Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 20.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моят хранителен режимнови  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.10 22:43



Ще ми се да обсъдя хранителния режим в отделна тема, който представлява едната страна на идеалният равностранен триъгълник от фактори за атлетичното развитие (другите два от които са самата тренировка, и почивката).

Започвам деня с 1 банан. След това си правя натурален сок от моркови, ябълка и порткокал и лимон. По 1 морков и ябълка, и по половинка портокал и лимон. След това си правя овесени ядки с вода и сирене. Ям ги като попара.

Обядвам с порция панирани пилешки гърди, гарнирани със зеле и картофено пюре. Знам че е зле да са пържени, но твърде често просто това предлагат в стола, в който се храня. Ако има, си взимам още порция пилешко (обикновено е бут), гарнирано със зеле и картофено пюре или с ориз.

За следобедно ядене си купувам картофи с ориз, или само ориз, и една шопска салатка (със сирене). Чат-пат замествам ориза с леща.

Преди вечерта консумирам или пак ориз, или (ако има) скумрия или паниран кашкавал.

За вечеря -- само салата, и евентуално консервирана херинга/скумрия, боб или картофи.

Събота и неделя диетата се отпуска, и нагъвам баници, пици, сандвичи и всичко що душа иска.

Хляб не ям, най-много 1-2 филии на ден. През работната седмица ям сандвичи или пица най-много един път. Шоколад ям сравнително често -- поне през ден. Вечерно време се натрясквам с вино и ме успива чудесно.

Протеини, или витамини под формата на хапчета не вземам изобщо. Нито аминокиселини, нито анаболи -- нищо. Най-много един аспирин да изпия, ако съм много изморен от тренировка, или ме боли главата.

П.С.: понякога се чувствам като био-химична лаборатория, но съм си поставил високи цели -- 20 набирания, и поне 1 на една ръка!



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: 1639]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано30.11.10 13:11



Здравей, бих желал да те попитам два въпроса, без да се обиждаш.
Какво правиш и
Защо го правиш?

Защо въобще спазваш диета когато уикенда се из*ираш на метеното? Какъв е този кашкавал пане в менюто, съботно-неделното да не го коментирам. Натряскваш се с вино?!? Това въобще не е диета според мен и мисля, че обиждаш малкото останали хора, които влизат тук. В смисъл, смятам, че тук се разискват по сериозни въпроси. Какъв е смисълът от поставената цел - да казваш на хората правя 20 набиранки и после ги поливам с 200cl вино. Обилното количество алкохол след тренировка, да ти кажа, разваля "идеалният ти равностранен триъгълник".



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: lauresil]  
Автор 1639 (член)
Публикувано30.11.10 23:02



Отговарям на въпросите ти поотделно:

1. 1 баница, 1 пица и 1-2 сандвича седмично не са сран* на метеното.

2. Паниран кашкавал ям сравнително рядко. По-тревожно е количеството сурови сирена, което поглъщам, понеже те буквално присъстват в почти всяко мое ядене. Но пък винцето противодейства на тези наситени мазнини.

3. 200мл вино са смешно количество. Ако за теб това е "поливане", значи ти обиждаш обикновените хора.

200мл вино не пречат изобщо и на най-сериозния спортист. Единственото което се иска, е да си отвориш прозорец от 10-тина часа, в който организмът ти да премахне алкохола от кръвта, защото в противен случай се рискува загуба на координация, която в екстремни ситуации може да доведе до сериозни травми, дори и да е съвсем незабележима.

Забравил съм вече за колко часа се изхвърля 1 промил, но ще ти припомня, че алкохолното съдържание на виното е около 3 пъти по-високо от това на бирата, т.е. 200мл вино напиват горе-долу колкото 600мл бира. 300мл вино са почти колкото 2 бири.

3. Идеалният равностранен триъгълник е само стремеж; питай някой професионален културист какви са факторите за разтеж, ако не ми вярваш -- Тренировка, Храна, Почивка. Безвъзвратен цикъл. Това е като вселената -- не можеш да го оспориш. Колкото и да тренираш, ако не почиваш достатъчно -- рано или късно ще се изтощиш. Както и да се натоварваш, ако не даваш на тялото си храната, от която има нужда -- пак ще закъсаш. Ако само почиваш и се храниш добре... Разбираш на къде бия.



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: 1639]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано01.12.10 12:35



Е така обяснено, определено ми звучи по-добре. Едно е да кажеш 1-2 седмично, съвсем друго "нагъвам каквото душа иска". Освен това беше написал, че се натряскваш вино и бях написал 200сл, което ако се нелъжа е 2 (два) литра - аз това разбирам под натряскване. Ако си имал предвид 200мл за мен това не е напиване и явно не съм разбрал правилно какво си искал да кажеш. По точка 3 съм абсолютно съгласен, просто тръгнах от данните за напиването - аз нито мога да тренирам, нито да почивам, нито да ям ако съм се нарязал зверски





Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: lauresil]  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.10 19:20



Да, по-късно ми направи впечатление, че имаш впредвид 200 сантилитра. 2 литра за мен е убийствено много, и в най-големите пиршества не си позволявам повече от 0.5-0.6 л, защото иначе започва да ми се гади и вие свят. Обикновено 300-350 мл са ми напълно достатъчна доза.



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: 1639]  
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 14:31



ne знам тва за ква висока цел го имаш, но в момента тежа повечко от тебе, освен това смъкнах бая кила от недояждане последните седмици, никакъв спорт не съм правил от години, пуша, пия яко, като цяло съм пълен въобще неспортен, и вчера за тест направих 25 набирания (ти междудругото с какъв хват и колко широко са ти ръцете като ги правиш го правиш, щото се натоварват различни мускули в различна степен) а можех и още поне 5-6.
освен това май не е много правилно да се тренира само един мускул или муск. група.
колкото до хранителния ти режим - не само пърженото не е добре, дори самото пиле не е много добре като избор, особено ако си купуваш от евтините - тъпкани са с кви ли не гадости. рибата и салатите супер. но да заместваш риба с паниран кашкавал... кво да ти кажа. доскоро бях фен и аз на здравословното хранене, ама пусти мързел...



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: yetti]  
Автор 1639 (член)
Публикувано02.12.10 19:22



Браво на теб за набиранията. За съвсем обикновен човек като мен, целите които съм си поставил са високи. Набиранията правя само с "тесен" хват, т.е. на широчината на раменете, всеки си има собствен метод на трениране. Тренирам всички мускулни групи, като стигнеш до ченето (дъвки, дъвки). Наясно съм с вредите от пърженото, и се стремя да го ограничавам. Риба ям всеки ден, а кашкавал-пането -- вече през седмица.

Няма такова животно "неспортен", а прави 25 набирания, може още поне 5-6, че и тежи над 80кг! Това е все едно да сложиш примерно 90 кг на скрипеца, да ги вдигнеш 27-28 пъти, и да кажеш "не, аз не съм як".



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: 1639]  
Автор yetti (lame ass)
Публикувано03.12.10 17:54



широкият е по-лесен (и вече има значение лоста пред тебе ли го оставяш или зад врата - гърди, гръб, различни групи се ползват, ама съм позабравил, много тесният товари предимно ръцете), аз с некъв среден ги правех тия, лоста пред мене (под брадичка).
не знам дали съм спортен, ама ако бех наистина, немаше два дена да не мога да вдигна химикалка след тва изпълнение.



Редактирано от yetti на 03.12.10 17:56.



Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: 1639]  
Автор bluefan (БИГОРЕКСИК)
Публикувано03.12.10 22:24



никъде не прочетох на каква химия си и какви добавки взимаш..тоест губиш си времето с анорексични режими.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Моят хранителен режимнови [re: bluefan]  
Автор te3is (непознат)
Публикувано03.12.10 22:28



гаранция му прилошава от доза креатин вдига пулса, пада му захарта, избива го да е гей.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.