Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 27.05.24 
Футбол
   >> ФК Левски - Сф
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Манталитетнови  
Автор BigBirdy (sin)
Публикувано10.08.07 08:22



Победили, загубили...това е спорта. Аз за друго си мисля.

Какво щеше да стане преди 10 години, ако бяхме отпаднали от европейските турнири толкова нелепо? И какво се случи сега?

Разликата е огромна и мене ме радва европейското развитие на мозъците ни (като народ, не индивидуално). Радва ме, че имаше ръкопляскания въпреки загубата. Радва ме, че не се обвинява съдията за резила. Радва ме, че не се прави и такава трагедия от всичко, каквато всъщност и си е.

Равносметката е, че сме все по-разумни. Левскарите се развиваме и емоционално през годините, за разлика от някои други, които са си с манталитета от времето на студената война. Аз това го почувствах миналата година, когато в Бремен викахме здраво на стадиона, въпреки загубата с 2-0.

Истината е в усещането на публиката за едно цяло и за кауза, зад която стоим. Мани го спорта - победи и загуби винаги ще има. На нас българите много ни липсва единство. И от това си патим, ама много яко. Затова се радвам много на Лервскарите, когато сме единни. Дори и в този много тъжен и тъп момент от историята.

Само Левски! Да живеят всички истински Левскари и Българи! Дръжте се един за друг, само това мога да ви кажа.

Blau ist schlau,rot ist bloed!

Тема Re: Манталитетнови [re: BigBirdy]  
Автор jdefoe (старо куче)
Публикувано10.08.07 10:29



По начало мнението ти е добро, истина е, че ставаме по - спокойни, по - хладно приемаме нещата.
Само за едно ще те контрирам - аз ръкоплясках на 0:5 от Барселона (макар че, какво да ръкопляскаш, играчите бяха на туризъм)....за там ясно, но за ТАМПЕРЕ - реакцията на публиката за мен беше дебилна и на хора, които нямат амбиция.

Лошото е, че беше масова.



Тема Абе, душицо, ти некога ритал ли си мач? [re: jdefoe]  
Автор тъпoтo (копеле)
Публикувано10.08.07 17:56



Поне, по екип събличал ли се си в даскалото, като сте имали час по физ.въз? Секи, който поне малко се е занимавал със спорт на състезателно ниво знае, че загубите са просто другата страна на монетата на победата. Нема спортист или отбор, който да не е губил, няма такъв, който да не е губил от по-слаб противник, нема. Много по-лесно е да освиркаш некого след такава загуба, но публиката на стадиона постъпи мъдро - подкрепи треньора, който създаде "приказката", подкрепи играчите, които въпреки, че играха лошо, скоро отново ше требва да печелат победи. И, батенце, уверявам те, че ше го прават доста по-успешно с такава публика зад гърба си, а не със свини, квичащи "курви сте, курви сте!" А, ти, батенце, имаш наистина хубав френски акцент.




Само ЛЕВСКИ, обичаме те!

Тема Re: Манталитетнови [re: jdefoe]  
Автор Edward (The king)
Публикувано12.08.07 19:50



Аре стига глупости. По твоята логика публиката на любимия ти чужд отбор Интер досега трябваше да се е омела от стадиона.







Тема Re: Манталитетнови [re: jdefoe]  
Автор RlCHARDLONGМодератор (Space Cowboy)
Публикувано13.08.07 02:10



Ти да си видял публиката на Ливърпул, например, да освирква играчите си след загуба, дори и конфузна? Няма и да видиш!

ЕВАЛА НА ПУБЛИКАТА че не се подведе по типичната мангалска реакция да освирка играчите си, както правят в един друг клуб! Това не е дебилна реакция, тва е английско поведение! Евала на Секторо!


Наздoровье!

Тема Re: Манталитетнови [re: jdefoe]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.08.07 05:41



Баце, тоя отбор трябва да се подкрепя дори когато губи... поне във важните мачове, а пък освиркванията и изчезването в 60 минути е приоритет на прасюгите, на тях ли да замязаме?!?
За недоволството си има начини и място.

Welcome to the real world!




Тема Re: Манталитетнови [re: RlCHARDLONG]  
Автор jdefoe (старо куче)
Публикувано15.08.07 11:25



От това, което чета - виждам разликата - вие НЕ ИСКАТЕ ЛЕВСКИ ДА БИЕ НА ВСЯКА ЦЕНА, А АЗ ИСКАМ!!!!

ХАЙДЕ СЕГА МЕ ОБВИНЕТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ ЛЕВСКАР - ТОВА ЩЕ Е ТОЧНО ТОЛКОВА ВЯРНО, КОЛКОТО ДА КАЖА АЗ, ЧЕ ВИЕ НЕ СТЕ - ЕДНАКВО ОТНОСИТЕЛНО Е!!!

И ти конкретно се обърна като палачинка - първо Мъри вън, после е велик! Окей, аз перманентно го виждам каква СЕЛСКА ПУТКА е, и как не може и с една дума да ГИ МОТИВИРА, да им вдъхне увереност! Моето мнение за него не се е променило никак.....

Сега беше моментът, в който наистина да покаже, че е треньор. Сега, когато той имаше големи кадрови проблеми. Преди - нямаш грижи, 11-те му почти не се контузваха, и си излизаше с една схема, едно настроение винаги, ПРОМЯНА от него не можеш да очакваш.

Големият треньор се нагажда към конкретната ситуация. Като играеш с Барселона ги затвори 11 души в наказателното, прави си сметката, тиквеник! МЪРЬО ДА СИ ГО ВИДЯЛ ДА ИГРАЕ ЗА РЕЗУЛТАТ??? ЗА РЕЗУЛТАТ ТИ ГОВОРЯ, НЕ ТИ ГОВОРЯ ЗА НЯКАКВИ ПИКЛИВИ ФИНТОВЕ НА ГИБОНА.....

ЕТО ТОВА ИСКАМ ДА ВИДЯ. КЛУБ, КОЙТО ИЗМЪКВА СВОЕТО АГРЕСИВНО И БЕЗПАРДОННО.

А ВИЕ ИСКАТЕ ДА ГЛЕДАТЕ БАЛЕТ. МЕЧТАЙТЕ, ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ......



Тема Re: Манталитетнови [re: jdefoe]  
Автор Edward (The king)
Публикувано15.08.07 11:54



Ти хубаво ги искаш тези неща, но това няма да стане с обиди към отбора и треньора.

Точно ти сега обръщаш палачинката и се държиш като чорбар и си готов да ги сложиш на кладата всичките играчи и треньора, заради това отпадане.

Бе аре като си такъв отворко, кажи какво трябваше да промени толкова Мъри? Всичките го критикувате, а един не казва какво трябваше толкова да промени.

И стига с тези глупости за мотивацията. Самите играчи имаха достатъчен стимул за да се класират- големите премии и мачове в ШЛ. От това по-голяма мотивация, здраве му кажи.







Тема Re: Абе, душицо, ти некога ритал ли си мач?нови [re: тъпoтo]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано15.08.07 12:02



Извинянайте че се намесвам,не съм левскар,но съм играл дълги години при това отборен спорт.Притова за жълти стотинки и не в любимия отбор.Но това са подробвости.Да има и загуби и трябва да се приемат също така достойно.Никой не е бог.Но кагто се играе а не маркира.Хората не са глупаци.Аз мога веднага да ти кажа когато не се играе,а се отмятат 90 минути,като бюрократ.Ако имаше поне 10 % желание то неминуемо резултата щеше да е друг/визирам Левски-Тампере!.Пак извинявайте но подкрепям всички Български отбори независимо моята клубна принадлежност!

Знай си границата на тъпотата


Тема хубаво искаш...нови [re: jdefoe]  
Автор BigBirdy (sin)
Публикувано15.08.07 12:17



...агресивна игра и мачкане на всяка цена. Това е добре. Но не съм съгласен с оплюването на треньора, пък и дори и на играчите. Толкова си могат момчетата.

Няма да ти правя реклама на Мъри, само ще кажа кое ми харесва на мен. Мъри Стоилов според мене внесе едно нещо в играта на Левски, което аз никога не бях виждал преди него. И това е организираността. Левски изнася топката постепенно, с мисъл в играта, задържа, сменя темпото, оказва перманентен натиск върху противника...всички тези елементи ги гледахме в продължение на цели две години. И всичко това благодарение на Мъри, заради което е и общопризнат от всички, които разбират от футбол, че в момента е №1 в БГ треньор.

Сега ще попиташ защо тогава Левски се провали срешу Тампере? Ами много просто. Всичко което изброих по-горе като начин на игра и МАНТАЛИТЕТ на отбора, беше в затихваща функция. Истината е, че за да държиш едно ниво, се иска постоянно наливане на "свежа кръв" в схемата. Така правят големите отбори. Даже на запад почнаха да купуват и юноши вече от Бразилия и не знам къде си за по над 20 млн. (толкова, колкото не струва никой БГ-клуб).

Левски нямаше явно стратегията да купува нови и силни играчи, когато беше в пиков момент и затова се стигна до тууук. Ако собствениците си направят изводите и искат да имат един постоянно силен отбор, то тогава трябва просто да се инвестира нон-стоп. Ако ли не, тогава ще гледаме възходи и падения до безкрай, както се случи и напоследък, само че в различна амплитуда - 1, 2 или 3 години.

Така че нека обобщим:
- Левски е един модерен отбор от източна европа, благодарение на схемата на игра, въведена от Мъри.
- Левски не е еврогранд, поради чисто финансови причини, което може и да се промени, може и да не се...ще видим. Но духа е на ниво, което е важното.
- Левски има все по-толерантна, интелигентна и културна публика в една честно казано просташка външна среда (справка 1-ви кръг на шампионата от оня ден).

Аз лично съм доволен от горе изброените неща, защото те ни отличават от останалите в БГ, които все повече затъват в простотията.

И не забравяй, Левски е пример за подражание и дърпа останалите отбори в БГ като локомотив трупи.



Blau ist schlau,rot ist bloed!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.