Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: the_bomb]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (непознат)
Публикувано10.02.03 11:54



Мне, любопитно ми стана че каза "90% от тези ПОД 26". Това имах предвик като попитах това толкова ново ли е, и се позачудих как иначе може да се произнесе л-то когато е твърдо, без да се задави човек



Тема Re: Просто от любопитствонови [re: ivx]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано10.02.03 20:17



или скакауец!



Тема Re: Просто от любопитствонови [re: Cтaниoл]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 20:24



по дявоуите, взе ми думата от устата



Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор ivx ()
Публикувано11.02.03 16:15



Ами да ново е, и е ужасно лигаво и тези, които говорят така звучат като пъли олигофрени, и това са най-вече момичета, ааа колко са противни само и колко тъпи изгУеждат като "зауъкат".

И НАЙ-УЖАСНОТО Е ЧЕ МАКЕДОНЦИТЕ НИ ПОДИГРАВАТ ЗА ТОВА!!!
И НАЙ-НАЙ-УЖАСНОТО Е ЧЕ ИМАТ ПРАВО!



Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: ivx]  
Автор gazibara ()
Публикувано11.02.03 16:59



О, вижте сега, на някой перничанин или радомирчанин пък може да му е безкрайно смешно именно книжовното произношение на "л". Въпрос на диалект, бе хора. И на мен не ми харесва, като чуя как тийнерджър(ка) казва "виж сйа, кат' до'ем утре в вас, ше се разбЕреме, ште взе'ем и ше хо'им на чалга", ама не го правя на въпрос.

Едно е това, което пише в дебелите книги, наречени "книжовен език", съвсем друго - живият говор.

Тъп е не този, който си говори диалекта, както го е научила майка му, а онзи, който му се подиграва, особено ако не си дава сметка пък той какъв диалект говори. Т.е. извади сламката от своето око, преди да вадиш гредите от очите на други (мо'е 'а беше обратното, ама не'а значка).

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят

Редактирано от gazibara на 11.02.03 17:03.



Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: gazibara]  
Автор ivx ()
Публикувано11.02.03 17:14



Това не е диалект, това е олигофрения! Не е нормално |поне в нашия език| да се говори така, поляците нека си викат Лех Вауенса, не ми пречат.



Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: ivx]  
Автор gazibara ()
Публикувано11.02.03 17:51



Олигофрения е пълният член и правилото за писане на окончанията за 1 л.ед.ч. и 3 л.мн.ч. на глаголите от 1-во и 2-ро лице. Щом едно явление го чуваш постоянно около себе си, то не е олифрения, а отричането и оплюването му издават ограничеността на този, който отрича и оплюва.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: ivx]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ (непознат)
Публикувано11.02.03 18:14



Ама я да се разберем, ние за л преди е, и, я, ю и ь ли говорим или по принцип за л?



Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор the_bomb (geek)
Публикувано12.02.03 11:13



не съм казвал такова нещо. но наистина някои хора могат да произнесат каквото искаш Л в каквото искаш обкръжение

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: те не са 2, а сигурно 100нови [re: gazibara]  
Автор ivx ()
Публикувано12.02.03 14:57



Ами така говорят лиглите и лигльовците, на тебе ако ти харесват разни такива говорни дефекти на мен не ми харесват.

~ ~ ~ ~

Става въпрос за "л" пред "а", "о" и "у", между тях и когато е след тях и пред съгласна.
Така се "поwучава" "Павwово", "Бъwгария", "коwко", "Wовеч"...

И също така се объркват мозъците на хората, казаха ми за един дето "казаw", че учи в "АЛОНСО", за тези, които не са от София да кажа, че е АОНСО; не е трудно да се досетиш как е "станаwо", АОНСО>АWОНСО>АЛОНСО, стига да си от тези, които могат да правят разлика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.