Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 01.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Lada NIva 2007  
Автор ladaniva (непознат )
Публикувано04.07.07 09:26



Някой да си е купил нова Нива?
Искам да попитам, за какво става въпрос наистина?
Шумно ли е в купето, като при старите, колко харчи и т.н.
Ако има някой с нова такава придобивка, моля да се похвали.


П.С.От модератора:моля, пиши на кирилица.

Редактирано от Frysco на 04.07.07 14:32.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ladaniva]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано04.07.07 14:36



Не съм купувал нова Нива, но знам впечатления-същите са си.Раздатката вие, волана без електроусилвателя е тежък, гумите шумни, резонансите гадни.Раздатките все така се чупят.
Моторите 1.7 и 1.8 са по мощни от стария 1600, инжекционите са малко по икономични.

Моето мнение-купуваш нова нива, изхвърляш гаранцията в кофата, разглобяваш я цялата и сменяш, уплътнения, сегменти и масла.Със сигурност ще протече от доста места.


Елате повече!


Тема Re: Lada NIva 2007 [re: Frysco]  
Автор ladaniva (непознат )
Публикувано04.07.07 17:27



ее как така?
как гаранцията на боклука, не ми звучи добре.
направо ме отказа.
а никъде по страниците на БГ вносителите не съм видял 1.8 мотор, има само 1.7i.
къде може да се прочете повече за 1.8 мотора?
кои зъбчатки се чупели ?
а има ли климатик това чудо, ама монтиран от производителя, не от "майстори"
в БГ след това?



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ladaniva]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано06.07.07 16:41



За климатик пък аз не съм чувал.
Гаранцията на боклука, защото съм се наслушал на кофти истории по гаранционното поддържане.На един приятел, чисто новата нива, за малко не остана на магистралата веднага след взимането и от салона (при условие че е спазвал условията по разработката), защото маслата и изтекли по пътя.Той се отказа от гаранционното поддържане след първото посещение, където му казали че най вероятно е карал със 160 и затова се е получило така.Фирмата не е НАР.
Втори подобен случай, в сервиз имащ договор с НАР (не собственост на фирмата), умишлено предизвикват блокаж на двигателя на 2111, тъй като това и е последното посещение в гаранционния сервиз.Момчетата презацепват ремъка и буталата удрят клапаните.Целта-ремонт за над 2000 лв, който те да направят.
Още от завода им текат масла от раздатката и диференциалите, но ако предприемеш нещо на своя глава, ще отпадне гаранцията.
1.8 мотора се предлага предимно за нива дълга база (изключително комфортна кола, но за джип не става).
Но пък се предлагат с електроусилвател на волана, което е огромен плюс.

Друго какво да ти кажа-ако решиш да купуваш, гледай за течове, сглобки, фабрични недоработки.И да ти кажа... може и да се окаже мисията невъзможна, тъй като вече нов автомобил се регистрира само с Евро 4, а мисля че все още няма такава лада произведена.Поинтересувай се де, в сайтовете пише че имат.

Моето мнение-купи нивата, наблюдавай я внимателно и при най малкото съмнение в гаранционните услуги, действай без тях.Има и доста случаи на добро гаранционно обслужване (особенно в сервизите на самата фирма НАР) и безпроблемен пробег през време на гаранцията, така че положението не е отчайващо.Просто бъди нащрек.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 06.07.07 16:42.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: Frysco]  
Автор ladaniva (непознат )
Публикувано06.07.07 22:29



брей, много лошо с тия сервизи.
аз не съм специалист по колите и явно ще триабва да водя спец по ладите с мен да оглеждаме чисто нова кола.
е за това ще се замисля дали да купя.
иначе по твое мнение от каде да купя - НАР или Авто-Изток :)))
за кои знаеш че не прецакват клиентите си :)
пък ако ми се случи както на твоя приятел, направо ще им почупя главите на
ония в сервиза.

благодаря за мнението.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: Frysco]  
Автор spasss ()
Публикувано10.07.07 12:08



Нивата не е ли с верига? Купих си Нива втора употреба, смених и маслата и поисках да ми сменят и ремъка при което ми се изсмяха и казаха че е с верига. Ако наистина е с верига сменя ли се, проверява ли се профилактично, поддържа ли се някак си? Нивата е на 100 000 км, 1993 година, 4- степенна скоростна кутия, не съм сигурен дали е 1,6 или 1,7, купето е от новите, като на 1,7. И как въобще да разбера колко кубика е? Може ли някъде да прочета какви варианти на Нива има - като двигатели и като купета назад във времето за да мога да позная там моята. Някакъв странен хибрид е.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ladaniva]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано12.07.07 18:11



За Авто Изток нищо не знам, нямам инфо как са.


Елате повече!


Тема Re: Lada NIva 2007 [re: spasss]  
Автор ogorogo (непознат )
Публикувано17.07.07 22:53



Абе, не знам, като чета някои мнения - НИВА - та е ужасна беда. Нямало да може да се регистрира, раздатката щяла да се взриви, течала като лейка. Пък, гледам, карат си ги хора из града, съвсем прилична кола, нито една разпаднала се....



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ogorogo]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано19.07.07 15:29



Не съм казал че е ужасна беда.Нивичка съм карал много пъти и много я харесвам, а с тея нашите пътища е незаменим автомобил, високопроходим, як, а частите са евтини.Освен това всява респект...

Но ако човек не е подготвен, ще бъде изненадан.За мене воя от раздатката и кутията е съпоставим с този от уазка, с тая разлика че на Нивата диференциалите и са тихи.И е нормално-раздатката вие, защото е правозъба, а не защото е руска.
Мене тоя вои ме радва, но ако човека си купи чисто нова нива и установи че не е тиха като за нов автомобил, ще е разочарован.

Течовете са също нормални, кога руснаците са се справяли с течове?И въпреки това се движи, върви наистина, минава безгрижно през дупки, неравности, ако трябва и през тротоари и островчета.С включен блокаж и къси скорости, тегли и автобус чавдар, ако наклона не е сериозен.


Елате повече!


Тема 17400 [re: Frysco]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано26.07.07 02:17



17400 ако е със усилвател на волана, климатик, тонирани стъкла и грилгарди, си е направо оферта.След като я купиш, едни лети джанти, с широки шосейни гуми и направо става симпатяга.За съжаление гаранцията май нещо споменаваше и оригиналните джанти и гуми...

А, да-на пета силно ме съмнява да е тиха.Но все пак нова нива, няма да е като трактор.Въпреки че аз лично обичам воя на трансмисията и това в нивата най ме кефи.


Елате повече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.