Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Това твое предположение ли енови [re: :]  
Автор нeзнaм (но...)
Публикувано25.10.01 12:41



Абе депутатите няма да правят промени в езика не се притеснявай! Кой може да ги направи дори и великия ASSASSlN няма и идея.



Тема Тая дето го е писала туй е по-луда от меннови [re: нeзнaм]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано25.10.01 16:54



Язък! Аз си мислех, че съм най-побъркания в таз държава. Действително съм луд щом прочетох ЦЯЛОТО писание. Скоро не бях срещал такива щуротии. Отначало си мислех, че всичко това е някакъв майтап, но се оказа, че тая мадама се взема насериозно. Няма да псувам тук. Ще отида където му е мястото. Ще си позволя да плагиатствам адреса, та повече хора да се насладят на великата творба.

Най ме шашна твърдението:

"софтуерната кирилизация и инсталирането на български шрифтове, струва пари. "

Тафтология, некомпетентност, компютърна неграмотност. Ми, отиди, ма гъско, в клуб "Софтуер" и попитай. Ще ти отворят очите.

Егати кретенизма!

Абе, на такива кой им плаща???



Тема Ирония, бе, друженови [re: RAGE]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано25.10.01 17:48



Ясен и точен въпрос съм задал. Не виждам отговор. Ако не го знаеш, що се обаждаш??? Не ми се ще да се заяждам, но си заслужаваш.

От какъв зор си намесил английски, френски, испански??? Недоумявам. Какво общо имат с темата? Да ти припомня въпроса:

Когато се правят промени в правописа и правоговора, къде се документират?

И си оправи понятията. Не е възможно да "ида" да се прегледам. Мога да отида да се прегледам.

Редактирано от ASSASSlN на 25.10.01 17:50.



Тема Re: Писнаха ми такива като тебнови [re: нeзнaм]  
Авторcardinal (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 18:11



Как една дума, бе?! Ами тогава ще има и немога, невиждам, нечувам...
Ще има и нов български правопис. Щото по стария са две думи. И ако това го напише ученик на изпит, спукана му е работата. Ама се оказа, че в тая страна задължително трябва да пишат правилно само учениците. Пък и те да можеха...



Тема Re: Писнаха ми такива като тебнови [re: нeзнaм]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано25.10.01 23:27



Думата ми беше за официалната норма, и в нея "не знам" не е една дума.
Cardinal е дал няколко примера, които демонстрират колко е несъстоятелно твърдението ти.

Както и да е.



Тема Можеш и другаде да идеш, да не доуточнявамнови [re: ASSASSlN]  
Автор RAGE (родолюбец)
Публикувано26.10.01 17:36



Толко ти е багажа ...

За да те уважават първо е нужно самоуважение!


Тема Re: Джени, късно се обаждам, но нищо.нови [re: ASSASSlN]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано27.10.01 09:17



според мен не е важно има ли логика или няма, а носи ли някаква информация или не.
точно това, че не носи никаква информация го прави излишен и е причина за допускането на грешки.
защото всеки трябва да се съобразява с изкуствено правило, ако носеше информация никой нямаше да го бърка, защото грешката щеше да променя смисъла на изречението.

Пламен


Тема Re: В езиково отношение ,,равнопоставеност'' няманови [re: RAGE]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано27.10.01 09:21



напротив, съвършеното е просто логично и вършещо работа.
всичко останало е от лукавия.

я ми обясни каква е огромната далавера да има 2 букви за едно и също (й, ь) и да помниш някакво правило коя кога се използва?

Пламен


Тема Re: Хай, да му се не види диотизма. Пак за члена.нови [re: ASSASSlN]  
АвторБeз yм нaпpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 12:32



За 99% от българите това правило е абсолютна мъгла. И обясняват невежеството си с разни отменени или незадължителни норми.

Много хора са на мнение, че правилото за пълния член трябва да бъде отменено или поне като първа стъпка обявено за незадължително - защото е до голяма степен изкуствено, чуждо на езиковото усещане на съвременния езиков носител. На което бих отговорила: проблемът не е в правилото, а в езиковата култура.

В тази връзка:
Какво ще кажете за идеята всички учители да държат ежегодни тестове за проверка на знанията също като учениците си?? Съвсем сериозно. Няма нищо по-нормално (и наложително!) от това.




Тема Re: Хай, да му се не види диотизма. Пак за члена.нови [re: Бeз yм нaпpaвo]  
АвторБeз yм нaпpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 15:44



Леле кво написах...
Не го четете в трезво състояние поради чтото не е писано в такова.
А предложението е сериозно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.