Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koi ezik ot golemite e nai-blizo do nashiq?  
АвторUSER@O (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 02:38



Imam edna programka koqto chete tekstove "na glas", no rodniq bulgarski ne figuriara sred vuzmozhnnite ezici. vuprosyt mi e koi ot golemite ezici e blizyk do bylgarskiq za da razbiram kakvo chete programata. probvah s ruski i italianski, no ne zvuchat dobre. govorilka za bylgarski vse oshte nqma. idei?



Тема Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: USER@O]  
АвторUSER@O (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 22:56



naistina mi pomognaxte



Тема Re: Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: USER@O]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано06.05.03 14:55



Ами очевидно по-близки няма като звучене. Можеш да пробваш с испански или португалски но се съмнявам че ще бъдеш по-доволен.



Тема Re: Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: USER@O]  
Автор gazibara ()
Публикувано07.05.03 09:15



Да не си очаквал някой да ти отговори по празниците? Тук обикновено хората си убиват РАБОТНОТО време.

Пробвай с италиански и арабски.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: gazibara]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано07.05.03 10:10



Виж за aрабски не се бях сетил :-)

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 07.05.03 10:10.



Тема Re: Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 19:41



е, арабския ми се струва много далеч. значи едно на ръка дето имат 4 х-подобни звука и нито един като нашето х. нямат една камара звуци от нашите. например нямат 'в', пишат го като ф. мисля че нямат и 'п' - пишат го със същата буква като 'б'. но пък имат една буква която макар че се произнася коренно различно от 'в', то звучи доста близо. за 'ъ' да не говорим. твърдо 'л' също няма, както в много други езици.



Тема Re: Koi ezik ot golemite e nai-blizo do nashiq?нови [re: USER@O]  
АвторШмyk (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 22:56



Разискването е безпредметно, защото въпросът няма адекватен отговор. Не се обиждай на клуба, хората са отзивчиви.
Обаче в случая проблемът е във въпроса.
Все пак най-адекватният отговор би бил - няма такъв, щом си пробвал руски и не ти звучи.
Ако можем с нещо друго да помогнем, заповядай.
Между другото, под "големи" искаш да кажеш широко използвани?
Всъщност - "най-големият" език е китайският.



Тема Re: Bl za otgovora, straxoten klub imateнови [re: zaphod]  
Автор gazibara ()
Публикувано13.05.03 09:22



Все пак, направило ми е впечатление, че арабскоговорещите в Бг много бързо се научават да говорят правилно български с характерен акцент, но значително по-близък до нормалното произношение (например гръцките студенти и след 6 години говорят на гръцки с българските думи). Това едва ли ще да е случайно. А това, което чувам по някои арабски телевизии звучи на ръба на познатото.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: Koi ezik ot golemite e nai-blizo do nashiq?нови [re: Шмyk]  
Автор gazibara ()
Публикувано13.05.03 09:24



Човекът иска да чуе български думи от една говореща програма, която за жалост няма български. Няма шанс с друг език да чуе как звучат българските думи, почти всичките 4000 и кусур езика на планетата имат свое собствено специфично звучене. Дори различни български диалекти имат различно произношение. Така че задачата е неизпълнима.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Пробвай с македонски и недей да се сърдишнови [re: USER@O]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано13.05.03 11:51



Ми, не се сърди, човече! Та, бива ли така да се излагаш? Еее, всякакви глупости е имало в тоя клуб, ама ти поставяш рекорд.

Нарочно не ти отговорих веднага. Все пак не съм лингвист, та поизчаках.

Като неспециалист ти препоръчвам съвсем простичко решение на проблема!

ПРОБВАЙ ВСИЧКИ ЕЗИЦИ, КОИТО СА ТИ НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ И КОЙТО НАЙ ТИ ХАРЕСА - ТОЙ ЩЕ Е!

По-здрав!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.