Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скука  
АвторБeз yм нaпpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 12:19



Хайде и аз да Ви кажа нещо.
Много се дразня да чувам (и още по-зле - да чета!) "любвеобВилен" например;
или "с настоящЕто Ви уведомяваме". Уууух че гадноооо...

А най-интересно става когато някой брои хилядите в мъжки род. Най-редовно се случва това. Но ще отмине. Хилядата ще загуби родова принадлежност изцяло. Хайде на бас.

Бе да Ви накарам да понапишете нещо.



Тема Re: Скуканови [re: Бeз yм нaпpaвo]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 15:07



хиляди в мъжки род?!?!?
колкото и да се напъвам не можах да вържа, я дай пример
а какво против настоящето имаш не разбрах

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: Скуканови [re: Grimalkin]  
АвторБeз yм нaпpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 15:40



За хилядите - обърни внимание когато слушаш новини. Най-редовно се прави тази грешка. Говорещият обикновено се подвежда по рода на съществителното след хилядите.
За настоящЕто - правилната форма на прилагателното е настоящО. Например "с настоящото писмо Ви уведомяваме". Формата настоящЕ е субстантивирано прилагателно, струва ми се. До този момент обаче не ми е попадал документ, който да отчита разликата между двете форми.

Което ме навежда на мисълта да предложа отново:
Разумно е учителите да бъдат подлагани на ежегоден тест за проверка на знанията също като учениците си. Без огласяване на резултатите.



Тема Re: Скуканови [re: Бeз yм нaпpaвo]  
Автор Haчko (безобразник)
Публикувано08.12.01 19:29



Тц. С огласяване. Когато имам дете, искам да знам в какви ръце попада. Говоря за българския език, не за биологията например.

Повече културна, по-малко масова!!!


Тема Re: Скуканови [re: Бeз yм нaпpaвo]  
Авторcardinal (Нерегистриран)
Публикувано09.12.01 11:32



От това настоящО се сетих, че има хора, които на тоя принцип казват МОЮ, ТВОЮ и т.н., а не мое и твое. А за учениците - ако направят такъв тест, няма да се намерят учители. Ако направят психотест пък съвсем няма да останат.



Тема Аз, пък, като чуя думатанови [re: Бeз yм нaпpaвo]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано10.12.01 16:45



"обезпечавам"

получавам нервна криза.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.