Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 07.06.24 
Футбол
   >> ФК Левски - Сф
*Кратък преглед

Тема Герена - как го виждате?нови  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано14.02.08 11:13



Четох, че има планове да се срутят трибуните и да се правят нови игрища.

Деструктивно се мисли по въпроса, аз пак ще кажа. Мое лично мнение - стадионът, където Левски е постигал големи победи (и го правеше и до 2005 есента, с триумфите в УЕФА) е "Герена". Намирам за трудноприемливо да си кръстиш стадиона "Георги Аспарухов" и след това да срутиш трибуните му. Баждеков спомена, че е възможно на тяхно място да се направят игрища за децата - не знам....
За мен духът на Левски си е Герена. Аз си обичам "блатото", на това блато свинята обичаше да пълни гащите и никак не можеше да плува....Включително и футболист като Бербатов (макар и млад) изглеждаше комично там, на "Герена".

Естествено, бих приел и "Раковски" за наш стадион, но пак ще кажа - огорчен съм, че ръководството мисли по - скоро неекспанзивно - говори се, че стадионът ще е за не повече от 20 хиляди места - защо? Според мен са малко....
Много хора тук ще ми опонирате. За мен Дани каза вярно нещата в една тема - сега, при разбиването на "Герена", положението се "замазва" с нов "тунел", вместо да се изградят трибуни. Същото положение, подобно на взривеното пространство под Сектор Г.
Разбира се, кога точно Левски ще стопанисва базата на Раковски не се знае.

Но аз бих се чувствал като "домакин" в много по - голяма степен на "Герена", с който в годините след ранното си детство свикнах и би ми било много мъчно за него. Изказах си болката.

За жалост, рушенето е непрестанно.

И друго, не забравяме, направи се обновление на тревната покривка и се пусна парно.

И да правим "тунели" паралелно с това? Хм, контрастът е огромен....





Тема Re: Герена - как го виждате?нови [re: jdefoe]  
Автор dany_m111 (ентусиаст)
Публикувано14.02.08 11:56



Ми аз мога да кажа че съм доста объркан и раздвоен в момента по тоя въпрос.

Ако мислим логично, според мен трябва да си зададем няколко въпроса.

Първо - кой стадион предпочитаме да бъде стадионът на Левски, стадионът на който ще играем мачовете си? На този въпрос не виждам как отговорът може да бъде Герена. Не ме разбирайте погрешно - и аз си го обичам тоя стадион, и аз съм израстнал на него, и аз пазя стотици невероятни спомени от там, и продължавам почти всеки ден да ходя там - я да погледам некоя тренировка, я да потичам в парка, я да поиграя футбол на Балона... НО, ако се даде място в центъра на София, просто не виждам как могат да го пренебрегнат от ръквоодството.

Второ: ако горното се осъществи(дадат ни Раковски и ръководството реши да прави нов стадион там), какво трябва да се направи с "Георги Аспарухов"? Каква функция ще има ако остане стадион в пълната си цялост? Кой ще играе там? Има ли смисъл 30000 места да стоят празни, като паметник на миналото, независимо колко добро е било то? Или е по-добре да се направи нещо за бъдещето? Името "Георги Аспарухов" ще остане, но ще се превърне в спортна база за създаване на собствени кадри. И какво по-добро име за такава база от най-емблематичния син на левскарската школа?

Нещата рядко са толкова прости, колкото изглеждат... преподавателката ми по математика обичаше да казва "Ако решението на някоя задача от контролните ви се стори прекалено лесно, знайте че на 100% сте сбъркали"... Така че... не е лесна и работата на ръководството. Независимо какво решат, ще има недоволни.



Тема Re: Герена - как го виждате?нови [re: jdefoe]  
Автор Haunter™Модератор (нагъл тип)
Публикувано17.02.08 13:16



Разбирам сантименталната нотка в постинга ти, но бих казал следното: познавам добре базата и инфраструктурата на ст. Раковски (живея на десетина минути път пеша оттам), сега е малко позанемарен, но ако се налеят достатъчно мангизи, ст. Раковски може да се превърне в едно страхотно спортно съоръжение и то не само за футбол. Освен това транспорта за феновете (тези без собствен транспорт) до там мисля, че е значително по-удобен, защото от която и точка на София да тръгват, все има линия, която минава някъде наблизо. Колкото до Герена - на всички ни ще е мъчно да се срутват трибуните, но съгласи се, човече - помощни игрища за ДЮШ са нещо също толкова необходимо, ако не и повече. Не виждам какво пречи Герена да се превърне в една хубава, модерна тренировъчна база както за мъжкия тим, така и за юношеските и детските формации. В края на краищата ако цялата схема е за доброто бъдеще на Левски, аз бих загърбил разни сантименталности. Пък и нищо не пречи паметника на Гунди да се премести на ст. Раковски (ако стане наш) с всичките му ритуали и т.н. Има къде да се постави, а и важен е символът, а не точно къде е поставен. И да видим тогава как свинете ще ни викат "подуенци". Трябва да гледаме напред. Подкрепям всичко, което е за доброто на Левски. Мое мнение, нищо повече.

P.S. А чорбата винаги ще пълнят гащите с/у нас, та ако ще и на Маракана да е мача



Редактирано от Haunter™ на 17.02.08 13:18.



Тема Re: Герена - как го виждате?нови [re: jdefoe]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано18.02.08 07:39



Виж, аз не знам от къде ги имаш тия сведения, може и аз да съм назаднал с материала, но на Левски трябваше да се падне честа да построи пръв нов стадион, а не да реконструира стари. Четох преди време че батков е вложил 300 мил за некви молове по черноморието, сега парите негови ли са или не са не е интересно, но ако той виждаше сметка в тая работа щеше да построи стадион. Според мене понеже съм малко навътре в строителството ако бяха направили добър план за стадион, хотел, игрища, кафенета и т.н. всичко щеше да се изплати в нормален срок, но явно си правят други сметки.



Тема Re: Герена - как го виждате? [re: jdefoe]  
Автор ultras (със синя кръв)
Публикувано19.02.08 00:57



Моето мнение е, че Левски трябва да има най-модерния стадион и с най-голям капацитет. Винаги трябва да сме крачки пред останалите.
Момчета, та, ние сме Левски.............

Левски - това е България!



Тема Re: Герена - как го виждате?нови [re: jdefoe]  
Автор Kyeнтин Дъpyъpд (General)
Публикувано19.02.08 14:22



Арсенал се премести на Емирейтс, Ливърпул ще строи Нов Анфийлд, футболът се променя, ние не можем да останем назад, ако искаме да се развиваме. И на мен ще ми е гадно за Герена, но ако проектът за Раковски се осъществи, Левски ще се изтласка много напред във времето във всяко едно отношение. Изтграждане на комплекс на Раковски е най-доброто, което може да се случи на Левски за бъдещето.








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.