Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Национален иззпит-тест. Срам ме е.  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано20.06.01 07:27



Помните ли как замалко щяхме да се изтрепем на тема: Каква е разликата между "техничен " и технически"?

Предлагам на вашето внимание въпрос 6-ти от вчерашния тест за 7-ми клас.

Думите ИКОНОмИчЕН и ИКОНОмИчЕСКИ са:

а) синоними
б) антоними
в) пароними
г) омоними

Не, че знаех верния отговор. Изключих неверните и остана в) - думи, близки по звучене и често погрешно замествани една с друга.


Научихте ли вече какво означаава "остракизъм"? А, как се заболява от "спирална трихина"?



Тема Re: Национален иззпит-тест. Срам ме е.нови [re: ASSASSlN]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 09:42



За остракизма знаех, но що е това "спирална трихина"

Обаче, убиецо, не си съвсем прав. Е, не може един учебен тест да се базира само на онова, което се знае от обща култура. Трябва тук-таме да има и въпроси, учени в училище. Това, че ние с теб досега сме изпозабравили сума ти неща, не е никакъв критерий. Погледна ли в учебниците дали отговорите на тези въпроси ги има, преди да се възмутиш?



Тема Не те разбра напълнонови [re: зy]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано20.06.01 12:54



Казваш: Трябва тук-таме да има и въпроси, учени в училище. Не те разбирам. Струва ми се, че всички въпроси от теста трябва да са учени или да са дадени добри указания за логичното им решаване. Каква полза да 14 годишен да назубри думата "остракизъм"??? Ще я забрави след дни.

Не се възмущавам. Само недоумявам. Не им разбирам на педагогиките. Изкуфял съм вече и вероятно съм много назад от днешното време. Виж на какво прилича кратуната ми.












Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: ASSASSlN]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 13:06



Е, шегувам се като казвам, че НЯКОИ въпроси и т.н. :о)))
Защо мислиш, че синът ти "ще назубри" думата "остракизъм"? Може пък да му е интересно и да я запомни. Ти всичко сложно и непознато след 20-та си годишнина ли си научил? Не ги подценявай децата и не забравяй, че при запаметяването (аз предпочитам думата "запомняне", в нея има елемент на интерес) има няколко възрастови прага, при които способностите намаляват не с проценти, а с пъти. Единият праг е около 20-22 години. Защо да не опита да запомни повече неща сега? Разбира се паметта впоследствие ще изчисти ненужното.
Пък и зависи детето с какви интереси е. Ето, остракизъм съм запомнила, защото ме интересува, спиралната джаджа - не. Явно не ми влиза в работата, но все пак и сега я отнасям към някаква област, макар и смътно. Все е полза.

Тъй че, не се притеснявай за децата. Те са и по-адаптивни и са като попивателни. По-добре да им се дава сега повече, отколкото на стари години да се пънат да наваксват. Лично мнение, де. Не ангажирам никого, освен себе си.



Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: зy]  
Автор Haчko (толерантен тип)
Публикувано20.06.01 14:14



Добре де, защо пък точно ОСТРАКИЗЪМ, а не СУПОЗИТОРИЯ например? какво - на трудни думички ли ще се състезват децата? Ми аз за 27 години съм минал и без да употребя ОСТРАКИЗЪМ ни веднъж. И още 27 мога така :)) А и за какво са речниците... Тъпо е да се наизустяват неща, които ги има в справочната литература и не са много често срещани.
Ми се чини.

Всичко е въпрос на време, 'кой му дреме...


Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: Haчko]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 14:38



Можеше и да си прав, ако им бяха дали един поменик от сложни думички, които да наизустяват ей така, за Бог да прости, без връзка с нищо друго. Все си мисля обаче, че става въпрос за знания по история. Ако е в техникум за медицински сестри, не виждам какво лошо има да учи за супозитория. И въобще, какъв е зорът, не разбрах? Да си говорим на "клъцка" и "палнидрасниклечица" или да свеждаме речника и познанията си до набора от думи, които могат да се срещнат в една рап-песен ли?

По дяволите, определени области, колкото и да не ни харесва това, са си изградили понятия. Предпочитам да науча няколко по-непроизносими думи, отколкото като ме питат каква е била обществената система в Елада да гледам като Мунчо и твърдя, че е било империя. И мисля, че ако имах дете, щях да предпочитам същото и за него. Отново лично мнение.



Тема Нещичконови [re: ASSASSlN]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 19:30



в потвърждение на моята теза (от девет хидромелиоративни източници вода ще донеса, но по гръб - ц!)
Та значи, в едно такси попаднах на новините в 18.00 ч. На зададените въпроси за вчерашния тест, повечето родители отговорили, че го намират за труден, а болшинството от децата заявили, че въпросите били нормални и не ги затруднили. Жалко, че не погледнах по коя станция беше.

Тъй че, да не съдим за младите по нашите закърнели от възрастта мозъци






Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: зy]  
Автор Haчko (толерантен тип)
Публикувано21.06.01 10:02



Да, и ти може би щеше да си права, ако аз не познавах човек, който много години след като е станал пълнолетен, не знае какво означава "бройлер". нещо повече - човекът е студент трета година. Българска филология.
Та, исках да кажа - нека започнем от по-простичките думи. За тийнейджъра не е важно да знае остракизъм.

Всичко е въпрос на време, 'кой му дреме...


Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: Haчko]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 10:19



Не знае "бройлер"?!?!? Той все домашни пилета ли яде? Нахал!!!

Ти как би превел историческите термини за улеснение на тинейджърите (ето, пак!)? Пък и прекалено добре се справят с непонятните мене компютърни термини - адска главоблъсканица! Следователно - хак им е!!!

Този спор е безпредметен. Не правим ние програмите, а и вероятността някой да ни пита какво да се включи в тях е... какво идваше отвъд нулата?
Достатъчно е, че се чуха различни мнения.

Хайде, приятен ден.



Тема Re: Не те разбра напълнонови [re: зy]  
Автор Haчko (толерантен тип)
Публикувано21.06.01 16:49



Praw si, no wse pak.. abe, dumata "ostrakizym" mogat da ia uchat fakultatiwno - tezi, koito iskat :)))
Za broilera... mi i az se wcepenih, no towa e. Chowekyt si mislel, che e poroda kucheta. :(((((

Всичко е въпрос на време, 'кой му дреме...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.