Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 05.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови  
Автор Ivaylo ()
Публикувано17.07.00 16:52



Здравейте, Прекарах близо час в преглед на дискусиите в този клуб. Обръщам се конкретно към вас, защото мисля, че вашите разсъждения и съвети си най-смислени и логични. ПОМОГНЕТЕ И НА МЕН, БЕ ХОРА !!! :-) Извадете и за мен някои от неизчерпаемите си съвети и напътствия. Аз съм голям ентусиаст ! :-) ...Блъскам се като полуидиот - ходя пет пъти седмично на тренировка. Спазвам хранителен режим. И все пак мисля, че резултатите са НЕЗАДОВОЛИТЕЛНИ ! Дълго време работя с едни и същи тежести. Щангата и дъмбелите не ми олекват толкова бързо колкото искам(по 3-4 седмици работя с едни и същи тежести). Мускулният разтеж съответно също е незадоволителен. Аз съм все още начинаещ и наблягам най-вече на базови упражнения - бенч прес, клек, раменни преси с щанга, сгъване от стоеж за бицепс и т.н. Мисля, че храненето ми също е правилно - през деня се стремя да поемам повечето въглехидрати (ориз, варени картофи, хляб), а вечер повече белтъчини (риба, белтъци от яйца). Кажете - това нали е правилно ? Къде греша тогава (може би съм прекален ентусиаст :-) )??? Аз се стремя предимно към правилно и хармонично развито тяло. Не си измервам обиколките на бицепси, гърди и т.н. - това за мен не е чак толкова важно. Но как наистина да постигна по-бързо качване на мускулна маса ? И още един въпрос - може ли да съчетая в хранителния си режим две цели - мускулния растеж и изгарянето на мазнините ? Нали ако драстично намаля въглехидратите и калориите като цяло, това ще се отрази на мускулния растеж ? Всъщност и още един - кога да приемам хранителни добавки (протеини)? По колко пъти на ден? В какви количества? Преди тренировка? След тренировка? В дните, когато тренирам или всеки ден ? Благодаря предварително!...И помагайте братя !!! :-) ...Че много трудно, когато няма човек до теб, който да ти помага, да ти казва какво да правиш и къде грешиш. Аз въпреки всичко не се отказвам !!!

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор RiP ()
Публикувано18.07.00 19:18



Е, щом се обръщаш лично ... пък и другите господа засега не са се възползвали от предимство ... да си кажа аз, пък после нека ме опровергават. Както често е ставало дума, усилията са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно, но не единствено условие да си оправи човек тялото. Ако си до 25 год, обикновено нещата са лесни, докъм 30 все още нещо става, след това - няма да се лъжем - само поддръжка. Така че съобрази ентусиазма си с годините. Що за тяло имаш? Ако си от онези сравнително малко на брой, дето вдигат лъжицата и бицепсите им изскачат, добре, но ако си от твърде слабите или, още по-зле, от склонните към пълнеене, тогава пак трябва да преосмислиш целта. Казвам тези общи приказки, защото написаното показва, поне според мене, че по принцип си се ориентирал добре за посочената цел. Мисля, че 3-4 седмици с едни и същи тежести също е приемлив срок, важно е и как увеличаваш, ако правиш 80 кг от лег и решиш да се пробваш на 120, сигурно няма да успееш:). Ако си тренирал повече от 6-8 месеца и наистина няма резултат - изобщо, а не точно този, който търсиш - тогава вече сигурно нещо не правиш добре. Но прави впечатление, че макар и начинаещ, правиш неща, приложими за напреднали - тренираш ПЕТ пъти в седмица! Това е твърде много. За качване на маса е много важна почивката между тренировките, изобщо покоят и качествената храна. Може да тренираш големите мускули дори по веднъж на седмица. Дали не си отишъл твърде далеч в усърдието си? Същото се отнася и за диетата ти. Мисля, че разредени тежки тренировки, нормална силна храна без захар и животински мазнини /растителните също да се избягват:)/ и РЕАЛИСТИЧНИ цели ще те убедят, че не губиш време и сили напразно. Ако пък настояваш за по-конкретен разговор по темите ти, обади се и ще споделя някои идеи по мейла. Успех!

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор Ivaylo ()
Публикувано19.07.00 13:21



Здравей RiP, Благодаря ти, че си отделил време и толкова бързо се отзова на въпросите ми. Съветите и помощта от по опитни хора са ми крайно необходими на този етап. Убедих се все пак, че метода на "пробите и грешките" е неизбежен и може би всеки минава през него. Така е и с мен. Дано и аз най-накрая намеря най-подходящите за мен системи на тренировка и хранене. Не казвам, че нямам НИКАКЪВ напредък, но просто бих искал той да е по-интензивен и осезаем. Ще пробвам с по-малко тренировки, по-големи тежести за сметка на броя повторения. И все пак нищо не казваш за протеините (а и за останалите хранителни добавки) ? Ти лично ползваш ли? Задължителни ли са, или може и без тях? А за себе си - к'во да ти кажа ? :-) /Ако бях от онези "дето вдигат лъжицата и бицепсите им изкачат" - изобщо нямаше да ви занимавам с разни въпроси :-) / Мисля, че съм си нормален. 183 см./73 кг. - /не съм с едра структура, но не съм и кльощав :-)/ За съжаление ако не внимавам с храненето съм склонен да качавам лесно излишни килограми(мазнини) - /абе има някои хора дето плюскат като разпрани и не се омазняват !?! - не е честно ?!! :-( / А за възрастовата група - за щастие съм все още от първата (24 г.), така че си блъскам яко и не се притеснявам :-) Много обичам спортните игри (волейбол, баскетбол и т.н.), ама някои са на мнение, че ако се движиш прекалено много това пречи на мускулния растеж. Може ли да е вярно ?!? Ако пишеш нещо по-конкретно на e-mail-a (тренировъчни пограми и други съвети) ще съм ти много благодарен! Благодаря ти още веднъж! Очаквам още компетентни мнения. Чао!

Тема a opitval li si? [re: Ivaylo]  
Автор korav ()
Публикувано19.07.00 14:36



A opitval si s kompot sled trenirovka? Mnogo iako se izpulvat muskulite.

Тема a opitval li si?нови [re: Ivaylo]  
Автор ГОРСКИЯ ()
Публикувано19.07.00 23:02



Здарсти, Ивайло! Вземи да поуспокоиш темпото, щото както си я подхванал, след два месеца ще трябва да си сменяш гардероба - ще ти отеснеят всички дрешки :))) Що се отнася до протеините, според мен, те са хубаво нещо, но може и без тях. Но, ако достъпът ти до подходящо хапване е затруднен или нередовен, тогава протеините стават просто задължителни. Лично аз съм употребявал само 2-3 опаковки от "леките" протеини на "Biogame". Не мога да ти кажа обаче как са ми помогнали, защото бях крайно несериозен към тях - нито спазвах час, нито пък съм изчислявал дневни дози в грамове. Посегнах към тях точно като към хранителни добаваки през зимата, когато често храната ми беше бедна на протеини, а нерядко и на витамини и минерали. Каквото ще да е храненето, важното е да е редовно и поне 3 пъти на ден, желателно е и да бъде по-силничко на протеини и въглехидрати. Честно да си призная, и мазнините не ме плашат, защото съм ектоморф, но при теб явно трябва да бъдат избягвани, както сам си забелязал. По-полезен обаче бих могъл да ти бъда що се отнася до избора на тренировъчно поведение. Забелязал си практичността на един от най-полезните, според мен, тренировъчни принципи - този на пробите и грешките. Бъди сигурен, че даже когато напреднеш достатъчно, този принцип ще ти бъде много полезен. Като изключим принципите, които се отнасят до техниката на изпълнение, добър резултат дават и инстинктивния и еклектичния. Не гледай, че по дебелите книги тези принципи се препоръчват само за напреднали или елитни културисти. Когато пробвах интуитивните тренировки, бях изненадан от резултатите. Покачването на мускулна маса беше направо зашеметяващо бързо. Но има едно условие, без изпълнението на което прилагането на този принцип се обезсмисля. Трябва отлично да усещаш тялото си и да разбираш импулсите му. Ако все още това не ти се отдава, по-добре не пробвай. Но според мен, интуитивните тренировки са единствената гаранция за пълно изключване на напразното блъскане и бъхтане. Еклектика прилагам по-рядко - тогава, когато искам тялото ми да се посъбуди от инерцията на основните упражнения за маса. Тогава прилагам и непълна амплитуда, и чийтинг, и безбройни серии с леки тежести до припадък, и обратна или двойна пирамида до отказ, и смяна на часа на тренировката и всякакви такива изгъзици. За да усетиш тялото си по-бързо, правилно си се насочил към пробите и грешките. Но освен това, обърни внимание и на реакцията на всяка отделна мускулна група при възстановяване (дните след тренировката). Всеки мускул се възстановява с различна скорост. Това пък ти дава възможност за непрекъсната смяна на комбинациите на групите. Ако преди 3 или 4 дни си тренирал гърди и бицепс, а днес отново е дошло време за тях, но гърдите все още не са се възстановили, по-добре нека изчакат още ден. Комбинирай бицепса с гръб или обърни внимание единствено на бицепса. Знам, че това противоречи на готовите схеми за натрупване при начинаещите, но универсалността и полезността на тези схеми, според мен, е много съмнителна. (Поне при мен не свърши кой знае каква работа.) Уфффффф! Стига толкова съм ги писал. Ако искаш дръпни един E-mail, пък ако смяташ, че поне малко съм ти бил полезен, може и да направим някоя уговорка за среща в ЛАФЧЕТО в стая културизъм (или bodybuilding). Ще я направим (стаята). Може и на кю-то, но само ако наистина мислиш, че съм бил полезен. P.S. Вслушай се в тялото си! То знае повече, отколкото СЪЗНАТЕЛНО можеш да предположиш!

Тема a opitval li si?нови [re: Ivaylo]  
Автор konan ()
Публикувано22.07.00 14:36



Sluhai,Ivaelo!!!Trenirai po 4 dni v sedmicsata,po okolo 2 chasa.Sled trenirovka vzami edin burka sloji 3 supeni lajicsi SOEVO BRAHNO moje i povech 5 naprimer,sipi malko prjasno mljako i razbarkai,sled tova dopalni borkana s mljako i pak razbarkai,trjabva da se poluchi homogenna smes.Trjabva da jadeh predimno riba,pile(za predpochitane butcheta),tova e za da njama prekomerno maznini.Trenirai v otdelni dni otdelnite muskolni grupi! Ako iskah da znaeh nehto pitai,hte ti pomogna!!!Uspeh!!!!

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор Ivaylo ()
Публикувано26.07.00 16:15



Здравейте, Благодоря на всички, които отговариха и ми помагат със съветите и опита си. Special thanks to ГОРСКИЯ за подробния и интересен отговор. Идеята за стая "Bodybuilding" в ЛАФЧЕТО е добра и можем да я осъществим още тази седмица. Дано само някакви тюфлеци, които нямат нищо общо с този (а и с какъвто и да е) спорт не ни развалят разговора и не опропастяват добрите ни намерения. Не знам аз ли съм тъп, ама не мога да видя e-mail адреса на нито един от отговорилите - не знам дали и вие виждате моя (когато се регистрирах в този клуб си го написах). Ако някой иска да си говорим по ICQ-то, моят номер е 69248100 и обикновенно съм on-line между 09:00 - 11:00 часа всеки работен ден. Още веднъж за това, което казва ГОРСКИЯ - много интересни неща, но засега като че ли съм далеч от тях. Методите, за които говори дори не съм ги и опитвал. Обикновенно се стремя да правя чисти повторения, като избягвам грешните движения и клатенето (чийтинг). Надявам се с времето всичко да си дойде на мястото. Благодаря ти Konan за съвета за соевото брашно, ама откъде може да си купи човек такова нещо? Готов съм да експериментирам с всякакви неща, стига да не са вредни за здравето (химии и др. под.) Хайде ЧАО на всички и дано скоро да се видим on-line !

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор carolain44 ()
Публикувано26.07.00 19:09



INTERESNO MIE IMA LI I ZENA KOIATO DA SE SEZANIMAVA.

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор konan ()
Публикувано27.07.00 13:48



Ivaelo,SOEVO BRAHNO ima v deetichnite magazini!!!!

Тема За ГОРСКИЯ, RiP, Топалски...нови [re: Ivaylo]  
Автор ГОРСКИЯ ()
Публикувано28.07.00 00:41



В диетичните магазини има и овесени ядки, белен и небелен сусам, пшенични зародиши и всякакви интересни хапки. А за ограничаване на катаболното действие на киселините, натрупани в муслулите, непосредствено след тренировка можеш да сдъвчеш 5-10 ошафчета (сушени сливи). Имат по-висок антиоксидален коефициент (около 5000) даже от стафидите. Стафиди и ошаф има не само в диетичните, ами и в кварталните магазини.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.