Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: ~нови [re: aби]  
Автор ivx (~)
Публикувано21.03.03 20:56



Ти се опомни и почни да пишеш смислени неща, ако можеш.

Както казах пиша без да съм проверил.



Тема Re: Ebasi и аз kvo dozhivjahнови [re: aби]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано22.03.03 10:49



ами не съм срещал такъв, честно казано. доста сигурно са се опитвали да направят нещо по въпроса, включително и аз. но за да можеш да кажеш, че знаеш индийски, трябва доста хляб да изядеш...

всъщност ти кой точно език имаш предвид, защото "индийски" е твърде широко понятие?

абе, знаеш ли какво, преди време имаше тук една тема "Кой какви езици знае и/или учи". там доста от участниците се похвалихме в детайли какво знаем ши какво искаме да знаем. разрови се по задните страници на клуба или я потърси в архива, ако някой знае индийски сигурно го е споменал там.

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: ~нови [re: ivx]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано22.03.03 10:59



значи, Александрия е основана от Александър Велики, който е живял доста след 5-4 в. пр.Хр. това последното е точно периода на класическия атически старогръцки език, никакви койнета и прочие. койнето почва от края на ІV в. ВС нататък.

за коментар върху "Кратил" на Платон трябва малко повече време, което сега нямам, за съжаление, но въпреки всичко имай предвид, че Платон е философ, а не езиковед, и по въпросите на звуковете и езика може да изпадне в такива умозрителни спекулации, обслужващи само неговите си философски тези, а не самия език, че ум да ти зайде.

а пчела на старогръцки си е melissa или (в класическия атически) melitta

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: the_bomb ako znaesh za...нови [re: the_bomb]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 12:31



мерси - за хинди ставаше въпрос, трябваще ми бърза информация, но индийските ми приятели не са он-лайн тези дни.
ок, не е проблем и без това намерих в итернет доста информация за това което търсех, всъщност цялата работа започна от един индийски филм и от думата пчела - тоест bumbru - което е като гръцкото mpoumpouras - bumble-bee... както и от зчнаението на името Суфия - срещано в Кашмир (има разлика между диалектите естествено)
От там започна един разговор (за съжаление с хора които имаха добри познания по история, но не и по лингвистика) за влиянието на Александър Македонски и за племето Калас в Пакистан.
Ще се радвам да науча повече по въпроса, ако имаш информация. За сега намерих това

Тези дни ще се поровя и по книжарниците в Солун ако мога да намеря нещо по подробно .



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 12:42



никога не подценявай врага - винаги има от кого - какво да научиш :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
какво няма смисъл?отговорих ти че Александрия не е била основана. ОК - спри да контактуваш с мен ако толкова те дразня.
Мислех, че в този форум се споделят знания и информация, а не си мерите на кого мозъкът му е по-голям...



Тема Re: ~нови [re: the_bomb]  
Автор ivx (~)
Публикувано22.03.03 15:31



то и сега си е "мелиса".

Аз не бързам, когато намериш време тогава пиши, винаги се радвам да науча нещо ново.



Тема ~нови [re: ivx]  
Автор ivx (~)
Публикувано22.03.03 20:21



Сега прочетох темата за кой какви езици знае/учи.
И направо не мога да повервам, с бомбата имаме мнооого общи неща. Само дето аз имам непоносимост кън френския. Много ми се учи еврейски, даже се бех записал на курсове ама така и на ги почнах щото един от дните съвпадаше с гръцкия, аз все се надах да ги наместят през дем ама... а арамайската азбука е много красива, затова и ми се учи, ако ти е интересно как звучи иди на



Тая тема ми напомни за един много хубав сайт който заслужавате да го знаете

Редактирано от ivx на 22.03.03 20:22.



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано23.03.03 10:12



етнолога аз поне го знам, жокер ми не требе. наистина добър сайт, макар че малко се губи човек в него - аз си мислех, че в Сирия например говорят 2 езика, а то...

а за другия сайт страшно ти благодаря, много ми е полезен. макар че за арамейски напоследък не намирам много време. впрочем там може да чуеш и други интересни езици (радиостанция на "романи" чувам за пръв път)

интересно ми е какво ще стане с асирийците след войната в Ирак. ще се промени ли положението им и как?

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: the_bomb ako znaesh za...нови [re: aби]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано23.03.03 10:28



не, предварително не знаех нищо по въпроса, но ти доста му заинтригува. по принцип гръцко-индийските контакти в Античността и изобщо контактите Изток-Запад от тази ранна епоха са нещо, което ме вълнува доста, мака и да съм намирал малко материали за тях. ти можеш ли да помогнеш с нещо?

линка, който си дала, нямам време да го разледам както трябва сега. но по принцип не изключвай възможността гръцката, индийската, българската и английската дума за "бръмбар" да са все звукоподражателни и затова да си приличат, а не че имат нещо общо като произход

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: ~нови [re: the_bomb]  
Автор ivx (~)
Публикувано23.03.03 17:56



Етнолога го дадох във връзка с мненията за това колко езици/езика [кое по дяволите е правилно?] има.

Да и на мен шведското радио ми е много странно, има предавания на много екзотични езици.

По принцип радиата са ми основен източник да чуя некой език как звучи. Некой тука знае ли какво е DX?

На който му се слушат екзотични езици може да посети:









Предполагам нема нужда да давам сайта на ББС

Редактирано от ivx на 23.03.03 18:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.