Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Swedish  
АвторJoli (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 02:04



Iskam da ucha shwedski. Ima li njakoj, kojto znae kak i kade da go napravja? Mnogo shte sam wi blagodarna, zhiznenovazhno mie.

P.s. Zhivea w Sofia.



Тема Re: Swedishнови [re: Joli]  
Авторax (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 18:00



има една фирма - Живеслава или нещо подобно, която организира такива курсове, но трябва да чакаш да се събере група, а и беше скъпичко.
Освен това може да се провери и в СУ. Аз също искам да го уча, но не ми е жизнено важно, затова и не си давам толкова зор. Но ако научиш за нещо добро, моля те обади се, може да почнеме заедно



Тема Re: Swedishнови [re: ax]  
АвторTavastia (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 19:10



Dokolkoto znaya, v sofiiski universitet ima kursove po scandinavski ezici za okolo 90 leva za chetiri meseca. osven tova kato tursih iz cyala bulgariya finski uchebnici, mislya che imashe neshto za shvedki--razgovornik v knizharnicite i dazhe mai rechnik (ili uchebnik beshe) ot starite knigi na ploshtad slaveikov. Izobshto mislya che ako obikolish sergiite za stari knigi v sofia, shte namerish neshto sus sigurnost. Aide i uspeh



Тема Re: Swedishнови [re: Tavastia]  
АвторLingvist (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 11:37



Imam document v Word Format - "Introduction to Swedish". Dosta neshta sa obqsneni. Ako iskash moga da ti go pratq.

Pozdravi



Тема Re: Swedishнови [re: Lingvist]  
Авторax (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 14:30



този език обаче не се учи самостоятелно. Пробвала съм - не става!
Курса му е мястото.



Тема Re: Swedishнови [re: ax]  
АвторLingvist (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 14:56



Ne sum suglasen... vuob6e... Shvedskia e lesen za uchene na ezik. E, moje bi proiznoshenieto shte "strada", no tova ne e CHAK tolkova goliam problem... Puk i dostatuchno e da znaesh nemski i angliiski i schwedskia shte ti se stori lesen

Pozdravi



Тема Re: Swedishнови [re: Lingvist]  
Авторax (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 15:21



знаеш ли шведски?
всъщност колкото и да знаешр със сигурност го знаеш по-добре от мен
ми я кажи как е граматиката?
за колко време се учи на ниво средно?



Тема Re: Swedishнови [re: Lingvist]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано28.05.02 16:18



А пък аз съм - всеки учи по различен начин. Някои усвояват по-лесно граматиката, други - лексиката. Така че правило в случая няма за "лесен" и "труден" език. Всичко зависи от качествата на паметта и желанието. А може би и от още нещо...



Тема Re: Swedishнови [re: Pocu]  
АвторLingvist (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 17:23



Suglasen sum, che vseki si ima nachini na uchene... :) No ima niakoi neshta, koito biha se storili lesni na vseki, nezavisimo ot nachinite mu na uchene...

Zaaaa gramatikata: pesen e... Pomislete samo, ima samo dva roda (en i ett), glagolite ne se sprqgat, t.e. niama az igraQ, ti igraEH i t.n...

Vuob6e lesen e... samo trqbva da se zahvanesh vednuj da go uchish...

btw. az ne govorq mnogo dobre svenska, no produljavam da ucha...

Pozdravi



Тема Re: Swedishнови [re: Lingvist]  
Автор zonker (наркобарон)
Публикувано28.05.02 18:10



Ей, лингвиста, ще ми пратиш ли това *Introduction to Swedish* ? :) Е-мейл-а ми е zonker@mail.bg

Мерси предварително.

best regards,
zonker




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.