Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 18.06.24 
Градове
   >> Кюстендил
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 06:00



УЖАС И БЕЗУМИЕ!!!селяните в Общината са гласували на сесия в кюстендилско да се изгради завод за боклук и то не къде да е ,а в Горна Гращица-на един гъз място от КН и то в най-плодородната черешова градина.Освен това не са дали гласност и са го направили тайно.С това надеждите и мечтите за оправяне на Кюстендил са приключени окончателно!Остави това,ами щели и да плащат на този завод за преработка на нашия боклук,а отделно ще приемат и боклука на още пет-шест общини.Представете си смрадта като идвате от София!



Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУК [re: Kaтя]  
Автор net911 ()
Публикувано25.02.07 15:43



Аз не знам нищо за хората които са взели това решение, но моето мнение е следното: ако този завод за преработка на отпадъци се направи добре, не би трябвало да замърсява по какъвто и да е начин. Дори при всички случаи е по-добрата алтернатива на онова сметище което се намира на 4430 метра северозападно от площада на Кюстендил. Горна Гращица е на 11км изток-североизток от центъра на града. Комбинацията от преобладаващите западни ветрове и зимната инверсия гарантира, че всичкия въглероден двуокис, ВЪГЛЕРОДЕН ОКИС, серен двуокис и останалите вредни емисии от изгарянето на отпадъците в сегашното сметище попадат точно в Кюстендил и стоят там неопределено време докато се разсее инверсията (понякога тя трае седмици).
Та според мен един такъв завод в Горна Гращица определено е по-добрата алтернатива за Кюстендил. Той ще реши дори проблема на хората от Горна Гращица и околните села: сега боклука се изхвърля и се изгаря на един хълм между Горна Гращица и Катрище и там гледката е ужасна. Предполагам, че натрупания през десетилетията боклук ще бъде преработен също. Дори този завод да отделя някакви емисии, проблемът ще е за хората които живеят по поречието на Струма надолу (Търновлак, Невестино, Четирци и т.н.). Но и в този случай проблемът им ще бъде по-малък от сегашния, понеже всичките тежки емисии от цялото поле и без това минават от там (при зимна и сутрешна инверсия). Излишно е да споменвам, че този завод ще означава работни места за много хора от Горна Гращица. По мое скромно мнение *селяните от общината* са взели добро решение. Аз на тяхно място бих построил този завод на обратната страна на Луната или в краен случай някъде между Солун и Атина, но не мога да ги упреквам че нямат моето въображение





Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУК [re: net911]  
АвторDeja vu (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:34



Първа стъпка към приютяването на софийския боклук.Нещастни кюстендилски общински дупедавци.Поне да вземат сериозни пари от тая работа(за общината,эа тех е ясно) и защо нямаше обществено обсъждане на предложението?За неква смешна Била беше ебаси воя,а това минава тихомълком.





Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови [re: Deja vu]  
Автор net911 ()
Публикувано26.02.07 22:49



Смяташ ли, че някой ще разхожда отпадъците на София до Кюстендилското поле? Струва ми се прекалено нерентабилно. Досега като евентуални депа са се спрягали Карлово, Пловдив, Бобов Дол и Кремиковци. София произвежда по 1000 (хиляда) тона боклук на ден. Това са две влакови композиции от по 20 товарни вагона с балиран отпадък. Плюс това в София вече са събрани над 300 000 (триста хиляди) тона отпадък за извозване. Това удвоява броя на композициите за срок от една година. Докато гореизброентите дестинации са свързани със София чрез железопътен транспорт, Горна Гращица не е и не смятам че през следващите 100 години това ще се промени, за по-далечно бъдеще: поживем, увидим


А транспортирането на 1000 или 2000 тона отпадък на ден от София до Горна Гращица чрез автомобилен транспорт си е цяло приключение.

Дори тези хора от общината да са дупедавци, мисля че сделка няма да има, защото за всяка сделка са нужни поне двама: един който предлага и един който иска.



Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови [re: Deja vu]  
Автор net911 ()
Публикувано26.02.07 23:06



...колкото до боклука на София: мисля, че най-удачното място е това:


Тези кратери не са на обратната страна на Луната, а се намират на 32 км от офиса на Бат'Бойко. В радиус от много километри около тях не живее никой, защото това е военен полигон. Някога на този полигон кипеше усилена дейност - провеждаха се стрелби и тактически учения, но сега там няма никой. Бат'Бойко не е бил в армията и е въпрос на време някой да го светне за мястото с кратерите, които всъщност са понори и всеки от тях може да побере по около 15 000 - 20 000 тона от миризливите пашкули



Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови [re: net911]  
АвторDejavu (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 23:17



Смяташ ли,че някой ще инвестира милиони в единствения завод за отпадъци в България,разчитайки само на Кюстендил и общината?Колко тона боклук се събира в Кюстендилско и заслужава ли си? Колкото до разстоянието къде е Пловдив,къде Кюстендил?До Гращица нема жп линия,но до Копиловци и Ръждавица-перфектна.Колко му е?



Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУК [re: Dejavu]  
Автор net911 ()
Публикувано28.02.07 07:35



Такива заводи са в процес на проектиране и строеж на доста места в България и този съвсем няма да бъде единствен. Нормално е такова съоръжение което ще обслужва 30 000 човека да струва милиони. Разстоянието от София до Кюстендил по железопътната линия е 105 километра и нуждата от претоварване обратно на автомобилен транспорт допълнително усложнява тази гимнастика. Това обаче си е лично мое мнение и съм длъжен да подчертая, че не съм професионалист в тези области. Приеми, че този разговор сме го провели в хоремага на по бира





Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУК [re: net911]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 21:00



Наистина ли кюстендилци искат този завод?
Влязох днес в сайта kustendil.info и виждам че 81 процента са гласували положително.
Лично аз имам вила в района и ще я продам, ако направят завод. Не бих препоръчала и на мои приятели чужденци, които се интересуват от региона, да купуват. В крайна сметка, производителите на череши могат да забравят за износ извън България. Жалко, ще съсипят хубавата природа, но кюстендилци решават, щом искат да преработват боклук вместо да произвеждат екологичночисти плодове и зеленчуци, тяхна воля.
Някога искаха да направят Кюстендил овощната градина на България, е сега ще стане боклучарника.



Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови [re: Pocи]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:15



Ти, Роси, незнам каква си , реагираш ПЪРВОСИГНАЛНО . Ако ти беше ясно щеше да знаеш , че този завод ще бъде 100% безопасен. Такива заводи има в над 150 града в света и нашият ще бъде същият като в центърът на Виена !!!!!!





Тема Re: ЗАВОД ЗА БОКЛУКнови [re: Kaтя]  
АвторAY (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:20



VSEKI KOITO E S OTRICATELNO MNENIE NE RAZBIRA NISHTO!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.