Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: и до ден днешен думата си има същото значение !!!нови [re: aби]  
Автор Borriz (The Russian)
Публикувано20.03.03 18:41



Ехоооо, ма аз не останах с впечатление, че някой въобще ти е задавал какъвто и да било въпрос, че да споделяш с нас горенаписаното.
Можеше просто да си направиш труда да прочетеш какво ние се мъчим да дискутираме повече от 2 седмици и сам/а щеше да се убедиш, че това, което каза, е пълна смехория.
Виж сега, ако ще си мерим познанията по неа елиника, ще кажа: евга, поли кала, пара поли, ореа, ама стигааааа.....
тук иде дума са СТАРОгръцки и много ви моля, всичките специалисти тук, не смесвайте двете понятия (стар и нов език), там думичките се различават малко по значение.
Още повече, самото значение на думите се определя не само по себе си, а свързано с редица други фактори като обществен и културен живот, икономика и историческо развитие и т.н да не ставам досаден!
Та да повторя, всички разбрахме как е педераст на новогръцки, някои разбрахме и как е педофил, но хайде да сложим край на въпросната дискусия, че ставаме смешни, а?


Pax vobiscum


Тема Ebasi kvo dozhivjahнови [re: aби]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано21.03.03 10:04



Syzhaljavam za latinicata, kredory se e sbygjasal neshto.

Chuj me, neregistrirana mome. Ne me interesuva mrysnoto eziche na Pederastchetata na jug, nito misljy da go uchy, pazi bozhe. Pradjado mi ne se e izselil ot belomorieto, za da mozhe tuka da mi se motajat mrysni grykomani (i grykomanki). Tova che ti go znaesh si e tvoj problem. Otvraten sym che paradirash s takova neshto; prosto, ako ne si zabeljazala, nikoj ne obsyzhda novogryckijyt ezik.

P.S. Da ne si pomislite, che imam neshto protiv tova njakoi hora da znajyt novogrycki po princip. Na njakoi im e neobhodimo ili pyk njamat takiva zadryzhki kato men, a pyk obichat da uchat ezici. (poslednoto e pohvalno razbira se)

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 21.03.03 10:39.



Тема Re: Ebasi и аз kvo dozhivjahнови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:39



дрън, дрън, дрън
аз лично никого не съм обидила , не виждам никакъв повод да ме наричаш мръсна гръкоманка и тн. още повече като си нямаш понятие коя съм и каква съм.
много пъти съм чувала грешката да се прави от чужденци които говорят новогръцки ...
това което написах е повиляно от по горното ..."още преди да съм видял линка искам да те предупредя да гледаш винаги с малко резерв на всичко, което днешните гърци ти говорят за старогръцкото произношение ктл. защото те умрат да се изкарат възможно най-близки наследници на античните елини, дори по отношение на произношеншието. ама като им дадеш да почетат малко Платон повечето издишат, което доказва, че все пак това не е същият език!"
с което съм напълно съгласна.



Тема Re: и до ден днешен думата си има същото значение !!!нови [re: Borriz]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:57



хммм нямах време да порочета написаното и дааааааа не е на място ...
само една забележка - евга ...доста грубо, за ителигентен човек като теб - имайки предвид постингите ти, а и повярвай ми не се употребява много много... за новогръцкия де...



Тема Re: Ebasi и аз kvo dozhivjahнови [re: aби]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (любознателен)
Публикувано21.03.03 12:11



ами, постинга ти ми се стори много подозрителен просто. мооже би малко неадекватно реагирах, незнам, като се наспь ще решъ.



Тема Re: Ebasi и аз kvo dozhivjahнови [re: aби]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано21.03.03 12:35



а прочете ли вече по-горните неща, които настояват, че на старогръцки, където думата е възникнала, paiderastes все пак не е "педофил"?

ако не си, направи го

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: Ebasi и аз kvo dozhivjahнови [re: the_bomb]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 12:39



а-ха, доста интересно и стига сме се заяждали за глупости.
ти така и така си във форума - някой който знае идийски има ли?
серизно питам



Тема Re: това е то спането...нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 13:45



точно!!!
и аз дремех докато пишех и ме мързеше да чета, а то си трябвалоооо. Който не чете така му се пада!!!
набутах се търсейки някой знаещ индийски!!!
има ли такъв?????????????????



Тема ~нови [re: Borriz]  
Автор ivx (~)
Публикувано21.03.03 15:21



Да в съвременният език е = на педофил. Да, знам и за пустис, и за омофилофилос, и за колобарас, и за писоглендис, и за кинедос, и за опис8огемис, и за аделфи...

~ ~ ~

Това през през 5-4 в. пр.Хр. не е било вече александрийско койне? Аз да си кажа право сега се изказваме неподготвен щото забравих да погледна каква беше класификацията по периоди.

~ ~ ~

Също се сетих за една дума "ефебофил", доколкото знам точно тя означава мъж, който си пада по юноши.

~ ~ ~

Иначе превода си нема да го публикувам, с две думи теорията там е че им е такъв правописа, за да се разграничавали аъъъ... "омоними" ли им викаха на думите с еднакво звучене? и по естетически причини, аз бих ви помолил да коментирате това, което казват, че е писал Платон по въпроса.



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 19:03



ехааааааа изкараха ме вулгарна!!! но ти ме разби :))))

Александрия не е ли основана 331 П.Х. омоними са.


Как е ПЧЕЛА на старогръцки?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.