Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Йогурт?!  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано20.09.03 16:21



Един нов продукт на фирмата Данон е наречен така. На опаковката не забелязах никакви обяснителни надписи. Какво според вас би могло да има вътре?

Питието определя съзнанието.


Тема Re: Йогурт?!нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано20.09.03 16:38



какво ще кажеш за кисело мляко
мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Йогурт?!нови [re: mellisa]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано20.09.03 16:50



Ами те вече не продават ли кисело мляко, това ми е мисълта? И защо са написали тази странна дума? Има нещо тука...

Питието определя съзнанието.


Тема Re: Йогурт?!нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано20.09.03 16:56



ами незнам, сигурно е с вносни бацили или както там се казваха
не е лошо, така обогатяваме ре4никовия запас
сигурно скоро ще пуснат и вианд

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Йогурт?!нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано20.09.03 16:57



много ясно, че има. поредната гавра на Данон с българските неща.

ако толкова искат да им пише "йогур" на кирилица да се пръждосат в Македония.

 



Тема Re: Йогурт?!нови [re: ivx]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано20.09.03 17:06



А, де. Но пък от друга страна е донякъде обида за нашето кисело мляко да наричаме тоя техен крем кисело мляко

Питието определя съзнанието.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 20.09.03 17:10.



Тема Re: Йогурт?!нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано20.09.03 18:17



Вероятно нещо, което е още по-далече от киселото млеко (сравнено с другите псевдо млека на „Данон”). В едно заведение в менюто видях и „фрозен йогурт” (да, на кирилица).



Тема Re: Йогурт?!нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
АвторToto (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 23:09



Ми да, просто искат да кажат, че това вътре не е кисело мляко, а някакъв буламач. Йогурт значи лайна.



Тема Върха на сладоледа [re: AvatarBG]  
Автор lil (a)
Публикувано22.09.03 19:53



Преди две седмици, когато видях в едно меню “нещо си с моцарела", което след това беше преведено на англ с цели 2 грешки в една дума (както знаете, подобни думи се заимстват директно с начина на изписване на езика-източник, в случая италиански), реших, че съм уловила най-големия ресторантски бисер, но моцарелата бледнее пред “фрозън йогурт”. Това, че че не им пука за неграмотността и необразоваността горе-долу го разбирам, но защо не искат да прояват поне малко стил и усет?
Кажи кое това заведение – никога няма да ми стъпи крака там. Или по-добре недей, да не им правиш безплатна реклама..
Също така обещавам, че няма да си купувам от въпросния “Йогурт” на Данон, макар и чужбинският йогурт да ми е харесвал. Това вероятно е някаква рекламна стратегия, да предизвикат интерес, но мисля, че грешат.



Тема Re: Върха на сладоледа [re: lil]  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано22.09.03 23:30



За съжаление не помня заведението, но сега се сетих и един друг меню-бисер — „суджук в саханче” беше преведено „a flat sausage in a copper dish”, а „сръбска скара” беше „balkansko barbecue”. Тези са ми любимите. А Данонци явно целят да си пробутат новия продукт чрез евтини трикове. Иначе съм ял йогурт в Унгария (с идеята да си хапна кисело млекце) — кремообразно такова, ни помен от вкуса на нашенското кисело млеко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.