Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 20.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко набирания...  
Автор 1639 (член)
Публикувано28.10.10 21:21



Колко набирания би трябвало да може да направи един нормално развит мъж? Нямам в предвид човек, който редовно се занимава с културизъм или вдигане на тежести, а за човек като мене, който си тежи 80 кила на 180 см, и не ходя на фитнес. От друга страна имам амбицията да минавам за грамотен в спортно отношение човек, та се питах има ли някакво магическо число набирания, което да се приема за ОК, примерно.

Знам, че много тук правят поне по 15-20, но примерно 6-7 за човек, който не ходи на фитнес добре ли е? В гимназията примерно пишеха 6-ца за скок от място над 2,30м, но не си спомням да е имало норматив за набирания...



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bluefan (нат. БИГОРЕКСИК)
Публикувано31.10.10 00:15



Няма нормално и ненормално бе пич. Като ти кажа,че ако правиш 20 набирания е супер, но всъщност си анорексик с 36см ръка и не можеш да вдигнеш над 70кг на лежанка ше се почувстваш ли по-добре? Кво значение има някаква бройка кофи/набирания/лицеви и тем подобни.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Колко набирания...нови [re: bluefan]  
Автор 1639 (член)
Публикувано14.11.10 16:55



Но всъщност нито съм анорексик, нито ми е 36см ръката, нито не мога да вдигна над 70кг на лежанка, нито ще се почувствам по-добре ако ми кажеш че да правя 20 набирания е супер, нито имам каквото и да е било желание да си пиша с теб. Така че, моля ти се, не ме занимавай повече с твоята персона, става ли?



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор te3is (непознат)
Публикувано17.11.10 15:55



Eй ,анорексик, дръж се прилично хората се опитват да ти дадат съвет.
Четете в клубовете , а не досаждайте и не се присламчвайте из залите!!!

Понякога на такива 18 годишни досадници ми иде да хвана некое да ида да го зарова живо на плитко за да изние за 5 месеца, като преди тва го полея с нафта за да не го разроват кучетата.



Тема Re: Колко набирания...нови [re: te3is]  
Автор 1639 (член)
Публикувано17.11.10 19:25



Това, че не искам да си пиша с онзи не ме прави неприличен. Само защото съм 80кг, а някой друг тежи повече и е по-силен от мен не е достатъчно за да влеза в категорията "анорексик".

Не досаждам и не се присламчвам към никой.

Освен това, ако си мислиш, че можеш просто ей така да ме "хванеш" и да ме "заровЕш жив на плитко за да изНия за 5 месеца, като преди това ме полееш с нафта за да не ме разровАт кучетата"... СЕШ?!

Бегай на майната си, СЕШ?! Разбрахме ли се?! Скрий се зад виртуалната си персона и си демонстрирай опасната мъШественост друдате, СЕШ?!

Защото ти мен изобщо не ме интересуваш и само ми губиш времето! Разбрахме се, нали?! Следващото ти мнение в тая тема, ако е толкова смислено колкото и първото ти, ще получи от мен един ГОЛЯМ игнор, СЕШ?!

Не ме познаваш, не знаеш кой съм, с какво се занимавам, за какво се боря, и защо живея на тази Земя! Не желаеш да си имаш работа с мен, и не искаш да ми пишеш повече! Живееш си живота и си сипеш заплахите като дръгливо куче, и продължаваш да витаеш в твоята виртуална глутница!

Ако си толкова ербап, намери ме, заровЕ ме, и си изпълни жалките заканки! СЕШ?!

Защото дулото на пистолет, който не е в моята ръка съм виждал още в 9-ти клас, края на живота съм виждал поне веднъж и съм бил в ситуации, в които ти си щял да се смачкаш под напора на обстоятелствата и си щял не просто да се разплачеш като малко дете, а просто да умреш, разбираш ли?!

Защото ако ти си готов да ме заровиш жив да изгния, и полееш преди това с нафта, аз съм готов да нарежа твоите мускули и да ги изпържа в твоята собствена мазнина, разбираш ли ме?!

Аман от виртуални джигити!



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.11.10 23:03



В казармата имаше норматив. Ако не се лъжа беше 12 набирания. Или 6 коремни възлизания.
Аз лично висях като глист на простор. Чак в началото на втората година направих едно коремно. Е до тогава набиранията си ги правех де. А след първото - за месец почнах да правя по 14 коремни.
Истината е да се чувстваш комфортно. А за битките - е определено обемната мускулатура помага, ама не е чак толкова задължителна, нито чак толкова полезна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко набирания...нови [re: bira_more]  
Автор 1639 (член)
Публикувано20.11.10 23:25



Аха. Е, значи имам още доста да потренирам докато застигна казармения норматив, поне още годинка.

Това за обема е ясно -- Еk=mv^2





Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано29.11.10 13:18



Колко набирания?
Не си спомням да съм се набирал на времето повече от 16 пъти. Обаче се набирах с една ръка 4 пъти. А един път се набирах с една ръка и с тежест от 16 кг в другата. С 10 кг се набирах с една ръка само 2 пъти. Тогава бях 76 кг (височина 170 см).
Зависи какво смяташ за по- нормално: повече сила или повече силова издръжливост...



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.10 18:55



А бе силата на мускула зависи от сечението и качеството на мускула.
Издържливостта и бързината зависят от вида на мускулните влакна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко набирания...нови [re: bira_more]  
Автор 1639 (член)
Публикувано10.12.10 22:14



Зависи основно от якостта на сухожилието при опънни напрежения, т.е. да издържа натоварване на опън ;)



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.12.10 01:58



Зависи от гледната точка. Това дето го казваш - не го казвай на изпит по физиология например.


Ясно е че колкото и да е силен един мускул ако сухожилието може да издържи примерно 20 кг опън - мускула повече няма да може да развие без да скъса същото това сухожилие. Ама при нормална ситуация, сухожилието би трябвало да има голям запас здравина. И да остане най-вече сечението на мускула.
Разбира се можеше да включиш и здравината на костите.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Авторlokke (Нерегистриран)
Публикувано13.03.11 16:15



за Спортно училище профил Борба норматива за 5 клас беше 16 набирания.
но ние правихме едно кьмшично движение и броиката се увеличаваше до кьм 40 и нагоре -и не забравяй били сме по 40 -50 кг. само мускули и кожа ,косми нямахме още.аз от тогава ги мразя набиранията и освен за катерачите за друго не виждам а какво са))





Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bluefan (БИГОРЕКСИК)
Публикувано12.04.11 13:08



Аз също не искам да си пиша с анорексици, но просто ти дадох повод за размисъл ако се сещаш за кое сещане иде реч.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Колко набирания...нови [re: lokke]  
Авторnio6 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.11 14:49



Don't open it





Тема Re: Колко набирания...нови [re: bluefan]  
Автор Digital ()
Публикувано03.11.12 15:38



Аз съм с ръка 38см, не мога да вдигна от лег повече от 80 кила, но мога да ти смачкам топките и да ти набича 5-6 крушета за 3 секунди. И това че си тлъсто културистче няма хич да ти помогне. Повервай ми.



Тема Re: Колко набирания...нови [re: Digital]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано07.08.13 20:00



Съмнявам се. Всички анорексици на теория много ги разбирате нещата, но на практика не се получават защото не всяко "тлъсто културистче" ше седи като боксова круша както незнайно защо си мислиш,че ше се развие ситуацията.

Да, ако играеме 10 рунда сигурно ше ме биеш...





Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор lustre (непознат)
Публикувано17.01.15 05:34



поне 10-12 чисти.



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано13.08.16 14:03



14




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.