Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми * *Кратък преглед

Тема odumvane?  
Автор r... (минаващ)
Публикувано27.08.01 22:09



niakoi da znae po to4no smisala ta tazi duma...ako moje s pove4e primeri pls.



Тема Одумваненови [re: r...]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано28.08.01 15:58



Идват ми на ум следните значения:

1. Одумвам някого, т.е. говоря за някого, обикновено не много ласкаво и в негово отсъствие. Клюкарствам по адрес на някого.

Напр. Вчера се събрахме с Пепа, направихме си кафе и седнахме да си говорим. Одумахме Марийка, защото напоследък никак не можем да я понасяме и двете.

2. Одумвам се за нещо, т.е. правя намек за нещо.

Напр. Видях 1 много хубава блуза на витрината и се одумах пред мъжа си, че няма да е зле да я имам в гардероба си.

***


Тема Re: Одумваненови [re: Jennifer]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано28.08.01 19:44



Аз използвам само първия от тези варианти. И мисля, че не носи толкова негативен смисъл колкото клюкарстването. Бабите като одумват по-скоро споделят на личните си впечетления за някого и естествено! те невинаги са положителни.

Роси



Тема Re: Одумваненови [re: Pocu]  
Автор r... (минаващ)
Публикувано28.08.01 20:14



aha...da naistina pravdopodobno zvu4i zashtoto odumvane e podobna duma na kliukarstvane klevetni4ene poduhsushvane ...no ima i razli4no ot tiahnoto zna4enie...kakto i te sami po sebesi imat i neshto sobstveno koeto gi otli4ava ot ostanalite.Popitah zashtoto v Bibliata iasno e spomenata tazi duma zaedno sas kliukarstvoto ubiistvoto i dr. kato goliam griah sas koito horata shte zagubiat pravoto si da sa sred Bojieto prisastvie.Kogato popitah edin 4ovek za tazi duma v Bibliata toi mi obesni 4e tia e razli4na ot kliukarstvaneto...tova e kogato govorish na niakoi direkno v o4ite neshto koeto e viarno...no go kazvash ne s liubov a sas zloba za da go naranish ...saznanelno ili nesaznatelno no vajnoto e 4e nevlagash liubov v zabelejkata si ami ia kazvash po obiden na4in makar 4e e viarno tova koeto kazvash zashtoto ima mnogo na4ini da se kaje edna istina ...vav matematikata edno i sashto e da kajesh 2+3 e ravno na 5 i 3+2 e ravno na 5 no v razgovora ne e taka ne e edno i sashto parvo da pomislish i posle da kajesh ili parvo da kajesh a posle da pomislish...razlikata e ogromna dokato v matematikata promiana niama.odumnicite sa hora koito kazvat istinata v o4ite no po nepravelen na4in...no vse pak tva ne mi stiga kato obesnenie...mislia 4e se krie i oshte neshto v tazi duma koito smisal moje da se kaje s primer i zatova i popitah. No vse pak kliukarstvaneto ne e edno s podhushvaneto klevetni4estvoto i odumvaneto-tova vav Bibliata sa dadeni kato razli4ni dumi-i se s4itat za edni ot nai golemite grehove zatova i sa slojeni pri grafata sas ubiistvoto i preliubodeistvoto.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.