Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 01.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Както обещах за парното:нови  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано17.02.03 20:41



Значи свалих кожуха на турбината за въздуха и се изненадах колко много изсъхнали листа могат да се съберат на толко малко място:)) След обстойно почистване с прахосмукачка стигнах до извода, че трябва да се пипа откъм купето. Свалих аз барчето и какво да видя - ми те братушките го измислили разкошно!!! За да стигнеш до кранчето и радиатора на парното трябва да свялиш цялото арматурно табло. Помислих и реших, че е най-добре да се прочете нещо по въпроса вместо да се разглобява ей така на сляпо. Речено - сторено. Още в събота вечерта си поръчах книжката "Аз ремонтирам Лада Самара" срещу 16.70 лв с доставката и днес след като я прегледах си потвърдих предположенията, а и всъщност разбрах, че много розово съм гледал на нещата:))) Освен, че трябва да демонтирам цялото табло, трябва да източа и цялата охладителна течност. В крайна сметка стигнах до извода, че не ми е толко студено, пък и стигам до бачкането за 20 мин. и ще отложа ремонта за по топли дни, защото оня ден въпреки слънцето ми замръзна гъза за 2 часа. Иначе всяко зло за добро - въпросната книга по скромното ми и некомпетентно мнение е супер - написана е като за дебили. Обстойно е обяснено как се демонтира, ремонтира и монтира всяка част в колата. Има приложени ел. схеми (ЦВЕТНИ!!!) включително и схема за инжекционите на 21110 и нагоре. Ако имате интерес свиркайте - мога да я сканирам и да я метна в клуба:).
Между другото по въпроса на Кирчо с маслото за скорости - и там пише, че се сипва моторно масло. А е издание от 2002 г.



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано17.02.03 21:42



Мдаа, а не казваш има ли промяна след като си изсмукал листата...Това за моторното масло ми е странно(!!!).Книжката да не е на проф.Константин Косев?


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Frysco]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано17.02.03 23:52



Значи промяна има, но според мен не е от махнатите листа. В смисъл, че силата на постъпващата в купето струя въздух не се промени или поне не осезаемо. Мисля, че сега духа по-топло от преди, но го отдавам на това, че падна здраво ръчкане докато се опитвахме с баща ми да разберем как горе долу е устроено пустото му парно. Мисля си, че все пак проблема е в кранчето. Вероятно отваря до някъде и спира. Другия вариант е клапата, която регулира пътя на въздуха (през радиатора за топло или директно към купето) да е прехабена нещо. Но и клапата, и кранчето са на едно жило. Което и от двете да е трябва да се сваля таблото, а честно казано не ми се ще сега. Ако имах поне гараж щях да се прежаля да ходя 1-2 дена пеша, обаче на паркинга пред блока не си е работа. Като се постопли за един ден от сутринта до следобяда ще я разглобя и сглобя.
Книгата е от същия господин. Какво мислиш за нея? Чел ли си я:))))?



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано18.02.03 08:27



НЯМА ЛИ ТАКАВА КНИЖКА ЗА ЛАДА НИВА....



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: 4 x 4]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 09:18



Otkyde porucha knijkata?
Iskam i az da si ia wzema!:)
Blagodarq:)



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Samara]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано18.02.03 09:52




Надявам се не го приемате това за реклама:)))



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано18.02.03 11:35



vzidam che ima problemi s parnoto
taka proverka:
shtom zamruzva izpariteljat ne e dobre znachi ne varti vodata prez nego
vish na zapalen dvigatel dali ti izlizat mehurcheta prez ohladitelnata sistema makar i malko da sa i dali na po zagrjat vdigatel najkade kam 70 gradusa i malko poveche dali imash naljagane s sistemata koeto ne smjatash za normalno
drugoto mozesh da proverish i vodnata kak e ako ti se svalja shtoto ima i edni vodni pompi na koito perkite se iznosvat i ne varti vodata mnogo dobre , ako vsichko si e nared znachi ima vuzduh, i kazi kak ti e vurzan izpariteljat posledovatelno na parnoto ili paralelno


Lada, ama ne suvsem


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: WhitePower]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано18.02.03 16:31



замръзнал му е ГЪЗЪТ пич... не ГАЗТА... еле па изпарителя .............






Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Aвaтapчe]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано18.02.03 16:39



mai si goljam razbirach Avatarche
e opravi na choveka kolata ti kato razbirash shtoto ne mi e jasno kolko puti si ljagal pod Lada ili si bil v maslo do ushite ama da dumi mnogo te biva , dano e i na praktika taka !!!

Lada, ama ne suvsem!


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано18.02.03 20:09



Мдаа, този професор ми е оправил ладата много пъти без да знае...От тази и от една друга книжка, на Яков Вайсман (най-големия лада специалист в русия) съм я разбрал цялата лада...
Ще ти е много полезна книжчицата...


FRYSCO LADA tuning



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.