът или пък че ти нямаш достатъчно влечение да учиш това? Аспектите могат да бъдат много.

Успех и от мен, независимо дали ще продължиш да учиш филология или не, важното е да намериш мястото си.



Тема Re: filologiqнови [re: larkspur]  
Автор abey (непознат )
Публикувано10.05.04 21:18



Istinata e 4e ot vsi4ko po malko, ezikut e ob6to vzeto edinstvenoto, koeto me vle4e, no metodite na prepodavane opredeleno ne sa nai-dobrite. Prepodavatelite ti suzdavat use6taneto, 4e si nejelan, s edna duma ti kazvat "ami ako ti haresva". Ne mislq, 4e trqbva da ni dundurkat kato v purvi klas, no otno6eniqta ne sa kato kum "kolegi", tova 4e edin 4ovek ti govori na vie ne ozna4ava nito 4e te uvajava, nito 4e smqta 4e bi mogul da dostigne6 negovoto ravni6te. Vtoroto ne6to e razbira se realizaciqta sled tova, naistina s ezikut koito izu4avam ne se vijdam kato drugo, osven kato prevoda4ka na moreto, no i tam konkurenciqta e golqma



Тема Re: filologiq [re: abey]  
АвторlTK (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 07:40



И кой е тоя тайнствен език, дето не искаш да го споменеш и с който можеш да си намериш работа единствено като преводачка на морето?!?!?! Да не е езикът на рибите?



Тема Re: filologiq [re: abey]  
Авторcardinal (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 18:26



Ако не беше споменаването на морето, щях да те питам да не би случайно да сме колеги :) И при нас е точно така - похвала, признание, да не говорим за човечно отношение като към "колега" не можеш да научиш, но затова пък ти се крещи за щяло и нещяло. Обаче от друга страна - никой не ни кара да стоим там, сами сме направили избора си и вече сме прекалено големи за да се грижат преподавателите ни за нежните ни душички. Все пак наистина се учи само "ако щеш" и ако материята не е достатъчна, за да те удовлетвори, мисли сериозно по въпроса за промяна...
А по отношение на реализацията - спокойно има и много по-неприложими филологии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.