Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 22.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Още впечатления [re: bira_more]  
Автор spasss ()
Публикувано11.10.07 13:50



Щом си почнал вече със свинските опашки сложи да имаш в колата тел, тесла и пирони. Нали знаеш че българина с тези три нека е способен да направи чудеса в какъвто и да е ремонт. Бъзикам се. Но наистина е въпрос на прежалване, не и се връзвай много на Нивата. Моята е втора употреба, за 4 пъти по малко пари и аз все още не мога да я прежаля, връзвам се на всеки по особен шум /а те не са малко/, бягам веднага в специализиран сервиз за Нива откъдето почти ме изпъждат и ми казват да карам докато не се строши нещо и тогава да ги потърся. Поне според тях Нивата е достатъчно груба кола за да може да и стане нещо сериозно. Наскоро ми светна лампата на маслото на ниски обороти /ELF Sporty на около 5 000 км от смяната/. Дигнаха ми малко оборотите, смениха датчика за маслото и ми казаха да карам без да се притеснявам, но да започна да си заделям настрана едни 500-600 лева за евентуален ремонт в случай, че се окоти двигателя. Та вече не знам какво да правя и май ще ги послушам, ще карам пък да видим какво ще стане.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ladaniva]  
Автор ogorogo (непознат )
Публикувано11.10.07 18:12



Евала! На нова година и аз ще съм в клуба. Щом казваш, че колата не вие като вълк в усое. А със сегашната кола /Мерцедес 124 стара/ внимавам, че имало нова мода - кражба на компютър и електронни блокове. Нов комп = 3000 лв. с ДДС!



Тема Re: Още впечатления [re: spasss]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.10.07 21:44



Ми то няма начин. Ако отида в кат да ми пренатегнат номера, ще трябва да им нося и амоняк че ще се изпонатръшкат от смях.
Нивата е даянлива кола. И частите са евтини (сравнително евтини). Все пак си има поддръжка - масло, ремъци, спирачна течност, маркучи - дреболии, ама ако се грижиш за тях - и колата няма да те остави.
Вероятно си с карбуратор. А това си е допълнителна екстра. Може разхода да е малко по голям, ама пък със сигурност няма да умре някъде.
Една от препоръките които чух е да си имам един резервен компютър за нивата и още няколко дреболии.
Е - мога да мина метър поне в началото - така де имам и гаранция, платих си и каско.
И аз се чудех за нива на старо, но нямам никакъв опит с коли. И шанса да се прекарам здраво беше много голям. Та - платих повече за спокойствие и възможността да се понауча.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Още впечатления [re: bira_more]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано12.10.07 21:56



Няма никаква грешка, карал си кротко по магистралата и на пета предавка, затова разхода ти е нисък.Нисък е също защото двигатела е с голям въртящ момент и по висока степен на сгъстяване от старите ниви.
Не се притеснявай, даже се радвай, показва си съвсем нормален разход.
6.6/100, ако допуснем че има статистическа грешка- 7/100, колко си трябва.

За номера-щом е предния, няма специални болтове по него и не е нужно в КАТ да ти го оправят.Той се измъква от подложката, изглажда се (тънък е като вестник), ако трябва подложката се сменя и си го мушкаш пак.
Тва дето трака отзаде на багажника не е добре-вероятно се е разхлабила ключалката, по добре е да се види, щото може да рече някой път че не ще да се отвори повече.Имай едно наум че сега му е времето което не е стегнато добре да се разхлабва и се ослушвай и не пренебрегвай нищо.

С триъгълници, теглич и леко опулен, аз лично бих бягал надалеч от такъв и то с нива :)Дано и занапред да няма ядове.


Елате повече!


Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ogorogo]  
Автор ogorogo (непознат )
Публикувано15.10.07 20:24



БИРИЧКЕ, имаш ли проблеми при висока скорост на шосе. Че един тип с НИВА разправяше, че носела насам-натам, била като детска играчка, което ми говори, че или е разбита предница, или тампоните на задната реактивна щанга. По-рано с ЛАДА-та ми беше станало така.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ladaniva]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано15.10.07 23:43



За първи път се включвам в клуба и затова не знам нова тема ли да отворя или да се присъединя към вече съществуващата. Ако съм сбъркал моля да не ме биете много. И така Юни 2006 си купих нова Нива от НАР. От колата съм много доволен -маневрена ,проходима, пъргава, на магистрала подържа 140 без проблем а що се отнася до друсането и шума от което се оплакват други мисля, че преувеличават. За 15 месеца навъртях 20 000 км. До тук добре ОБАЧЕ имам един много досаден проблем-тече ми резервоара. Тече през гърловината .Тече пълен ,тече празен ,тече докато карам ,тече докато не карам, Получава се някакво налягане което избутва бензина навън. В сервиза на НАР за 1 година 6 /ШЕСТ/ пъти разглабяха колата и всеки път уж нямало да имам повече проблеми но след 2-3 дни теча се връщаше. При първият ремонт отстраниха едно казанче /викат му сепаратор/ и го изхвърлиха ,а при последния отново го монтираха /като най-нахално ме накараха да си го платя/. Хвърлях шапка от радост една седмица до днес когато отново потече. Дайте идея какво да правя .Ако взема да ги съдя само щеси загубя времето и нервите и едва ли ще спечеля нещо .



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.10.07 00:09



Дигал съм 110 за продължиелно време - така де 10 - 15 мин.
За кратко - 120.
Държи се стабилно, но все пак трябва да се знаят следните няколко неща:
1. При силен вятър "люлее" - доста по трудно държа правата линия (все пак новобранец съм)
2. Колата е с високи гуми. Завоите на магистралата не са и проблем, но обикновените завои ги взимам бааавничко - и изнервям всички наоколо, вкл и в колата :)
Е ми при едно изпреварване - по рязко се върнах и пак - малко се поразлюляхме ама си беше моя грешка.
А бе нивата не е скоростна кола, ама за нашите закони и пътища си е екстра.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Още впечатления [re: Frysco]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано18.10.07 14:56



Много ме впечатли този разход. Аз нямам съмнения за него, но все пак реших да прочета, какво пише в някой руски сайт. Оказа се, че нещата по-скоро стоят малко по-различно. Все пак преобладава мнението, че информацията от техническите характеристики (заводските) е вярна, т.е 8-10 извън града и 12-14 градско.
Ето източника ми:
http://lada-forum.ru/index.php?showtopic=129
http://lada-forum.ru/index.php?showtopic=5839



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (непознат )
Публикувано19.10.07 21:08



Абе има нещо тук, да не е някаква лоша заварка около гърловината или повредено уплътнение на капачката? Защото в съвременните коли резервоарът е нормално да е под налягане. И на моя стар скапан Мерцедес е така и като го отваряш изсъсква. Питай БИРА МОРЕ, и той да погледне своята гърловина.



Тема Re: Lada NIva 2007 [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.10.07 00:57



То аз и да я гледам - ще я гледам като теле електронна везна.
Гледал съм я де - даже смених капачката с капачка с ключ.
Ама нищо не ми е направило впечатление.
Та - кажете какво трябва да гледам с надеждата да го видя:)

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.