Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 22.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шрифтове  
Автор lndependent (crash)
Публикувано07.07.03 12:31



Здравейте,
Някой има ли представа откъде мога да намеря шрифтове, които да наподобяват църковните надписи? Извинявам се за неграмотното изказване, но нямам представа как точно се водят въпросните надписи - дали са църковно-славянски или нещо друго, но наистина ми трябват. А питам тук, защото тук има доста хора, които са наясно с материята и е доста по-вероятно те да знаят къде ги има въпросните шрифтове. Мда, една малка подробност - предупредиха ме, че Izhica и още някакъв (явно е следващия най-разпространен) не вършели работа...

стой та гледай


Тема Re: Шрифтовенови [re: lndependent]  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано07.07.03 12:43




Този ще свърши работа (технически погледнато), виж само дали ще ти хареса графиката му.



Тема 10хнови [re: AvatarBG]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано07.07.03 13:56



Технически погледнато наистина точно нещо такова ми трябва. Работата обаче е там, че аз нищо не разбирам от това - една моя близка приятелка, иконограф, търси такива шрифтове и аз обещах да потърся. Вече външния вид си е изцяло неин проблем, но аз предпочитам да и дам възможно най-голям избор.
Така че ако някой знае още подобни връзки, нека да ми каже.

стой та гледай


Тема Re: 10хнови [re: lndependent]  
Автор Adanedhel (ментат)
Публикувано07.07.03 17:40








Тема ~нови [re: lndependent]  
АвторlVX (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 08:07





на Old Church Slavonic



Тема Re: Шрифтовенови [re: lndependent]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 13:43



Да пробва на:

http://www.d-s.ru/rus/madein/typo.htm
http://vedi.d-s.ru/fonts.htm

Не всички отговарят на изискването, но все пък ще се намери нещичко. Ако някой от шрифтовете (главно от 2-рата страница) излиза на квадратчета, а и харесва - пиши и ще пробвам да го "излекувам" (т.е. от ANSI да стане UNICODE).



Тема Страхотни колекциинови [re: Red Deer]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано14.07.03 16:04



Наистина има страшно много шрифтове там. Не успяхме да открием нито един, който да и върши работа в момента, но за нея като художник това си е истинско находище! Благодарности

стой та гледай


Тема Re: Страхотни колекциинови [re: lndependent]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 20:51



Е, съжалявам, че не е станало, но това са двата най-пълни и изчерпателни сайта с кирилишки шрифтове, които знам.
Аз имам тук, на моя таралясник, два шрифта, но надали стават (то комай от там са теглени): едният е "Runic" и изглежда доста засукано, но няма нищо общо с поставеното условие, а другият е "OldCyr" и изглежда да е точно като за целта, но някой друг вече ти постна линк към него (има си и малки, и големи букни, №, цифричките - всичко; ама като пусто не отбирам от икони... ).
Жалко. Дано й свършат работа за нещо друго



Тема Re: Страхотни колекциинови [re: lndependent]  
АвторlDA (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 04:52



Вижте и това:





Тема тука има три парчетанови [re: lndependent]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 08:08




виж отдолу са линковете към шрифтовете




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.