Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: xм]  
Авторlrish stout (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 17:06



Звучи ти абсурдно, защото допреди 10 години беше чуждо на българското дете. А как според теб е звучало на българското дете съчетанието Дядо Мраз преди 40-50 години?

Slainte!



Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: AvatarBG]  
Авторlrish stout (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 17:15



На английски обаче има и Santa Claus, Saint Nickolas, Saint Nick, които имат едно и също значение.
Колкото до дядо Коледа - преди 9-ти го е имало.

Slainte!



Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: xм]  
Автор Haчko (безобразник)
Публикувано19.12.01 14:25



Дядо Мраз.
Дедо Мраз.
Дед Мароз.
Dead Мороз.


Повече културна, по-малко масова!!!


Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: xм]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 20:00



Абе тъпотия е и това си е. Аз също харесвам Дядо Мраз, че поне си е наш а не е оня надут дебелак дето пие Кола и вика Хохохо...
За дядо Мраз имаше песнички и се римуваше и си личеше, че е зима. А пък тоя ни в клин ни в ръкав цъфва и чорапи иска. Как ще си дам чорапа бе?! Отде да знам какво ще слага вътре?

Искам си Дядо Мраз! Той поне даваше подаръците в пакети и още си спомням едно тържество през далечната 72, когато дядото си бе накиснал брадата в коняк и като ме прегръщаше почти ме напи...

Спомени спомени



Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: няkoй]  
Авторlrish stout (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 10:36



Грешиш!
Дядо Мраз не е наш, а е създаден по руски образец.
Колкото до другия, той е част от традицията на всяко християнско семейство.

Slainte!



Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: lrish stout]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 13:19



Позволи ми да не се съглася с теб. Първо руснаците също са християни - така, че това отпада и какво му е лошото на дядо Мраз?. Второ - не съм много запознат с времената около двайсетте години но ако ми посочиш къде там има дядо Коледа ще ти бъда благодарен.

Освен това не ми харесва кичозния образ на Кока-Коловия дядо Мраз. Това поне за мен опорочава нещата на тема - консумирайте с добрия старец. Поне някога не бе така.

Разбира се това си е мое лично мнение. Но за какво да намесваме християнски ценности в някой дето носи подаръци за нова година? Не беше ли по-логично да си имаме и дядо Коледа и дядо Мраз? Всеки щеше да си идва на празника.

В това отношение - уваженията ми към руснаците. Много повече от нас си пазят традициите. А ние тука се втурнахме безогледно да американизираме всичко. Така, че аз си оставам атеист поклонник на дядо Мраз А ако дядо Коледа заповяда с удоволствие ще пия ракия и с него. Само да не ми носи кола, да не вика Хохохо и да не се опитва да ми бърка в чорапите



Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: няkoй]  
Автор Haчko (ми'люзин)
Публикувано20.12.01 13:51



Да не говорим, че Дядо Коледа не би могъл да бъде Санта Клаус, ако ще и камъни да валят. Няма аналогия.
Освен това си прав - оня кич го обърнаха на търговска марка, ебах ги в корпораторите :((((

Всъщност, написал съм нещо за финал...

Дядо Коледа е менте, дядо Мраз е педераз!!


Тема Да бенови [re: Haчko]  
Авторcardinal (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 18:08



Ами като е менте дядо Коледа, кой ще ми носи подаръците, бееееееее?



Тема Re: Да бенови [re: cardinal]  
Автор Haчko (ми'люзин)
Публикувано21.12.01 07:23



Таз година няма подаръци!
Аре!!!

Дядо Коледа е менте, дядо Мраз е педераз!!


Тема Re: Дядо ви Коледанови [re: няkoй]  
Авторlrish stout (Нерегистриран)
Публикувано21.12.01 16:40



Позволи ми да те оборя!
Явно нямаш роднини или познати, които си спомнят времето преди 1944. Дядо Мраз се създава по руски образец. като казвам руски образец имам предвид действителността в бившия Съветски съюз по това време, а именно периода на социализма, когато атеизмът масово се налагаше. Не съм казал, че руснаците са езичници или зороастрианисти и затова имат Дядо Мраз.

А че дядо Мраз е изкустверно наложена традиция - това го показва времето.

Дядо Коледа е християнски символ, а не американски.

Дядо Коледа е символ на традициите, а в Америка няма традиции.

Има нещо, което трябва да обогатиш у себе си - общата култура.

Slainte!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.