Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 29.09.24 
Градове
   >> Кюстендил
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Webcam в..... Еремия :)нови  
Автор net911 ()
Публикувано02.08.04 10:41



Благодарности за хората от Ес-Нет (esnet.bg), които успяха да изградят интернет връзка до Еремия. Строя къща там, и монтирах уеб камера, за да виждам как върви работата :)





Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: net911]  
Авторmaxima (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 06:23



E ti napravo me razbi ,golqm maniak si



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: maxima]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 22:23



Хе хе, net911 ти си лудница :)))
Бравос!



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: net911]  
АвторLANETS (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 18:47



ES Net Rullz :)))



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: net911]  
Авторkom6iq (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 13:14



Zdravei to e xubavo 4e sa prekarali Net do Eremiq ama dali 6te go polzva nekoi dryg osven tebe nese znae to tam nema xora a i neznam za6to si se zabil da pravi6 ka6ta tam ne 4e e lo6o naprotiv poxvalno e.Ama ysloviqta sa sas 50 godini nazad vav vremeto.Spored men nai golemiqt problem e 4e NQMA VODA(nqmam predvid kanalizaciq) a podpo4veni vodi nqma neznam ti kak si re6il tozi problem i dali go ima vav va6ta maxala.Nali patq za tvoita maxala e tozi deto e zad sporkata na reisa po edin pat sas 4akal vijdal sam da minavat betonovozi po toq pat a i az sam minaval ottam.Gledam na snimkite ima djip tova e sa6to dobre za6toto ti sigyrno znae6 sled kolko vreme se propravq pat kam otdale4enite maxali.Neznam dali znae6 oba4e dosta xora govorqt za tebe i saprugata ti no vse xybavi raboti .Nesam i predpolagal 4e moje da ima net vav tova zabraveno selo.Dopredi 2 godini na mnogo malko mesta imax a obxvat gsm-te ti si navisokoto i nqma6 problem sigyrno.4ao zasega i yspex vav na4inaniqta tam po selo a ina4e seloto si e dobro makar 4e si ima i nedostataci.



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: kom6iq]  
Автор net911 ()
Публикувано21.04.05 19:25



Здравей,
Извинявам се за закъснението, с което ти отговарям, но напоследък все по-рядко ми остава време за този форум. Да, едва ли някой друг в Еремия ще ползва този интернет, и това е нормално. Работата ми е свързана с интернет и затова първото нещо, което прокарах там (след водата) е интернета.
Иначе относно водата си прав. Мястото е сухо и хората нямат вода. Реших проблемът с два каптажа на 600м разстояние от вилата. В момента се изграждат и 3 подземни водоема по 50м3 всеки. Проблем с водата нямам, големият каптаж дава по 30м3 вода на денонощие през август и над 200м3 през април. Така няма да имам проблем с пълненето на басейна.
Защо строя точно там? Там са живели дядо ми, прадядо ми, пра-прадядо ми и т.н. Мястото има сантиментална стойност за мен. Там прекарвах всички ваканции навремето. Бил съм на много места по света, но гледката от Бричището (така се казва хълмът, заради постоянният вятър) ми е любимата. Веднъж, когато бях на 10 години (било е някъде през 1979), чичо ми и баща ми ме попитаха защо стоя всеки ден на това Бричище. Казах им, че гледката ме кефи, и когато стана голям, ще си построя вила там. Те се смяха доста, казаха, че мястото не е наше (след национализацията) и т.н. Но най-добре се смее този който се смее последен. Сега чичо ми работи в строителната фирма, която строи вилата, и един ден го видях да се радва на гледката от втория етаж. Каза ми, че гледката е страхотна. А аз го законтрих с "А помниш ли как ми се смееше когато ти казах, че ще си построя вила тук?". Той се замисли и се сети, стоя вцепенен около една минута...
За пътя си прав, в ужасно състояние е. Дано някой ден държавата да забогатее толкова, че да го оправи. За миналата година платих 360 000 лева данък. Ако не съм единственият балама, някой ден може валяк да огрее и на нашата улица ;)
Онзи ден направих малко снимки от покрива на строежа:





Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: net911]  
АвторГepдa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 13:28



Е, гледам снимките, но не мога да схвана в коя махала си. :)))))



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: Гepдa]  
Автор net911 ()
Публикувано10.05.05 23:42



Яновци знаеш ли къде е? :)
А камерата гледа към Невестино сега. Малко не е на фокус, защото последният път когато я местих си казах "следващият път ще оправя фокуса", но сега съм в Германия и следващият път се поотложи.



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: net911]  
АвторГepдa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 14:05



Яновци... е над магазина?
А към Невестино е "моята" махала - Ковачката.
Е, поне беше... когато пасях козите през ваканциите.



Тема Re: Webcam в..... Еремия :)нови [re: Гepдa]  
Автор net911 ()
Публикувано12.05.05 08:59



Защо "беше"? И аз отдавна не паса кравите, но и сега Яновци си е моята махала :) Довечера се връщам в България и още утре ще се разходя до Еремия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.