Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не му е тук мястото, но...  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 23:09



Здравейте.
Знам, че не му е тук мястото на този въпрос, но тъй като не намерих по-подходящ клуб, искам да ви питам знае ли някой къде в БГ (София) могат да се намерят курсове (или частни уроци) по скандинавски езици, по-специално финландски ?

Извинете, ако съм ви загубил времето...



Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: shelter]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 10:47



Ами провери в СУ, имаше всеки семестър, то сега е горе долу такова време, лепяха плакати, огледай се просто.



Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: shelter]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано11.02.04 17:20



Колегата е прав, има лекторати по скандинавски езици, наистина са май всеки семестър. Можете освен да се поогледате, и да питате - в Деканата на ФКНФ например, на партера в Ректората, 232 стая, ако не греша.


Если человек знает, что он хочет, то он либо много знает, либо мало хочет.


Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: shelter]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано11.02.04 22:40



летото ИЧС рекламираха курс по фински с преподавател финландец





Тема Terminologiyaнови [re: shelter]  
АвторGaladriel_BG (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 12:05



Samo da utochnim ponyatiyata:

1. Ezikat se naricha finski, a ne finlandski.
2. Finskiyat ne e skandinavski, a ugro-finski ezik.



Тема Mи като ще утоchняваме...нови [re: Galadriel_BG]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 11:25



те езиците са германски, а не скандинавски...



Тема Re: Mи като ще утоchняваме...нови [re: bhn]  
Автор Galadriel_BG (непознат)
Публикувано19.02.04 12:15



Да, скандинавските езици (шведски, норвежки, датски, исланднски и фарьойски\фарьорски) са част от германската група - т.н. северногермански езици. Но това не означава, че няма такива езици. 5 години съм ги учила все пак.



Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: shelter]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 03:57



hyvaa paivaa shelter!
mita kylla(нещо като wassup :)

един приятен начин да научиш основите на финския е да си намериш приятели финландци - те са много приятни хора - може да ти се сторят леко странни в началото но бъди искрен с тях и няма да се разочароваш - не обичат позирането и фалшивите емоции
разбира се ако имаш път натам също е прекрасен начин да се запознаеш с езика и културата им - почти всички млади хора там владеят перфектно английски и няма да ти е трудно в началото
също така много уважават чужденци които са решили да изучават привидно трудният им за изучаване език
иначе суомекси е лесен за изговаряне особено ако владееш "самоковско-радомирското" Л
ако имаш познания по шведски също ще са ти от полза защото имат много шведски заемки в езика си много от тях понагодени по техен си начин
мисля че ще ти е забавно и няма да съжаляваш
желая ти успех!
ja nakemiin!



Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: aryavarta]  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 23:51



След като съм се решил да се захващам с езика им, сигурно имам път натам

Всъщност след година и нещо ще кандидатствам в едно уни в Хелзинки и затова искам предварително да понауча малко езика преди да отида там. А за шведски - знам едно студио за северни езици, където мога да го уча (то нали там шведския им е втори език, но пак предпочитам фински...)

А за другите - Знам, че езика е finnish на английски и suomeksi на фински, а честно казано нямах много идея дали се казва "фински" или "финландски" на български.
Под скандинавски имах предвид езици, говорими на скандинавския полуостров. Добре знам, че датския, шведския и норвежкия спадат към германските езици, а унгарският и финският са уникални, не съм чак толкова задръстен все пак...
Иначе мерси за "уточненията"

Пратих мейл на ИЧС-то, но нещо не са ми отговорили. Ще накарам един приятел, който ходи на немски там да проучи нещата за мен.

Благодаря ви за информацията !



Тема Re: Не му е тук мястото, но...нови [re: shelter]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 01:15



Въобще и не чакай мейл от ичс-то. Доста са безгрижни секретарките(или каквито и да са) там, то по телефона им се обажда човек и те мънкат и не обясняват, та какво остава някой да седне да ти пише.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.