Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "сивия парад" - ????  
Авторpeso (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 22:16



Какво ще рече "сивия парад"?
И още едно нещо, което съм чувал само веднъж, но така и не разбрах. "Да пробиваш уши." На жестомимически език мисля, че хващането за ухото означава "наказвам", но това не ми се връзва.
Благодаря!
Ако някой ми отговори на идиотските въпроси, ще го черпя!



Тема Re: "сивия парад" - ????нови [re: peso]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 12:28



Хубаво е да дадеш някакъв контекст за по-точно. Така мога само да предположа, че и двата израза са буквален превод от английски:
"сивия парад" = mainstream = продукт за масово ползване, използва се и в частно значение "масова литература" или "литература на сивия поток"
"пробиване на уши" = ear piercing (sound) = пронизителен звук
Пак повтарям, че при липсата на контекст това са само предположения.



Тема Re: "сивия парад" - ????нови [re: garconne]  
Авторpeso (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 18:23



Контекстът ми се губи, но ще се опитам да го възпроизведа, с уговорката че и двете фрази съм ги чувал преди години, когато съм бил под въздействието на наркотици.

Пишех някакви неуместни неща в клуб Babyface clan и някой ме попита дали знам как ме нарича "сивия парад". (?) Така и не разбрах как ме нарича.
Другото беше, когато един мой близък беше на смъртно легло и бях дошъл да го видя и говорех нещо с него, но не съм сигурен доколко релевантно, и после в стаята влезе друга моя роднина, а аз тъкмо излизах и чух този на леглото да казва "Този ще пробива уши." (?)

Нищо чудно всъщност, като се има предвид на какво дередже бях...

Stay clean!



Тема Едно друго значениенови [re: peso]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано13.05.04 15:25



Под пробиване на уши най-често се разбира пробиване на дупки за обици, но сигурно няма да е това. Ти и без мен това значение не може да не го знаеш.

Да не е било халюцинация?

Редактирано от Mиpa CM на 13.05.04 15:23.



Тема Re: "сивия парад" - ????нови [re: peso]  
Автор Adanedhel (philomythus)
Публикувано13.05.04 19:12



Нещо, което свързвам с втория посочен от вас израз е "да пробиваш уши [с куршуми]", т.е. да разстреляш някого в главата. Определено не мисля, че важи за Вашия случай обаче.






Тема Re: "сивия парад" - ????нови [re: Adanedhel]  
Авторpeso (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 20:00



Сериозно ли има такъв идиом? "Ще му пробия ушите." в смисъл "Ще го застрелям в главата."?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.