Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема klasicheska filologijaнови  
Авторempiria (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 21:18



Ima li njakoi, kojto da se zanimava s klasicheska filologija?



Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: empiria]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 22:58



аз!

а ти кой/коя си? по всяка вероятност, ако и ти се занимаваш със същото, има голям шанс да се познаваме а нещо по-конкретно ли те интересува?

ако искаш, пиши ми на reefermadness@abv.bg



Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: empiria]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:45



ami vij pi4-da si 4uval za klasi4eskata gimnaziq? Ako otgovotare `ne` i isaka6 da se zanimava6 s klasi4eski raboti... malko si zakasnql. Ina4e tova e super gotino ne6to (az u4a v Klasi4eskata gimnaziq) . Ako si zaintriguvan pone malko ot yova, koeto napisah - pi6i mi na mail- pipi_bg@abv.bg!!!!!!



Тема Re: klasicheska filologija [re: az]  
Автор Borriz (The Russian)
Публикувано21.12.02 10:58



Приятелю, доколкото разбрах, тук е поставен въпросът за класическата филология, а не за класическата гимназия и колко сме горди, че ще я завършим.
Позволи ми в ролята ми на един от тези, дето ти помагат да се занимаваш с онези, "класическите работи" да спомена, че между двете има огромна връзка, поне в България, но "без едното може и другото".
Класическата филология, от практическа гледна точка, е една изключително полезна сфера от човешкото познание, която горещо ти препоръчвам, но за постигането на поне една малка част от това знание са нужни много повече потенции от тези, които ще откриеш на улица "Баба" 16. И то не заради гимназията, а заради високото ти самочувствие!
Желая ти успех и да те видя колега някой ден:

Pax vobiscum


Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: Borriz]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 14:12



vij az prosto iskah da izkajan mnenieto si! A po vaprosa za visokoto samo4uvstvie- mislq 4e imam makar i malko osnovanie za nego! Vse pak sme edni v tzqla Balgariq i sme si nqkakvo ob6testvo, v koeto vseki trqbva da e gord, 4e e tuk!!!
moje bi si prav, 4e se izkazah malko presileno parviq pat, no mi pisna ot takiva deto samo gledat kak da unijad i da se podigraqt s u4ili6teto NI !Nadqvam se 4e ne si se zasegnal i 6te prodaljava6 da ni u4i6 na `klasi4eskite raboti`. Veroqtno si nqkoi u4itel i naistina mi e mnogo lubopitno koi to4ni si!!!
ako iska6 da mi pi6e6 ne6to moje6 da go napravi6 na adres pipi_bg@abv.bg(adresat e na edna priqtelka, ne e moi, no 6te pro4eta ako mi napi6e6 ne6to



Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: Borriz]  
АвторMoira (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 18:52



Данче, добре го каза това за потенциите! Лошото е, че освен тяхната липса, все повече започва да бие на очи и тоталната липса на "волупции"!




Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: Borriz]  
АвторMoira (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 19:02



А пък тоталното отсъствие на "voluntas" именно към заниманията с класическа филология се е превърнало в някаква епидемия...



Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: Moira]  
Автор the_bomb (geek)
Публикувано10.02.03 11:27



може би инволутивността на повечето хора се дължи на това, че са обезкуражени от своята импотентност в тази област.

само че апетитът идва с яденето и потенцията - със сциенцията.

за което обаче трябва повечко воля и търпение, а кой ти чака в днешно време!

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: the_bomb]  
Автор ivx ()
Публикувано11.02.03 14:27



Въххх, колко съм тъп! Не знам какво значат волупции, voluntas, потенциите...



Тема Re: klasicheska filologijaнови [re: az]  
АвторPиП (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 18:06



Vse pak sme edni v tzqla Balgariq i sme si nqkakvo ob6testvo, v koeto vseki trqbva da e gord, 4e e tuk! - ако само знаеше колко сме много и колко това няма значение:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.