Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема uchete makedonski  
АвторOtec Paisij (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 09:18



za da polesno razbirate bugarski.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано30.11.02 15:36



Правилно – колкото повече български диалекти знаеш, толкова по-добре ще разбираш цялото богатство на българския език. Иначе темата за македонскиот јазик ми е болна и не искам да я подхващам.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: AvatarBG]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 06:55



pak si jadel neshto neizmieno, oblazeno ili slichno. koga kje razberesh deka makedonskiot ne e dijalekt tuku koren na bugarskiot mohebi nema da te boli jazikot.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 11:20



много емоционално се гледа на въпроса. аз не виждам хубаво изразена граница между диалект и език. но дори и да имаше такава, то както казах въпросът е емоционален, а не лингвистичен. както казал бай ганьо на един сърбин "абе я ми кажи вие не сте ли българи? българи сте вие, ама се сърбеете!"
днес никой не поставя под съмнение сръбския език, но явно по времето на алеко е било модно...
абе както казах въпроса е емоционален. а за такива въпроси си има естествен природен метод за решаване. я да си спретнем една войничка, та да видим кой ще излезе отгоре, а? македончета! за два дена ще ви прегазим и после ще ми рецитирате "аз съм българче"!
но, споко! българинът за ваша радост е мекушав и не му стиска да накара ромчетата да си плащат тока, та камо ли да тръгне на война:))))



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: zaphod]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 21:33



абе не му обръщайте внимание на тоя.

не виждате ли, че само подхвърля евтини провокацийки, та да подразни уж някакво наше национално чувство и да стане скандалът!

аз не съм по силните патриотични чувства, затова само си седя и се прозявам



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: the_bomb]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 02:29



zoshto da ne be? nema ova vrska so patriotizam. toa e chista nauka.

ne e ova evtina provokacija tuku vistina. za da ja razberesh deneshnata sushtina na jazikot treba da trgnesh od korenot i da ja prosledish genezata do segashnava vi forma.

toa ti e isto kako da piesh voda od ustieto na Dunav a da nemash aber od kade taa voda doagja.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec P]  
Автор gazibara ()
Публикувано02.12.02 08:19



Е, анджък, нещо от той сорт - вие пиете вода от крайо на реката, ама не сакате да знаете отдека идва тая река. И нацията ви, и язикот ви съществуват от петдесет години, то ще рече че не сте ни река, ни рекичка, ами маленко поточе. И трудно ще да се отдели голема река от маленко поточе, по-скоро ще да е обратното. Ама нейсе, за да е мирно добросъседството ни, говорете на каковто язик си щете.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:22



abe ti od jazici ne se razbirash ama ni hidrografijata ne ti e silna strana. povekjeto reki se mali potochinja na pochetokot.

kazhi mi samo shto jazik sme zboruvale pred 50 godini shtom si tolku vidovit.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec P]  
Автор gazibara ()
Публикувано02.12.02 19:16



Ами попитай братя Миладинови на какъв език сте хортували преди 150 години. А после попитай и Климент Охридкси преди 1000 години за кой език е съставил кирилицата в Охрид, в сърцето на Вардарска Македония. Па тогава ще видим реката ли се отклонява от поточето или обратно.



Тема Няма такова животнонови [re: gazibara]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано02.12.02 21:55



Бравос
Такова животно като македонски език няма. Както няма тракийски, мизийски и добруджански. Македония е географска област и това е. Изкуствена държава, създадена по поръчка на комунистите. Присвоиха им и част от българската история. Че народ без история бива ли? Не бива. И понеже си няма, дайте да откраднем от съседите. Е, видя се, че е възможно за 50 години цял народ да забрави корените си. Това ни чака и нас българите. И като ми кажат, че съм македонка, щото съм родена в Гоце Делчев и кръвта ми завира, вадя двата ножа и кълцам наред.
И на мен ми е много болна тая тема.



Тема хортувалинови [re: gazibara]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 00:36



хортували ? shto znachi taa mrsna duma be da ne Miladinovite ja upotrebuvaa vo nivnata verzija na bugarski.

i na kakov jazik se pesnite?

shto ne otishle da sobiraat pesni od Varna i Sozopol?



Тема bravo Vilavirнови [re: Bиливap]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 00:39



malku si glupava za Makedonka ama shtom ti vrie krvta i tegnesh nozhevi kje ti prostime.

zaebi bugarska istorija i narod toa e veshtachka rabota.



Тема Re: bravo Vilavirнови [re: Otec P]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано03.12.02 06:40



Хора, Опомнете се!
Какви са тия безцелни вражди? Като искат македонците да са македонци, нека си бъдат - Аз ги признавам! Те заради това сме толкова зле на Балканите, защото всески се пъчи кой от кой бил по-велик, по-древен, по-вещ, по-черен, по-бел, по-немайсикъв. Егати... Ще доживея ли да видя как Балканите заформят една мощтна коалиция като ЕС и народите ни престанат да се плюят. Толкова ли е трудно бе??? Малко повечко добросъвестност и компромистност ни е нужна.. Ама не! "Аз съм по-велик", "НЕ! Аз съм!"...
Егати тъпя постинг...

Редактирано от Bylgarinyt на 03.12.02 06:46.



Тема bylgarinyt? objasniнови [re: Bylgarinyt]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 09:07



bylgar inyt = bugarinot ili bugarski inat?



Тема Re: хортувалинови [re: Otec P]  
Автор gazibara ()
Публикувано03.12.02 09:54



Я си хортувам на каковто диалект си сакам, па ти се ограничавай на твоя си.
Братя Миладинови са събрали Български песни от Македония, и са ги написали на български, а не тоя измислен език (много са ви хубави диалектите, човече, ама книжовният ви език е толкова замърсен от сърбизми, че как не ви е срам да го говорите, не знам)



Тема Re: инатнови [re: OP]  
Автор gazibara ()
Публикувано03.12.02 09:58



Мене ми се чини, че македонскиот инат е по-голем от българския, ама нейсе. Живуркайте си там, ама като ви изедат албанците, да не приревете.

Редактирано от gazibara на 03.12.02 09:59.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
АвторEpOт (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 09:58



Абе кажи ми ти мене, што чинат песни од Софијско и Панаѓуриште во Зборникот на Миладиновци! Бегај во форум Македонија и не доаѓај да сереш по други форуми. Мислам знаш дека не ќе можеш да најдеш аргументација на глупостиве со кои ни спамирааш нам овде. Не ни е потребна ваква дискусија, не си ни потребен и ти. Не мој помало да ме интересира што имаш да ни пропагандираш. Паисиј е наш бугароман(по вашему). СлОБОДНО се подпишувај со вистинското си име, или те е срам (Зоран, Ненад, Велебит, Душан, Сречко или Гордан)? Џъст пик уан ъв дъ лист! Ха на бас, јас сум 100% сигурен оти си невидел никогаш Зборникот на Миладиновци во оригинално издание. Исто така мислам не си прочитал и песните, за кои толку се се дуеш дека се македонски... Може и да се македонски, но во оригинал напишани на Бугарски, јазикот на словенојазичните македонци!



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: EpOт]  
Автор gazibara ()
Публикувано03.12.02 10:04



Евала, човече, шапка ти свалям!



Тема Виливар, не Вилавирнови [re: Otec P]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано03.12.02 16:55



Хахаха, ти си глупав отче. Българка съм, а не македонка. Въпреки че напоследък се срамя и българка да се нарека. По-умна съм от теб, но ми е под достойнството да споря. Вярвай в каквото си искаш! Срамота е, че с това име дрънкаш такива глупости. Колкото и да повтаряш една лъжа, няма да стане истина. Съжалявам, но някои неща просто не могат да бъдат променени. Черното не е бяло. Говори ми на български, на френски или на английски, аз други езици не разбирам. Този македонски диалект на българския език звучи като баба ми на село как говори. А тя не е македонка. И още нещо - знаеш ли защо официалните документи между България и Македония се пишат на английски език? Защото такова животно като македонски език НЯМА. А сте твърде слепи, за да прогледнете. Всечко с времето си, отче. Относно пожеланието ти към мен ще ти кажа, заеби тая дума "македонски" и се върни в правия път.

Редактирано от Bиливap на 03.12.02 16:58.



Тема sum pogodil poranoнови [re: Bиливap]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 00:21



rekov ednash deka si mi neshto glupava za Makedonka. i shto da ti kazham koga ne mi go razbirash jazikov.

razbirash li nekoj body language barem, ne e vazhno shto si glupava, vazhno che se razbereme?



Тема imash makedonska kirilicaнови [re: EpOт]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 00:25



toa e dobar znak za tebe.

a ti si gi prochital li pesnite ili samo seresh za neshto shto si chul nekade.

tie Bugarskite pesni se mnogu malku na broj i se staveni tamu po porachka a i za pari.

a ti teknuva li zoshto se prvo pishuvani so grchki bukvi?



Тема Re: хортувалинови [re: gazibara]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 00:27



ova mozhe da go kazhe nekoj koj ne go poznava jazikot. jas pak sum primetil deka kaj vas ima isto srbizmi, epten mnogu rusizmi, turcizmi i razni drugi idiotizmi.



Тема zmijata si gi pokazha nozeteнови [re: gazibara]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 00:31



i shto be ti kje se useresh od srekja ako ne izedat Albancite?

samo ne se nadevaj tolku. ne sme nie tolku dobri za jadenje. zmija da ne kasne mozhe da umre. kje se userat eventualno i Albancite kako vas. ali toa ni bila sudbina, od site strani gomnari, kako rekol Vapcarov se sekjavash li ili ne gi chitate makedonskite poeti?



Тема Re: imash makedonska kirilicaнови [re: OP]  
АвторEpЪт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 07:11



За твоя информация, не е толкова трудно да си инсталираш FYROM-ски шрифт. А иначе кирлица имам само българска .



Тема Re: imash makedonska kirilicaнови [re: OP]  
АвторEpЪт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 07:29



Пред истината замълчи!




Тема Мошне ми са мили бугарските моми...
Автор Чepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано 03.12.02 14:49



Мошне ми са мили бугарските моми,
везден ми жниает на жесконо сънце,
от утро до вечер на нодзе ми стоат,
полодзи кревает, снопои ми вързват,
ставици ми прает, како славей пеат,
като ластоици тънко сборувает.
Айде пак на вечер дома се вращает,
како еребици ситно ми бързает,
бели ми се бели, како бела книга,
с цървени образи, охридско яблоко.

"Български народни песни", Загреб, 1861, №474.

Колко е красив този български език!

Поздрав!

Черньо Пеев



Тема bravo beнови [re: EpЪт]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 07:30



ti rekov toa e dobro.
arno ama nekoj reche deka bugarskata kirilica bila ruska. ja si kjutu.



Тема neli gledash?нови [re: EpЪт]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 07:34



deka ova e nekoj naroden umetnik (huzhdozhnik) ama ebach, Makedonec na koj mu se dopagjale bugarskite momi, ne b'lgarskite. shto da pravime koga i pred 150 godini imalo narodni ebachi.



Тема Re: imash makedonska kirilicaнови [re: OP]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 08:42



Кирилицата си е кирилица, драги ми "отче", тя не е ни българска, ни сръбска, ни руска, ни македонска. И монголците пишат с кирилица, ама това не я прави монголска. Кирилицата си е кирилица. А св. Кирил не е нито македонец, както се биете у гърдите вие, нито българин, както се бием у гърдите ние, а византийски дипломат, който е създал друга азбука, глаголицата. Ама това ти няма откъде да го знаеш, разбира се. Вашата история се състои от Александър Македонски, цар Самуил и XX век, а насред тия общо 200 години стоят хилядолетия празнота. То не че Александър Македонски е ваш, връзката между вас и него е колкото между нас и инките в Перу. Толкова е ваш и Самуил, ама нейсе, нека има с какво да се биете у гърдите.

За мене ти не си македонец. Истински македонци, българи патриоти, са Гоце Делчев, Яне Сандански, Ванче Михайлов и Тодор Александров, които даваха кръвта си за свободата на тая изстрадала земя. Но ти разбира се, хал хабер си нямаш от това. Предпочиташ да говориш глупости. Къде си ти фактите?

ИСКАМ ФАКТИ, ЧОВЕЧЕ! ИСКАМ ФАКТИ! ИЗБРОЙ МИ ОСОБЕНОСТИТЕ НА МАКЕДОНСКИЯ ЕЗИК ОТ ДЕСЕТИ ВЕК! НАМЕРИ МИ ДОКУМЕНТ ОТ ВРЕМЕТО НА САМУИЛ, В КОЙТО ДА ПИШЕ, ЧЕ ТОЙ Е МАКЕДОНСКИ ЦАР! ХВЪРЛЯМ ТИ РЪКАВИЦАТА! ПОЕМИ Я ИЛИ ИЗЧЕЗНИ ОТ ХОРИЗОНТА!



Тема ne gazi rekata ako sa ti k'si krakataнови [re: gazibara]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 08:54



vo bara mozhesh da gazish bidejki takvo ime si izbral.

jas te prashav za slon a ti za zmii mi odgovarash bidejki tie lichele na surlata od slonot.

Kiril bil Vizantiec. Shto naradonost beshe toa be, neshto ko deneshen Bugarin li?

Kje se shokirash koga kje doznaesh kolkava e vrskata pomegju Bugarite i Inkite. Si chul li za Machu Pichu?



Тема Re: ne gazi rekata ako sa ti k'si krakataнови [re: OP]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 09:05



Да, чувал съм за Мачу Пикчу, ама ти май не знаеш дори що е то Византия (не се и надявам да си чувал, че бащата на св. Кирил е бил висш държавен сановник, а майка му - славянка, а не българка. Не щеш да дадеш факти в подкрепа на собствената си теза. Ами недей. То фанатиците така говорят като тебе, без да дават факти. Няколко лъжи, подкрепени с вяра, могат да бъдат взети на въоръжение от всяка фундаменталистка групировка.
Повече няма да ти отговарям, предпочитам да замълча.



Тема Мачу Пичкунови [re: gazibara]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 09:59



e dobro de si chul ama ako se kachish na Мачу Пичку kje ti stane jasno od kade mu e imeto.

aj pred da si odish kazhi ako Kiril bil Vizantiec, i bidejki tolku znaesh za Vizantija, zoshto denes nema ni eden Vizantiec?

dobro e, denes iznervirav eden Bugarin.



Тема Re: Мачу Пичкунови [re: OP]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 10:46



Ей ти ги там византийците, малко на юг от нас и вас, помниш ли колко време не позволяваха държавата ви да се казва Македония. Една държавица с някакви си мижави 10 млн. население попречи на цялото ООН да ви нарече какво вие си искате, та сега за резил на гаргите сте Бивша Югославска Република Македония, и не само това, ами на всички междунардони форуми държавите се отбелязват с имената си, само вие - с мистериозното съкращение FYROM. Що ли ми звучи като Екс-Сръбска Колония Македония?!
И това ако не е византийски номер, здраве му кажи!

Аз на Мачу Пикчу не съм ходил, съмнявам се, че и ти си ходил, ама на пичку си може да отидеш със здраве.



Тема Re: ne gazi rekata ako sa ti k'si krakataнови [re: OP]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 10:47



Аз мога и да плувам, за разлика от тебе.



Тема Re: sum pogodil poranoнови [re: OP]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано04.12.02 10:56



О, я скочи в Места.



Тема Re: sum pogodil poranoнови [re: Bиливap]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 11:07



Предлагам да го удавим с общи усилия във Вардара. Албанците с удоволствие ще ни помогнат.



Тема Re: sum pogodil poranoнови [re: gazibara]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано04.12.02 11:11



Аз съм "за", но да издавим всички инакомислещи. В някой друг живот ще се опомнят



Тема Що си не ебеш майката, бе, кретен!нови [re: Otec Paisij]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано04.12.02 11:36



Що не си завреш кол в гъза, а? Я, върви на мама си в оная работа!

На кирилица© ша та еба в устата смърдясана!

Редактирано от ASSASSlN на 04.12.02 11:38.



Тема teshko na majka Bugarijaнови [re: ASSASSlN]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 12:49



eve ovoj celiov niz mozhe da posluzhi kako dokaz shto narod se Bugarite vo odnos na Makedoncite.

ako bugarskive lingvisti se majmuni togash shto ostanuva za drugite bugarski majmuni.

koga Bugarive kje otidat vo Evropa toa kje bide znachi nekoj majmunski circus.



Тема Re: sum pogodil poranoнови [re: Bиливap]  
Автор gazibara ()
Публикувано04.12.02 13:35



Не, не, да оставим инакомислещите - от тях се получават добри идеи. Да издавим фанатиците - те въобще не си правят труда да мислят.



Тема Ебати миризливеца!нови [re: OP]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано04.12.02 16:43



Какъв уй държиш тук, бе? Дошъл ми на гости и ще ми прави забележки как съм си подредил къщата!!!

Баси! Ако дойда в Република Македония и започна да пропагандирам Български език, какво ще направите, бе, дрисльо?

Редактирано от ASSASSlN на 04.12.02 16:48.



Тема Re: neli gledash?нови [re: OP]  
АвторErOt (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 19:34



Ot nemane sto da kazesh, tova li mozha da izdrajfash?



Тема Re: bravo beнови [re: OP]  
АвторErOt (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 19:42



Ruska, ruska ama poveke bulgarska(pogledni originalot na kirilicata)...A vashata makedonska, makedonska ali poveke srpska! Tova che sme mahnali edni i sushti bukvi s rusnatsite ot azbukata si ne znachi che sme vzeli tiahnata, ako ne beshe uchil srbo-hrvatski a beshe probval ruskija shteshe da znaesh, che brakata rusi imat druga azbuka. Otdelno imat bukvi spetsifichni samo za tiahnata azbuka, koito nie niamame, a za izgovor't na bukvite da ne govorim kolko e razlichen.
Ne me uchi koe e kirilica, kogato pishete na Konjovica, pardon makedonska Karadzhica.....



Тема ASS, ASS, INнови [re: ASSASSlN]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 00:20



ovoj forum se vika lingvistika

magare magare vnatre, kako kje go prevedesh ova na bugarski?



Тема Re: Мачу Пичкунови [re: gazibara]  
Автор lvan_Tankov (член)
Публикувано06.12.02 06:54



Mozhe bi vse pak i tuk triabva da e iasno che Vizantia i Segashna Garcia niamat pochti nishto obshto.



Тема dobar predlogнови [re: Otec Paisij]  
АвторTase (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 08:31



koga ke go naucat jazikot vo original ke razberat od kade i samite poteknuvaat.

sto forum e ova be? mislam, dali ovie se pravi lingvisti doktori magistri ili obicni ebivetri? onaka prasuvam za da go prilagodam stilot. da ne im pocnam odma so epten jak makedonski i da gi zbunam pa moze lesno da se otkazat.



Тема Re: dobar predlogнови [re: Tase]  
АвторПperлeд (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 20:34



O, познатите посерковци, лайноядци от Вистинската МсДония!



Тема Re: ASS, ASS, INнови [re: OP]  
АвторOтeц Пaиcий (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 20:36



О, неразумний юроде (уроде) ...



Тема ovoj ne bese lingvistнови [re: Пperлeд]  
АвторTase (Нерегистриран)
Публикувано08.12.02 11:07



samo za lajna i gomna zbori. ova be ti e naucen forum ne e zaebancija.



Тема Re: хортувалинови [re: OP]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано15.12.02 11:39



Виж какво, ти що, вместо да се дървиш, не прескочиш до КЛУБ ЗА ПОПЪРЖНИ, че да открехнеш там народа малко и на македонските такива?



Тема usran golubнови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторOP (Нерегистриран)
Публикувано16.12.02 02:14



shto e toa okajan jastreb?



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
АвторБълrapчe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 09:49



Хе хе, научи ти първом албански, пък тогава ела да ме учиш на "Makedonskiot jazik". И като пишеш в тоя форум с претенции за меродавност, давай солидни доказателства за смехотворните писания. Иначе бегай в кръчмата да пийш шльоковица още, че тая ти е малко явно



Тема ништо не се разбиранови [re: Бълrapчe]  
АвторTace (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:09



кой ти е крив бе бате што си Бьлгарче? Спремен ли си сега за ученйе македонски? Кйе почнвме со а....



Тема Re: ништо не се разбиранови [re: Tace]  
АвторБълrapчe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:33



Разбира разбрания, неразбрания не разбира.
Мястото на македончето е в кръчмата при крушовицата да се бие в гърдите, колко е велико. В това време албанчето ще му вземе нивичката и какво - пак българчето ще е виновно. Учи, учи албански, че ще ти трябва като стане официален във FYROM, вместо македонския



Тема gledam keif ti se praviнови [re: Бълrapчe]  
АвторTase (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 05:34



mnogu od Bugarite se raduvaat na makedonskite problemi.

tolku li e loso da se znae Albanski? da imase Bugari vo Makedonija moze i bugarski ke trebase da ucime.



Тема Ама ти си нереален урод!!нови [re: OP]  
АвторVapcarov (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 20:23



Виж какво, селска мутро, аз съм от Банско - нали се сещаш, там където е роден Вапцаров. Вапцарови са голяма фамилия тук в Банско и аз познавам много от тях. Нито еведнъж не съм чувал, някой от тях или въобще някой от Банско да се е нарекъл македонец - никога! Ние сме горди българи, ясно ли е? Казваме, че сме македонци, но то винаги е в кръга на шегата и в това влагаме само и единствено географски смисъл - да се знае от кой край сме. Също както го правят и гърците от северна Гърция и те си викат македонци, но повярвай ми те са 100% гърци и са горди с това. Ако не вярваш - иди до Солун да видиш.
Говорете и се наричайте както искате, бъдете държава, само не ни крадете историята, както и гръцката.
Македония е гръцко име и не знам как не ви е срам да наричате държавата си така. Би трябвало да ви е малко неудобно.
А ако сериозно си мислите, че някой друг освен вас вярва, че Александър Македонски не е грък и че този народ, който в момента живее в FYROM е потомък на А. Македонски, не знам, просто трябва да сте много наивни.



Тема Щях да забравя..нови [re: OP]  
АвторVapcarov (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 23:01



И Отец Паисий е роден в Банско, не знам дали знаеш.



Тема Re: Щях да забравя..нови [re: Vapcarov]  
АвторNikOlaaaa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 12:19



Смешници са всички македонци, които се имат за отделен народ от българския. Вземете малко прочетете история и ще разберете какво е станало след Нойският мирен договор. България се разделя на няколко части.
1. Княжество България
2. Източна Румелия
3. Македония
4. Западните покрайнини.
Мисля че имаше още едно, но пропускът не ми е най-важното. Въпросът е че при съединението на България просто не сме могли да си "join-нем" Македония и сега се изкарват едвали не те са измислили Българския език. Македонския е диалект на българския език! Добре де и какво от това? Неизбежно е все пак историята на македоние почва след въпросният мирен договор.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Автор webkid ()
Публикувано07.01.03 21:54



Това с българския и "македонския" е като British English и American English - ние говорим официален български, а вие - македоно-български ( нещо такова ) .



Veni, Vidi, Vici.

Тема Re: uchete makedonskiнови [re: webkid]  
Автор gazibara ()
Публикувано08.01.03 08:07



Моето лично мнение, Дете, е че има много диалекти на българския език, и две книжовни норми - Български книжовен език и Македонски книжовен език. Как са организирани, и на основата на какви диалекти са построени, е тема на друг разговор (вкл. политически).



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 15:26



Аз те послушах и вчера започнах да уча македонски.
Ето какво научих:
фасцинирам, кохезирам се, импресионирам се, сугестирам, пролонгирам, киднапиран, елабориран, користим, слика.

За тези които не знаят македонски ще преведа това, което написах:
очаровам, сплотявам се, впечатлявам се, внушавам, удължавам, отвлечен, сложен, използвам, снимка.

Ta çi nënës "отец Паисий".



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: ivo]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 15:38



Gazibara, факти нема да видиш, "отец Паисий" е дошъл тука за друго цитат: "dobro e, denes iznervirav eden Bugarin."

Таше, а ти що не се научиш да пишеш на кирилица?
Това на каков язик е:
"кой ти е крив бе бате што си Бьлгарче? Спремен ли си сега за ученйе македонски? Кйе почнвме со а...."

В Македония има българи това сите го знаят и вие го знаете, ама сърбите така са ви промили мозъците, че вие не искате да го признаете. Знам, че е много трудно, но аз не бързам, времето лекува и вие ще се излекувате от македонопатията.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: ivo]  
Автор gazibara ()
Публикувано09.01.03 08:43



Както виждаш, тоя съм го отебал отдавна.

Впрочем, от всички македонисти, които се подвизават из клубовете на дира, само един, в клуб Македония, пишеше на македонски с македонския правопис и македонската азбука. А той дори не беше македонец (т.е. гражданин на FYROM). Всички останали или използват някаква пародия на латиницата (македонците имат стандарт изкопиран от сръбската латиница и си го спазват, за разлика от нас), или някаква идиотска смесица от българска азбука и македонски правопис, та в края на краищата нищо не можеш разбра.
Толко са и македонци, де! Те ако бяха, нямаше да петнят името на Яне Сандански, на Гоце Делчев и най-вече на отец Паисий.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 14:22



Ми то затова и аз съм го написал в кавички "отец Паисий".

Иначе нам не ни требе стандарт за писане на латиница.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec P]  
АвторAнтoнapceт (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 17:26



Македонците са били ПЕДЕРАСТИ и това се знае, стига да си учил малко история, ама не по учебниците за 8-ми клас. Толкоз са били загубени, че макар и да са били самостоятелен народ, нямащ нищо общо с Елада, в империята им са се намърдали гърците, самите македони са си сменили език с гръцки и са били затрити, каквато е съдбата на всички чуждолопоклонници. А славянският диалект, който сега се опитват да докарат е нещо съвсем друго, не знам как не ги е срам да го говорят, чиста славянска селяния.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Aнтoнapceт]  
Автор ivx ()
Публикувано23.01.03 15:53



Да живее културата българска.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: ivx]  
Автор gazibara ()
Публикувано28.01.03 08:52



Господа, не му отговаряйте на този. Всички македонисти са фанатици, а фанатиците не се впечатляват от аргументи.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
Автор ivx ()
Публикувано31.01.03 14:54



Аз съм последният човек когото можеш да наречеш македонист.

Просто останах много впечатлен от Антонарсет, трябва да има повече българи кат него, за да има с какво да се гордеем.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: ivx]  
Автор gazibara ()
Публикувано05.02.03 09:23



Извинявай, но на фона на цялата помия в тази тема не можах да се въздържа. Да не говорим за помиите в клуб македония. Може би забележката ми трябваше да се отнася за Антонарсет, а не за тебе, той се опитва да излезе с някакви аргументи (емоциални, но подплатени с факти) срещу македонистите. Македонистите не използват и никога няма да използват аргументи за каузата си, защото такива няма. Като всички фанатици и фундаменталисти те залагат само и единствено на емоциите. Когато ми покажат някой договор между цар Самуил и човека, който е седял на българския трон по същото време, тогава ще призная претенциите им.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
Автор ivx ()
Публикувано07.02.03 14:42



Той много странно приравнява акедонците на Александър със сегашните...



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: ivx]  
Автор gazibara ()
Публикувано10.02.03 08:24



Сегашните македонисти отдавна са се самоприравнили към някогашните. Пак на базата на нищо. Ей, хора, да знаете коя е столицата на Древна Македония? Да сте чували за Филипополис? Сигурно знаете на кого е наречен, ама едва ли знаете къде се намира. Какво общо има столицата на Източна Румелия със сегашната държава и народ македонски?

Само се чудя, как така някой грък-шовинист още не е осъдил Македония, задето си присвоява част от историята им. Те гърците не че не ги орезилиха пред целия свят - Бивша Югославска република Македония, позор! Идолът им Гоце Делчев сигурно трижди се е преобърнал в гроба си. Аз ако съм македонец, ще ида да се удавя във Вардара от срам. Особено, след като вече самата Югославия е история.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.